Oprava lokálky ze Zruče do Červených Janovic může začít, oproti odhadu vyjde levněji

Nádraží Zruč nad Sázavou. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej KubalaNádraží Zruč nad Sázavou. Autor: Zdopravy.cz/Ondřej Kubala

Oprava trati za 193 milionů korun nepřinese její zrychlení.

Správa železnic (SŽ) zasmluvnila velkou opravu železniční trati mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou. 1. dubna začne přes dva měsíce trvající výluka kvůli rekonstrukci úseku Zruč nad Sázavou – Červené Janovice.

Zakázku na opravu získalo sdružení firem GJW Praha a Hrochostroj za 193 milionů korun. U drážních zakázek jde o překvapení: cena v soutěži klesla oproti odhadované ceně 220 milionů korun o více než desetinu. Kontrakt je již v registru smluv.

Pro cestující bude znamenat oprava nepřetržitou výluku. Začne 1. dubna a skončí 18. června. Vlaky nepojedou ze Zruče do Kutné Hory. Výlukový jízdní řád je už na stránkách Českých drah.

„V traťovém úseku jsou vyžilé dřevěné pražce, ojeté kolejnice, špatná držebnost upevňovadel, vymačkané pryžové podložky, znečištěné štěrkové lože. Ve stanici Zbraslavice jsou ve výhybkách a staničních kolejích vyžilé dřevěné pražce, ojeté kolejnice, špatná držebnost upevňovadel, vymačkané pryžové podložky, znečištěné štěrkové lože, nevyhovující nástupiště,“ popisuje technická zpráva stav trati.

Akce bude zahrnovat opravu nástupišť, výhybek, výměnu kolejnic, pražců a štěrkového lože a zřízení bezstykové koleje. Vlaky po opravě ale nepojedou rychleji. „Omezení rychlosti na trati je bohužel spojeno se špatnými rozhledovými podmínkami na přejezdech, které jsou zabezpečeny výstražnými kříži. Opravou tak nebude zvýšení traťové rychlosti dosaženo,“ dodal mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

Tagy GJW Praha Hrochostroj Správa železnic trať 235 Kutná Hora - Zruč nad Sázavou
57 komentářů