Ostrava daruje na Ukrajinu další autobusy a 25 tramvají. Město Konotop po ní pojmenuje ulici

Starosta Konotopu Artem Semenikhin u vyřazených ostravských tramvají. Zdroj: Facebook.com - Artem SemenikhinStarosta Konotopu Artem Semenikhin u vyřazených ostravských tramvají. Zdroj: Facebook.com - Artem Semenikhin

Do města na severovýchodě Ukrajiny zamíří autobusy Solaris a tramvaje T6A5.

23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jenki

A už někdo Konotopu prozradil, že Ostrava má polaritu mínus v troleji, takže T6A5 z Ostravy budou muset poslat do Dnipra na GO elektrovýzbroje?

Jan T.

Do Dnipra chodí na opravy a úpravy české tramvaje běžně, tak proč ne? I kdyby si do toho házeli svoji elektrovýzbroj z vyřazovaných vozů nebo vlastní výroby, tak je stále výhodnější použít kastli, která ještě několik let může jezdit než složitě shánět peníze na nové vozy.

Miloš

Tak snad nepůjdou zase do šrotu jako ty minulé. Ty se opravily, ale všech 26ks nakonec Ukrajina odmítla, že dostanou nové.
S diesel agregátem mohou pomoci i v regionální dopravě, kde nemají vlaky vůbec…
Změna rozchodu na ruský není u těchto typů velký problém.

frank

Český reprezentant ve stolním tenisu ukrajinského původu Dmitrij Prokopcov brzo po začátku války řekl, tuším že v národním centru stolního tenisu v Havířově, že z Havířova je to na hranice Ukrajiny blíže než do Karlových Varů a že by si to lidé měli uvědomit když o tamní válce referují jako o něčem co se nás netýká, co je daleko . Jsem rád, že město Ostrava pomáhá obnovit/udržet normální život na Ukrajině, život ke kterému patří i MHD a vozy které nahradí ty zničené ruskou invazí…

Pražec

No to je dobrý. Když si člověk do Havířova bodne pomyslné kružítko, najednou zjistí, že Bělorusko i Srbsko jsou blíž než Aš!
To jsou paradoxy…

Vitapb

Měl sice pravdu, ale je taky nutný dodat, že z jedný strany Ukrajiny na druhou je to jako z Amsterdamu do Košic. Konflikt se neodehrává v Zakarpatí, ale právě ve východní části. Samozřejmě to nic nemění na tom, že válka je obrovská tragédie a ještě větší nesmysl a každá pomoc jim je dobrá.

kubisek

Rusácký rakety lítaj i do Lvovské oblasti.

Jan T.

A většina vnitrozemských uprchlíku se schovala právě na západ, tedy lvovská a zakarpatská oblast, takže znát to je i tam, kde měli štěstí, že rakety zatím nepřiletěly. Nakonec to pocítili všude, výpadky elektřiny při několikaměsíčních útocích přes zimu byly všude. Manželka učila ukrajinskou studentku právě ze zakarpatska česky a mnoho lekcí musely zrušit, protože nešla elektřina nebo internet. Takže ano, ta válka opravdu postihuje celou zemi a jen blbec může tvrdit, že se na západě Ukrajiny vlastně nic neděje.

Jméno.m

Tak trošku demagogie. Ta tamní válka se nevede v Užhorodu.

Jan T.

Právě že vede. V Užhorodu je hodně uprchlíků z východu a přes zimu, když Rusové cílili ukrajinské elektrárny tak bylo běžné, že elektřina, internet fungovaly jen několik hodin denně. Celá země je ve válce a má to obrovské důsledky pro každého jednoho obyvatele, příbuzní jim umírají, přicházejí o domov, jejich unešené děti musí několik měsíců hledat po celém Rusku.

Pan průvodčí

Děkuji za bleskurychlé potírání dezolátů, proruský svoloče a další havěti adorující válečné zločince.

Kleist

Chudák Gepard to doopravdy nešlo je někam odstavit a následně poslat jinam?

roman

které další Ukrajinské město mělo zájem?

Kleist

Kterékoliv co provozuje starší T3,včetně Konotopu ale popravdě o tom nic nevím tak si to teď radši jdu přečíst 🙂

Ic540

Jsem rád za tuto věcnou pomoc ze strany Ostravy Ukrajině. Také by tam chtěli žít jako aspoň my v Ostravě/Msk/ČR. Zajít si jen tak na pivko. A třeba i blbě kecat jako někteří kreténi u nás co nikdy nevystřelili ani růží své dívce na kolotočích… Jako voják základní služby sloužící i za komárů a velitel BVP 1 i 2 mohu být rád že jsem denní cvičení útoků na zákopy a motostřelecké jednotky nepřítele nezažil na ostro. Byť to tak denně vlastně vypadalo.Stačilo vidět při cvičení na VVP Lešť (Slovensko) pár mrtvol které jako by byly občas součástí bojů/cvičení… A prorusky… Číst vice »

Jiří Kocurek

Saša Griščuk, ruský šachový velmistr, má za ženu ukrajinku. Ptali se ho po jednom turnaji před kamerou na názor na „tamtu věc“, on odpovědmi uhýbal jen a pouze k šachu, o politice neřekl ani slovo. Měl strach o vlatní rodinu, aby se mu nemstili na ženě a dětěch.

Ta o polednici… kdekdo si myslí, že přijde jenom na ty ostatní a jemu se to zázrakem vyhne. Že v tomhle dešti nezmokne.

Ketchup1970

Mimochodem jméno končící na čuk je ukrajinské . Tkačuk , Ševčuk atd.

Kernteriér

Gek a Čuk.

David

Tady je zase nekdou moudrý jako Fico

Davin

FICO JE ZLODEJ. JA PODPORUJEM ČESTNÉHO POLITIKA – A NÍM JE BORIS KOLLÁR. TIEŽ PODPORUJEM HNUTIE OĽANO A PRIATELIA, LEBO SÚ GARANTOM 200 € PRÍDAVKU NA DIEŤA.

MHD

Příspěvky, které jsou psané velkými písmeny, nikdy neberu vážně.

Ic540

Dal jsem vám teď palec nahoru. A to z důvodu že Fico je i pro mě zlodě a mrhač Slovenských možností se Evropským směrem ubíratj…

Boris Kollár by se naopak mohl stát na misce vah ve volbách tím kdo či kvůli komu zůstane Slovensko spíše na straně České/Evropské nikoliv Maďarské…

Ic540

Příspěvek výše jste si posral s prominutím sám. A hlavně jste neměl začínat s politikou. Pak je bohužel třeba reagovat a diskuze na dopravním skvělém fóru už jde do kopru. Vždy to totiž někomu nedá jako mě vtomto případě…

Sorry tedy ostatním za OT…👍