cargo

Ostravské letiště má další nákladní linku. S osobním letadlem

Boeing 777-300ER společnosti Rossiya Airlines. Foto: Matěj Šarina / LKMT SpottersBoeing 777-300ER společnosti Rossiya Airlines. Foto: Matěj Šarina / LKMT Spotters

Provoz na mošnovském letišti zpestřil dnes i Airbus A340 Air Belgium. Zaměstnanci obchodního řetězce s ním odlétli na dovolenou v Karibiku.

Nedostatek nákladních letadel a stále velká poptávka po přepravě zboží vedla k zavedení netradiční nákladní linky. Do Ostravy tento týden poprvé přilétl Boeing 777-300ER společnosti Rossiya Airlines. Jde o další pravidelnou nákladní linku, která bude na Mošnov létat. Letadlo bude v Ostravě až do konce roku jednou týdně.

Letadlo bude létat na trase z čínského Tchien-ťin (Tianjin) přes ruský Krasnojarsk. Jde o osobní letadlo, které nyní řada dopravců využívá i pro přepravu nákladů. Pro společnost Rossiya Airlines jde o premiéru s tímto typem letadla v Česku. „Při nedostatku cargo letadel dokáže být i tato varianta efektivní,“ uvedlo Letiště Ostrava na svém facebookovém profilu.

Provoz v Ostravě včera a dnes oživila i návštěva jiného letadla. Společnost Air Belgium poslala na mošnovské letiště Airbus A340. S ním dnes letěla část zaměstnanců obchodního řetězce Hruška na dovolenou do Dominikánské republiky.

Tagy Air Belgium Letiště Ostrava nákladní letecká doprava OSR Rossiya Airlines seznam
37 komentářů