Pardubice mají nový terminál pro meziměstské autobusy za 125 milionů korun, nemá WC

Nový Terminál B pro meziměstskou dopravu v Pardubicích. Foto: Pardubice.euNový Terminál B pro meziměstskou dopravu v Pardubicích. Foto: Pardubice.eu

Terminál umožní snadnější přestup mezi všemi druhy veřejné dopravy.

77 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hana

Pardubice jsou velka dopravni krizovatka. Denne tam prijizdi auty mraky lidi, kteri z nadrazi jedou dal vlaky. Zaparkovat neni kde. Je ostuda, ze Pardubice neresi problem parkovani u nadrazi. A parkovani jinde v Pce je dalsi ostuda. Od 6 do 22 placene, to neni nikde, a za den zaplatite klidne 300, zadny strop. Stydte se, radni!

Josef

Kde budou nastupovat lide, kteri chteji na vylet dalkovym autobusem? Skoly, skolky, duchodci, sportovci nemaji vlastni zastavky nebo, parkoviste pro busy aby mohli v klidu nastoupit a vystoupit. V Pardubicich neexistuje jedine misto urcene pro tuto dopravu.

Šejdr

Nepamatuji, že by děti musely za objednaným autobusem jet na autobusové nádraží. Vždycky přijel ke škole nebo školce. Sportovci s vybavením taky nebudou cestovat přes město, nastoupí u svého stadionu, kde mají uložené vybavení. A důchodci můžou nastoupit třeba na odstavném parkovišti na Zborovském náměstí, v sedle tam jezdí 16 spojů MHD za hodinu, ve špičce ještě víc (linky 1, 6, 7, 10, 27). A díky parkovišti budou moct přijet k autobusu svým autem.

martin749

Nástupiště 19 je i pro zájezdovku.

Jan Matlak

Je to nejhorší autobusák v Česku! Ušitý horkou jehlou, mrňavý /na 90000 město i s Ukrajinci/ hanba, prakticky bez možnosti parkování! Je mnoho malých měst, které mají větší AN. Samozřejmě, větší prostor nebylo možné zajistit. Ale určitě by bylo, páni radní. Když jste dokázali zbořit celý obytný dům, mohli jste vykoupit pozemky za nádražím. Jenže to byste museli trochu přitlačit na finanční pilu a to se vám nechtělo. Ja jen jak jsem nakoupil, tak prodávám. Takže jste postavili něco, jen aby se neřeklo. No neva, aspoň máme nějakou raritu, na kterou se budou jezdit dívat turisté. PS: Terminál u Univerzity… Číst vice »

tonda

že bych si vedle nádraží otevřel dvě kadibudky. vstupné 50 kč na osobu a kdo nezaplatí tak ať se klidně posere

jura

Za 125 milionů a bez wc? kde udělali soudruzi chybu?

George

Stačí číst. bylo napsáno hodnekrat. WC tam je

viki

Počítá se s absolutním hladem a žízní, tak nejsou WC. Zase by to bylo o pár miliard držší. Tak co,……

George

A umíte číst. Asi ne. 100m vedle je odbavovací gala a tam vše je a tady bude příští rok také. Lidi čtěte než něco nepisete

Michal M

No asi to je fakt velký přešlap, když je to i v titulku…

JiraH

asi je. to WC tam je na vlakáči.

Tomáš Sodomka

Je to všechno úplně k ničemu,tedy super pro cestující,co se týče přestupů.Ale vzhledem k malému počtu parkovacích míst, budou muset řidiči při delší pauze někam odjet, nikdo zatím neví kam, takže nám je zázemí k čemu?k hov…

Dascher

Ano, to jsem vždycky vyžadoval když jsem jezdil výluky a další jízdy včetně MHD. Nikdy a nikdo se vůbec nezaobíral tím, kam asi řidič půjde vyklopit potřebu ! Tyhle věci nikdo neřeší……v tomhle státě se nikdy nic nezmění………pak jedete do zahraničí a nestačíte se divit, co naši kolegové mají za zázemí a co všechno mají ! Je to ostuda !!!

JiraH

Další co neumí číst, zázemí pro řidiče tam je, a přístí rok bude zbudováno i infocentrum atd v přilehlé budově.

Tomáš Sodomka

Zázemí tam sice je,ale málo míst pro stání, takže na delší pauzu budeme muset odjet pryč, nikdo zatím neví kam, takže opět k ničemu!!!!

George

Zase tolik autobusu tam nejezdí a když to bude hodně dlouhé stání at to řeší dopravce.

Platamon

Také jsme měl dojem, že autobusák má být pro cestující a ne pro odstav busů = tak malý jak jen může být, aby byl přehledný, bylo vše blízko, cestující se nemotali mezi odstavenými busy – toto vše je zde splněno. To socíkovské a případně i postsocíkovské meglomanské autobusáky vidíte jen u nás a na východ.

Honza V.

Seriózní dopravci zázemí pro řidiče systematicky řeší, ti neseriózní potom logicky vyhrávají soutěže nejnižší cenou.

František

Nejbližší WC bude naproti v Albertu až ho zase otevřou.
Albert ho má hned u vstupu od nového autobusaku.

martin749

Nejbližší WC je v nádražní hale.

Vašek Havelka

Nejbližší WC je McDonaldu přes ulici…

František

V článku se píše, že vlakové nádraží je 0,5 km vedle.
Tak to ani náhodou max. 200 metrů.

JiraH

cca 130m

Tomáš Hradecký

Přečtěte si to ještě jednou, těch 0,5 km je od vlakového nadraží vzdáleno staré autobusové nádraží, které bude zrušeno.

Georg

znovu a s brejlema.

Petr klecka

A autobusy se tam nevejdou odstavit, zmatky kolem jsou hrozné.

Šejdr

WC je o 200 metrů dál v budově hlavního nádraží. A je otevřené od rána do večera, na rozdíl od dosavadního autobusáku, kde bylo WC dostupné jen v pracovní dny od 7 do 15 hodin, mimo tuto dobu jen pokud člověk odchytil řidiče, který měl klíč od čekárny.

pepa

Na stávajícím autobusáku bylo WC 24 hodin denně v podchodu.

Beny

Ten podchod tak strašně smrděl, že bych se tam nešel ani vys**t.

Stejnou nedůvěru mám ke všemu zařízení starého autobusáku.

JiraH

Autor článku je neznalec a asi ne moc dobrý novinář a měl by doplnit ze WC a infocentrum vznikne příští rok v přilehlé budově SŽ která se teď opravuje. Naposledy bylo zmíněno včera při stříhání pásky.

Vašek

Joj, těch 200 metrů může být někdy sakra dlouhých.

JiraH

je to cca 120m a ten rok to lidi vydrží pak bude 10m

Josef Švejk

Mrhání penězi daňových poplatníků. A bez WC tuplem. V řadě jiných měst žádné takové terminály nemají a také jsou tam živí!

Jiří Kocurek

Tak v tom případě vám přeju příjemné přestupování za každého počasí. Je to jenom 15 minut ostré chůze.
https://mapy.cz/s/copetareme

Frantisek

Možná to jen nemuselo být tak „mega“, aby se kvůli toho boural barák tvořící celkem příjemnou zástěnu. Ale jo, jestli chtějí další vlaky nahrazovat busy a ty mít jen jako „socku“ vůči autům…

Jiří Kocurek

Ne, chtějí zajisti přestup mezi autobusem a vlakem. Pro fanatika nepředstavitelné, že by někdo pro cestu použil obojí. Budeš šmajdat pěšky do Sezemic? Nebudeš.

Georg

ale bude.

JirkaRR

to mám každý den 15 minut pěšky na vlak, pak 10 minut z vlaku do práce. A to podotýkám že jsem pražák žijící v Praze. Nejste rochu rozmazlený?

David

A je vám třeba 70+ a MHD používáte hlavně proto, že už víte, že vaše reakce nejsou na řízení OK? Jak se vám chodí?

(Lidí pobírající duchod je přes 25% populace … Starobní, invalidní, vdovský)

Jiří Kocurek

Tak si dejte při tí jízdě vlakem ještě 1,5 km pochod při přestupu, abyste nesrovnával jakba s hruškama.

A ne, moje bábi měla titanovou kyčel, dvě hole a 90 roků.

Mickey

Zkuste v Ostravě přestoupit na příměstský autobus. Přijedete na hlavní nádraží a musíte v lepším případě dvě zastávky tramvají, v horším osm zastávek a potom ještě nekonečně dlouhým „voňavým“ podchodem. Ostrava, to není město, to je životní styl 😁😁😁

JiraH

WC bude příští rok

Lol.Phirae

Prosimvás, rychle! Nutně se potřebuju se vys**t. Vydržte, už příští rok bude WC. 😛

George

Tak si zabehni na záchod je vzdálen 120m

Láďa

Jen podle obrázku, to Velešín má lepší, promyšlené, s WC, trafikou a čekárnou. Ten kdo ho vymyslel, u toho přemýšlel.

Frantisek

Velešín zase zcela rezignoval na vlaky. To si nevyberete. 🙂

Jiří Kocurek

A ty zastavujcí vlaky linky S3 jsou teda co? Jo aha, radnici zakázat autobus na náměstí, tím zcela jistě vlaky naplníte.

Vašek

Co chcete koněpulky

JiraH

Lepší než Mechov

banán

Nový terminál je odfláknutý,,nedomyšlený slepenec.Např. nástupiště 11,12,13,14 jsou naprosto nechráněna před nepřízní počasí a nalepena na nádražní budovu.O absenci sociálního zařízení ani nemluvě.

JiraH

jestli jste četl info tak WC je o 100m vedle a příští rok bude i zde

Pišta

Jezdím autem 😁

Rop

Předně je třeba napsat, že čekárna bude v budově nádraží (v části budovy přiléhající terminálu B), která se teprve bude rekonstruovat. Čitám, že tam bude i nějaký ten hájzl.
Jinak na všech stanovištích svítí stejná odjezdová tabule – měly by svítit odjezdy jen z daného stanoviště. Velká odjezdová tabule u stanoviště 15 nezobratuje první tři řádky.
Už dnes tam pár lidí čekalo na svůj autobus.

Martin Hroch

Ano, v jiném článku na jiném serveru bylo okrajově zmíněno, že sociální zázemí by mělo být v řešeno v oné čekárně.
Dále je třeba také říci, že stávající nádraží díky špatné otevírací době v podstatě také nemělo WC.
Ale já bych to bral i komplet bez WC. Jelikož WC je v budově nádraží jen o pár metrů vedle.
Takže mi to až taková tragédie nepřijde.
A je to stále obrovský pokrok. Minimálně v tom, že nemusím dobu se přesouvat na nádraží a běhat, když náhodou má vlak zpoždění.

banán

V budově nádraží je skutečně WC ale v havarijním stavu a když si potřebujete dojít brzo ráno když jedete do práce tak máte smůlu protože je zavřené

Anton

He? Záchody na pardubickém vlakovém nádraží se rekonstruovaly v roce 2020, dokonce tam můžete platit kartou, otevřené by měly být stejně jako celé nádraží. Pokud je vám to málo, můžete si přejít přes ulici do Alberta. Oboje je blíž než staré autobusové nádraží.

banán

Jediné co se udělalo bylo že se instaloval automat místo hajzlbáby a otevírací doba je stejná.K žádné rekonstrukci nedošlo

JiraH

ne nemáte pravdu jsou po rekonstrukci

banán

Je pravda že jsem tam na wc už dlouho nebyl.Tuhle jsem si tam byl umít ruce,podlaha stejná,obklady stejné ale i dveře.Ale jak vypadají teď toalety nevím.Třeba skutečně udělali nějaké úpravy kdy je wc použitelné o rekonstrukci jako takové ale nemůže být řeč,ta teprve má začít.Má vzniknout uplně nové sociální zařízení v rámci rekonstrukce nádražní budovy

JiraH

asi jste na nádraží dlouho nebyl. WC je v pohodě

Jiří Kocurek

To je dost blbé upravit si biorytmus tak, aby mě to pravidelně chytalo cestou do práce.

martin749

Jest-li myslíte ty s červeným písmem, tak ty zobrazují celý terminál. Pro jednotlivá nástupiště jsou tabule v označnících.

JirkaRR

těch 20 metrů do budovy nádraží na hajzl snad lidi zvládnou.

Jan

Zkušební provoz bez WC bude zřejmě krajskými úředníky vyhodnocován po čichu…

bkv

WC na nádraží hned vedle nestačí?

Petr

Jelikoz je pod vedením SŽ placené, tak nestačí.

JirkaRR

obávám se že nové wc by zabralo celé nástupiště, musíš totiž zároveň postavit i wc pro imobilní a nově také pro binární.

Jiří Kocurek

Och sakra, ještě že ne pro hexadecimální. Hádám že non-binary certifikovaná unisex mísa je o dost draží, ikdyž má úplně stejné rozměry.

Petr

Do takových absurdit to u nás naštěstí ještě nedošlo 😀

Vojtech

Když je ráno zavřené. Což je nejčastější čas na jistou výrobu a ženy máje větší potrebu

JiraH

WC tam je

Svojsin

Bez WC, tj. neskutečný, kde se ten pokrok jen zastaví..?
Zlatej Hradec.

Jiří Kocurek

Tak wecko je na vlakovém, je to na něj blíž než z východního konce peronu, silnici přecházet netřeba. Ale informace jak ho najít by tam být měla.

Šejdr

Zlatej? Hradec pro změnu až do předloňska neměl WC na železničním hlavním nádraží. Respektive měl, ale otevřené jen pár hodin během dne, nejspíš jen na jednu směnu WCbáby. Dodnes je mi líto pošťáků, kterým denně chodily ve večerních hodinách desítky lidí močit na stěnu u nadchodu do ZVU, ale jiná možnost v Hradci na hlaváku nebyla. Teď tam konečně mají WC s turnikety otevřené po celou provozní dobu nádraží.

JiraH

WC je vedle cca 100m a tady bude postaveno včetně infocentra v přilehlé budove která se opravuje

George

Umíte číst asi ne. WC tam je.