Panoptikum? Úředníci z Uhříněvsi žádají po Havlíčkovi omluvu kvůli okruhu

Pražský okruh, ilustrační foto. Pramen: ministerstvo dopravyPražský okruh, ilustrační foto. Pramen: ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy se dostalo do sporu s úřadem městské části Praha 22 v Uhříněvsi. Tamní úředníci se cítí dotčeni výroky

61 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Urban Transport Lover

nerozumím výrazu „kádry“ v textu – to zní dost archaicky 🙁

cestujici

taky mě to praštilo do očí. Asi je pan Havlíček taky kádr

Daniel Mach

“ … v rozeslané dokumentaci chyběla některá plynová zařízení“. No na mě to působí, že to nebyla jen chyba úředníka. Nebo to úředník zpracovával dokumentaci?

žlutý klandr

Pokud úředník zjistí podobnou vadu, má to stavebníkovi do týden vrátit k doplnění.

Jiří Kocurek

Dorbný detail: Nikoliv stavebníkovi, ale projektantovi.

a8n

Nikoliv projektantovi, ale žadateli či jeho zástupci.

Gwann

Mno, nevím, jestli jste viděl podobný stavební spíš.

Přece není možné aby doku a projekt dělal někdo za sto a více mio a pak to schytal úředník na stavebním úřadu, který při nejlepší snaze a vůli tohle nemá šanci v rozumném čase projít a učinit to,co dle zákona ma

pája

Havlíčk je trotl. Měl by se končeně trochu vypsat. Prospělo by mu to a neplácal by nesmysly do TV, stranického plátku a rádia a twittru.

Daniel Mach

Jo, nevyspalí lidé bývají nervózní a podráždění

súdružka Kolesárová

spat nemuze, musi totiz hned brzo rano rychle chodit po chodbe 🙂

Tomáš

Snad vyspat, vypsal už se dost a tohle jsou toho následky…

Karel Jezbera

Úředníci nemají co žádat omluvu. Mohou být ještě rádi, že nedostali od ministra přímo na hubu. Na takového věci musí být centrální úřad. Když stavíte něco v blízkosti ochranného prostoru letiště nebo dokonce přímo na letišti, tak tím úřadem je přímo Stavební úřad při ÚCL, kde jsou na to odborníci znalí situace. Kdyby to měla posuzovat nějaká Máňa z Horní Dolní, tak už v České republice nemáme skoro žádné letiště. A s těmi liniovými stavbami je to to samé. Tak snad alespoň nyní, když to bude řešit krajské úřady, se blýská na lepší časy. Ale i to není ideální. O… Číst vice »

Jiří Kadlec

Na druhou stranu je dálnice vždy určitá bariéra v krajině. Pokud centrální úřad povolí každou dálnici bez připomínek obcí, pak hrozí, že kvůli ušetření nákladů dálnice přeruší spoustu místních komunikací (polní cesty, pěšiny, cyklotrasy …) bez toho, aby tam vznikla lávka nebo podchod. I díky zapracování připomínek Uhříněvsi a dalších obcí netvoří plánovaný okruh tak velkou bariéru.
Na rozdíl např. od dříve budovaných dálnic mezi Ďáblicemi, Prosekem a Letňany (začátek D8, Kbelská), kde bylo pěší propojení na několika místech přerušeno a lze jen doufat, že se aspoň někde časem podaří prosadit lávku a vrátit do oblasti pěší a cyklistickou dopravu.

petr 5

Pokud vím ( pracuji tam), tak lávky tam (Kbelská) jsou. Samozřejmě, ne každých 100 m a zrovna ne u vašeho baráku.

Josef Trögl

Fragmentaci krajiny řeší EIA.

Bob

Vy chcete vytýkat uhříněveským úředníkům to, že nezřídili centrální celorepublikový stavební úřad? Kdopak asi zodpovídá za to, že takováto řízení padají na hlavu Máně z Horní Dolní? Že by pan všeministr a jeho guru, který říkal, že nás řídí nemehla?

Jan Sova

zodpovědní jsou za to funkcionáři konglomerátu ODS, ČSSD a KDU-ČSL (Zeman, Klaus, Lux a jejich podstraníci), kteří schválili (co to říkám, natvrdo nastolili) zvěrstvo, jménem krajské zřízení a dvojkolejnost státní správy a samosprávy.

Bob

Takže vy byste znovu zrušil jakoukoliv samosprávu a zavedl samoděržaví?

Jan Sova

Vy nevíte rozdíl mezi samosprávou a státní správou že ??

Jiří Kocurek

Jistě. ANO za to rozhodně nemůže. Jsou sice 9 roků ve vládě, ale zřídit to měla ODS. Nebo rovnou Masaryk?

Luboš Beneš

Za to může Kalousek!!!

Jan Sova

Věřte mi, že situace (i s centrálním stavebním úřadem) je taková, že jak se říká „krysy opouštějí loď“ a na všech možných stavebních úřadech chybějí lidé (úředníci pro vás pane Jezbero). To že si do nich každý kopne, je dvakrát asi nepotěší, natož jistý automat na žvýkačky z jednoho svěřeneckého fondu, který po vhození pětikoruny okamžitě chrlí zboží ven. Blýskání na lepší časy se ukáže, až vedle vás někdo načerno (dle chystané novely legálně) postaví nějaké zvěrstvo a nebudou ti úředníci, co vás před tím ochrání.

K.S.

Doporučuji si najít reakci starosty na daný tweet. Tam jasně říká že se toho u nich na úřadě nikdo nežádal a že takové věci má řešit někdo kdo na to má kapacity, ne oni. Takže na přeshubu je tu spíš příslušné ministerstvo které to takto vymyslelo.

cestujici

to, že to bude řešit Uhříněves, rozhodlo MD, takže pokud si chce pan dvojministr na někoho stěžovat, potažmo na úředníky, měl by zapátrat u sebe. Ale tím by žádný mediální humbuk neudělal. Jak tu psali jiní, asi by se měl fakt vyspat 😛

Tomáš Záruba

Tak nějak jsem doufal, že slovo „kádry“ už mimo archivní dokumenty nepotkám… 🙂

Georg

me podobne dokaze potesit slovo „kolektiv“…

Vít Jůza

Mě, když slyším o potřebě socializace dětí.

Bob

Jestli máte radši asociální děti…

V. K.

Stejně mi přijde nesmyslné, proč takovéhle stavby má řešit místní stavební úřad, kde doteď povolovali akorát rodinné domky. Pro tyhle velké liniové stavby by měl být jeden ústřední stavební úřad, kde by s tím úředníci měli zkušenosti.

Tomāš

Od 1. 7. 2019 již územní řízení u velkých dopravních staveb podle urychlovacího zákona vedou krajské úřady.

Bob

Ovšem Praha si svým statutem rozhoduje sama, které své pravomoci obce či kraje deleguje na úřady svých městských částí.

Tom Matoo

Podle vyjadření MÚ tak rozhodlo MMR

Bob

Jak? MMR rozhodlo, že Praha 22 má mít stavební úřad?

K.S.

Vždyť chudáka přetaženého nechte, vždyť on už ani neví co píše. Já se taky po týdnu crunche omlouval fíkusu že jsem do něj vrazil ramenem. 😀 Ale teď vážně, takové prohlášení si nemá ministr co dovolovat, takové prohlášení je na úrovně méně bystrých noviknkářů a rozhodně není hodné ministerstva čehokoliv, navíc pokud je laděné takto vítězoslavně. Jedno jaké spory mezi nimi jsou ale takto útočit na samosprávu zastupující nějakou skupinu obyvatel… To j e zhovadilé chování. Chápu že se to bude jeho voličům líbit jak to zase někomu nandali a věci se hýbou, ale je to hovadské chování, kterého se… Číst vice »

Spálená tlumivka

Prchal si to vezme jako vedlejšák. Havlíček má dvě ministerstva, Prchal holt bude psát za dva členy vlády. Stejně mu ty příspěvky píše generátor náhodných slov, hlavně nesmí chybět dostatek sebechvály, Kalousek, piráti a jednou za čas fotka s prostým lidem.

Bob

Snad nevěříte, že si Havlíček svoje tweety píše sám?

Standa

Přijde to jen mě že ty chyby dělali schválně dokud by jim z tohoto něco nekaplo..????

Tomáš V.

A 5G zabíjí a práškují na nás chemtrails!

MildaIV

To jako že u nás neexistují úplatní uředníci? Fakt?

Tomáš V.

Úplatný je kde kdo. Ale že by si v Uhříněvsi na úřadě vzal někdo SOKP/511 jako rukojmí, aby si přilepšil k platu, to si teda vážně nedokážu tak úplně představit. Ale jistě nám popíšete, jak byste si to představoval? 😃

Jiří Kocurek

Nooo, kdekdo tady nadává na to, že se stavební firmy napakují, že mají nehorázný zisk… přidejte k tomu obniňování Arrivy, že se kvůli ní srážejí vlaky ČD, protože strojvedoucí jsou rozrušení … a zamíchejte. Přisypte trošku Kiraka, který tvrdí, že stát nemusí dodržovat zákony a máte něco. Hoďte to do Auto*Matu, nechte protočit.

Vznikne velmi nepravděpodobná kombinace blázince. Nepravděpodobná, nikoliv nemožná.

Vašek

To těžko, úředníci na malých stavebních úřadech jsou všeho schopní, ale u malých staveb. U takto velké stavby opravdu sázím na to, že to dělal jeden člověk, který to v životě nedělal a dělat to už nebude a podle toho to vypadalo. Tam zapomněl na na to, onde zase na to…
A od koho by jako mělo kápnout? Od ministra? 😀

Bob

Zajímavé. V jiných novinách to naopak vyznělo tak, že to byl uhříněveský starosta, kdo považoval za nesmyslný ten systém, kdy se takováto agenda hodí na krk úřadu městské části.

Kalanis

Naopak. Úředníci (hlavně vedení) zralí na kárné žaloby za průtahy. Nikoliv jako ta baba, co prostě nebyla. Tohle si třeba soudy dovolit nemůžou – soudce dlouhodobě onemocní a jeho případy jsou rozházeny ostatním.

Jakub (easydrink)

To je ale nebo jiného. Pořád to totiž zůstává u tohoto příslušného soudu. Stejně tak, když dlouhodobě onemocní úředník, který má věc na starosti, předá se věc jinému.

Kalanis

Tady úřednice onemocněla a věc předána nebyla.

Jiří Kocurek

A to kárné řízení povede proti úřednici, která onemocněla, nebo proti úředníkům, kteří na to nejspíš nemají kvalifikaci (Ing. stavební, roky praxe)?

Kalanis

Proti nadřízeným té, co konečně mohla rozhodnout. Rozdání jednotlivých řízení jde za nimi.

Greta

Žádné kárné řízení s úředníky ORP neexistuje.

Kalanis

Jako že neexistuje páka na zaseklý úřad? Když občan něco nedodá včas, tak má problém. Ale když něco nevyřídí úřad, tak… co?

Greta

Tak nic. Můžete si jít stěžovat starostovi.

tondovo

Pletete si státní správu a samosprávu.

Gwann

Tajemníkovi si jdete stezovat. Za přenesený výkon státní správy odpovídá tajemník.

tondovo

Fungování soudů bych za vzor zrovna nedával…

Původní Pražák

Co bránilo ministerstvu, aby tu změnu navrhlo už dávno?

Jan Sova

asi 10 ministrů a politická vůle voličů…

Jaaa

…„kde budou strategické dopravní stavby projednávat odborníci s bohatými zkušenostmi s tímto typem záměrů. Tím předejdeme obdobným situacím, jaká nastala v Uhřiněvsi.“

Jojo, a do kapsy betonářské lobby a populistům á la Babiš; ke škodě občanům této země. Jaktože ve federálním kantonizovaném Švýcarsku to jde a v unitární ČR ne?

Ondřej

Ve Švýcarsku nepustili k moci komouše ani neo-komouše!

žlutý klandr

Mimo jiné i díky přímé demokracii. Švýcarský úředník dobře ví, že je služebníkem občanů a nedovolí si žádnou libovůli nebo nezákonné jednání.

beija

Ano, a když se zjistilo, že v sejfech švýcarských bank jsou uloženy cennosti a peníze ukradené nacisty židům, tak se za to styděli i běžní Švýcaři a brali to jako národní hanbu. Umíte si představit něco jako osobní zodpovědnost či národní stud v ČR? Ale co jsme si zvolili, to máme..

Gwann

Mno, abyste si to tak neidealizoval…pak taky o tramvaji na předměstí Bernu rozhoduji v referendu i sedláci odkudsi, kteří ji nepotřebuji…a proto hlasují proti.

Obecně ale je Švýcar poněkud poctivější než Čech. A to vliv určitě má pozitivní.

Jenže co chcete ve státě kde 32% voličů podporuje trestné stíhaného mnohonasobneho usvědčeného lháře, sprostaka, odklanece dotací, ….