Oprava mostu na D10 u Staré Boleslavi pokročila, začnou práce na druhé polovině

Oprava D10 u Staré Boleslavi. Foto: ŘSDOprava D10 u Staré Boleslavi. Foto: ŘSD

Most bude po opravě připraven na rozšíření dálnice na šest pruhů.

Aktuálně největší dopravní omezení na dálnici D10 z Prahy do Turnova je ve své polovině. Stavební společnost Skanska dokončila první polovinu opravy mostu u Staré Boleslavi a a příští týden začne s opravou druhé poloviny.

Pro řidiče poločas přinese novou komplikaci: během tohoto víkendu dojde k přestavbě dočasného dopravního značení.

Oprava druhé poloviny mostu je podle harmonogramu prací 4. etapou stavby. Kromě zbourání nosné konstrukce a ubourání opěry na projektovanou výšku dojde i k demolici křídel a umístění jejich nových základů. „To souvisí s rozšířením mostu na vedení dopravy 3+3 jízdní pruhy, který je v tomto úseku dálnice D10 plánovaný,“ uvedl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. ŘSD plánuje rozšíření D10 na šest pruhů až do Mladé Boleslavi.

Do 4. etapy je nově rovněž zahrnuta i oprava protihlukové stěny ve směru na výjezd do Staré Boleslavi. Důvodem je snaha obě akce zvládnout během jednoho dopravního opatření.

V rámci 4. etapy bude doprava vedena v režimu 2+2/0 (uzavřen směr Mladá Boleslav) na mostě a za mostem směrem na Mladou Boleslav v systému 2+1/1. Předpokládané ukončení této závěrečné etapy je 17. 12. 2021.

Tagy D10 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Skanska Stará Boleslav
Žádné komentáře