dpp

Ostravská MHD po dvaceti letech změnila hlas

Svůj hlas dala do služeb ostravské MHD moderátorka Marika Tošková. Pramen: DPOSvůj hlas dala do služeb ostravské MHD moderátorka Marika Tošková. Pramen: DPO

Práce na výměně hlasu trvala několik měsíců. DPO nahrál přes 1300 unikátních zvuků o celkové délce přes tři hodiny.

42 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pája

Vánoční video jsem pustil i tomu našemu nejmladšímu. Normálně se nad tím dokázal zamyslet. Je první stupeň ZŠ. Myslím, že je občas dobré si vzpomenout na profese, které prostě pracují kterýkoliv den v roce.

Vydra

Souhlasím!! Velmi dojemné, moc pěkně udělané.

honza

DPO už nemá co na práci? Vymýšlí se takové zbytečnosti? Za to je platím – dvakrát a né málo?! Vážené DPO – mě je úplně jedno, jestli jezdím starou dieslovou Karosou nebo ultramoderním klimatizovaným šuntem Solaris na baterky nebo na plyn. Pro mě je důležité následující: 1. Přímé spoje, abych nemusel několikrát přestupovat z jedné linky na druhou a ztrácet tak čas, 2. častější frekvence jízd na některých linkách (např. č.45, kterou jste totálně z.urvili), 3. Finančně dostupnější dlouhodobá jízdenka, 4. zavést opět PAPÍROVÉ JÍZDENKY (každý nemá mobil, každý nemá kreditku), 5. V případě výluky podat včas a přehledně informaci… Číst vice »

Cyklista

1. téměř všechny spoje jsou „přímé“. Bohužel ne pro všechny cestující lze vymyslet autobus od domu až k práci. Na to je taxík.
4. já třeba vždy mám mobil i kreditku, ale nemám nikdy kapsy plné mincí a navíc náladu hledat, kde je nějaký automat, nebo prodejna.
6. stejné jako jedna. Ne pro všechny kombinace lze vymyslet přípoje všude na vše….

honza

Ad. 1) Zajímavé, dříve to šlo. Linky jezdily častěji, některé zajížděly přímo k závodům. Taxík je sice pěkná záležitost, ale nejsem Rotchild, abych každý den takto jezdil do práce a z ní. Ad 4) Vy ano. Kolik lidí to nemá? Je MHD pro všechny nebo jenom pro ty, co mají chytré telefony a kreditky? A hledat, kde je prodejna stejně musíte, pokud vám končí platnost odisky … Ad 6) Jde to. Platíme si to. A to dvakrát. Město dotuje akciovou společnost DPO a k tomu si platíme jízdné. Akcionáři DPO mají zisky a my platíme a platíme … Navíc, politika… Číst vice »

Joseph

Na Ostravu a aglomeraci moc dlouhá slova.

Arabela z Brtníku

Ten nový hlas je strašný. Nedá se to poslouchat.

honza

Když je tak platíme a mají takové zisky, mohl to namluvit třeba Fredie Mercury. 🙂

Honza
Jonáš

Má na ni čertí růžky 😀 k oblečení se to hodí, originál je rozhodně lepší! 😀

Ondřej Hanuliak

Něco tak otřesneho už Ostrava dlouho neměla. Hlášení pomalé jak u nás v Praze a není to slyšet. Úplně stejný nebo podobný hlas má Olomouc. Nechápu proč takovou kravinu někdo vymyslel. To raději ať to hlásí chlap. Hlas navíc zní jako by dostala dávku od pirátů.

PanRT

Nevím, je to tiché a zní to divně a jako by spíš říkala pohádku než zastávky.

Petr Novák

Pohádku? Mě spíš přijde, že předčítá nějaký erotický příběh LOL Paní Dadamová byla rozhodně lepší a ty důvody, proč se jí DPO zbavuje mi přijdou hodně zvláštní.

Franta z Busu

To video s tou tramvajačkou je pěkný hnus! Nikdy bych na Vánoce do práce nešel, taky to na mě zkoušeli, stačilo říct, že nemusím přijít už ani po Vánocích a byl klid… Úchyl, co vymýšlí jízdní řády na Vánoce, by si to měl odjet sám a zničit tak Vánoce hlavně sám sobě a svým dětem… To samé je mi líto prodavaček v marketech, které tam na Štědrý den musejí do oběda být… Ten, kdo tam ještě 24. musí jít a podporuje tenhle nechutný konzum asi sám nikdy na Vánoce pracovat nemusel…

Petr Novák

Mě naopak to video přijde moc povedené a dojemné. A naopak jsem rád, že jsou ještě lidé, kteří se nechovají tak sobecky jako vy a na Štědrý den jdou vozit lidi, obsluhovat je, nebo jim třeba topit, jako svého času můj otec, který musel do práce svátky-nesvátky, aby ostatní měli teplo. Ano, chyběl nám, ale přežili jsme to, protože víme, že dělal záslužnou věc. A jen tak mimochodem, ve většině světa je Štědrý den normální pracovní den, kdy se ještě pracuje v normálních směnách do šesti, či sedmi večer. O tom, že by měli lidi volno, jako u nás, si… Číst vice »

Ondřej Neuman

Dle počtu dissliků na výchozím komentáři je jasné, že je zde spousta ochotných si nechat svátky nejen sobě, ale i svým rodinám, nechat zkrazit! Tak hurá do toho! Nebo jsou to jen torllové, co nikdy o Vánocích nepracovali? Z názorů pana Nováka jde až strach – předpokládám, že on sám je nějaký nenažraný manažer, co to v pátek v poledne zabalí a jde chlastat až do neděle do rána. Ono, z povolání jako topič či řidič nikdo respekt ani úctu nemá, všichni je považují za póvl, takže to za to rozhodně nestojí, si kvůli tomu Novákově vymyšlenému respektu, ničit Vánoce… Číst vice »

Graylag

Myslím, že vám uniká pointa. Ralita je, že někdo o vánocích pracovat musí. Není to příjemné, není to pěkné, ale život se nezastaví. Jestli mají zůstávat v provozu i postradatelné služby typu obchody je na diskuzi, ale zrovna veřejná doprava je alespoň v minimální podobě nepostradatelná, protože musí obsloužit pracující dalších nepostradatelných služeb, očividně se nabízí třeba personál nemocnic. Druhá věc je, že nežijeme v otrokářském státě, ale ve svobodné společnosti, kde si každý může vybrat kde a jak bude pracovat. Nikdo nikoho nenutí jezdit zrovna s tramvají. A naopak, pokud už si někdo vybere, že chce jezdit s tou… Číst vice »

Graylag

Mimochodem v obchodě jsem na Štědrý den jednu sezónu pracoval, do oběda, přesně jak původní pisatel píše – a byla to jedna z nejlepších směn – minimum nakupujících, přičemž zpravidla místo aby byli zpruzelí jako obvykle jsou většinou šťastní (pokud potřebují drobnosti), nebo sice vystresovaní, ale o to vděčnější za každou radu (pokud shánějí dárky. Hned po poledni pak domů do uklizeného bytu a rovnou ke stromečku. A to všechno za dvojnásobnou mzdu.

Ondřej Neuman

Prosím, běžte letos na Štedrý večer do práce, abyste šel příkladem. Pletu se, že? Budete sedět doma v klidu s rodinou 😀

Graylag

Ano, budu doma v klidu, protože jsem se od té doby karierně posunul a dnes už pracuji s pravidelnější pracovní dobou a za lepší peníze. Ale stejně na tu dobu nevzpomínám špatně a trvám na tom, že jsem tím tenkrát nijak netrpěl.
Pokud to někdo cítí jinak a má s tím zásadní problém, tak mu doporučuji jednoduše změnit zaměstnání.

Baraba

Bohužel pan Neuman patří mezi lidi, kteří by nikdy o svátcích nepracovali, ale byli by první v řadě křičících, kdyby k němu o svátcích nedorazila například sanitka.

Ondřej Neuman

Pab Neuman není sociální případ, co žije z eráru, takže žeře kapra tak, aby tu sanitku nikdy nepotřeboval 😀 Ty Barabo, jeden… 😀

Jiří Kocurek

Co sanitka. Krávy nakrmit, prasata a slepice taky. Co by to bylo za hospodáře, kdyby nechal zvířectvo hlady, že je svátek. A psa nakrmit taky.

Petr Novák

K nenažranému manažerovy mám skutečně daleko. A ano, o svátcích pracovat nemusím. Za to ale musím hodně cestovat a to i tehdy, kdy to mě a mé rodině není zrovna příjemné. Každý máme v zaměstnání něco. Ale o to víc si cením, skutečně cením, těch, kteří o svátcích pracovat musejí, ať už z jakéhokoliv důvodu. Zjevně na rozdíl od vás, který takové profese příliš docenit neumí a ještě je uráží. Víc bych to nekomentoval, protože to zjevně nemám moc smysl. Ale přemýšlejte, jak by se vám líbilo, kdybyste o svátcích neměl teplo, protože topiči si řeknou, že o těch svátcích… Číst vice »

vlaky.025

Mně se hlas moc líbí 🙂 Je takový vlídný, na rozdíl od jiných měst nebo dopravních prostředků.

honza

Mě štve ta angličtina. Za chvíli bude vše dvojjazyčné a poté už jenom anglicky hovořící …

Graylag

Až budete v zahraničí na dovolené, co budete říkat na to, že je hlášení pouze v místním jazyce? Smiřte se s tím, že jsme v globalizovaném světě a raději se sám tu angličtinu naučte, bude se bám hodit.
Mimochodem ani v severských zemích, kde téměř 100% obyvatel umí anglicky jsem nezažil, že by bylo hlášení výhradně v angličtině.

Maty

Nic proti novému hlasu.. ale trochu mi ten tón přijde jako když se v Lidlu volají lidé k nově otevřené pokladně.. a nemůžu si pomoct 😀

Pája

Taky jsem měl pocit, že jsem někde v nákupním centru

Ondrej

Zní sympaticky, ale velký rozdíl to není. Vlastně nevím, jestli to mělo smysl.

tarten

Důvod byl asi jiný, než je prezentováno.

Karel

Ač stejná autorka, určitou změnu barvy hlasu jsem poznal už před cca 10 lety, kdy jsem se vrátil po 2 letech do Ostravy (tehdy se měnil název zastávky 17. listopadu) – zněl prostě jinak, než jsem byl zvyklý.
Přehrál jsem si teď oba hlasy na webu ČT, ale těžko soudit – z repráků to zní jinak než z chrchláčku šaliny. Místní už ví, já posoudím až při další návštěvě.
Vánoční video DPO vypadá fajne.

Zdravím do Ostravy.

Zbyněk

V Ostravě zastávka 17. listopadu není

Martin H.

Psal, že před 10 lety, to tehdy zastávka s názvem 17. listopadu existovala.

Zbyněk

Máte pravdu, neuvědomil jsem si to.

Karel

Ano, jak jsem psal, tak zastávku 17. listopadu přejmenovali na Rektorát VŠB v létě 2011 (https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/leto_mhd20110630.html).
Tutéž zastávku od včerejška přejmenovali na VŠB-TUO (https://www.dpo.cz/pro-cestujici/aktuality/zmeny-v-doprave/5997-zmeny-v-mhd-od-12-12-2021.html), bylo to zmíněno i zde na webu.

Dusanh

Škoda, už tedy nejde cestovat časem 😉
(z 29. dubna na 17.listopadu)

Halamus

Jel jsem ostravskou MHD v neděli a hlas mi přišel nevýrazný, ale mohlo to být špatně nastavenou hlasitostí hlášení.

Pavel Bláha

Nová nahrávka působí afektovaně, to se moc nepovedlo.

Jan

Mi se teda nový zvuk nelíbí. Připadá mi nevýrazný🤷‍♂️.

Petr

Nový hlas se mi líbí. Je to změna k lepšímu. 🙂

Michal O

Nepříjemný, afektovaný, vysoko postavený hlas.