cargo

Opozice: Nebeský nemá na šéfa Českých drah předpoklady, je to skandál

Logo České dráhy, Národní dopravce. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářLogo České dráhy, Národní dopravce. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Volbu nového šéfa Českých drah vyvolal kritiku opozice, Václav Nebeský podle ní nemá pro tuto funkci dostatečné předpoklady a zkušenosti.

Zpět na článek
77 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dáda

Co na to říci? ANO, bylo líp.

Daniel Mach

Řekl bych spíš „ANO, panu Nebeskému bude líp“.

Martin1

Pamatujete? Trafiky odmítáme! A ejhle. Tolik trafik pod Ano snad nikdy v minulosti nebylo. A Kremlík? To bude odborník sám o sobě. Stačí se podívat na to, jak dopadlo ŘSD.

jan

A zase se Vrátím k tomu, že odvolaný Krtek i Žaluda byli lepší. A nevím proč Krtka odvolali. Je to hodně velká organizace. Měl by to být velký manažer i za cenu zvýšení platu.

Přemek

No místní ajznbón měl Žaludu dost v zubech, a mohu-li soudit, tak oprávněně.

Frantisek

Jo, asi začal přinášet moc novot – vozy, odškodné…

Mindrej Zebis

Nebesky byl aspon vypravci. Dnes opozicni strany by si mely vzpomenout, jak do CD dosadily studovaneho historika s praxi ze ZOO Fejka, kterej tam vydrzel mesic, pobral padaky a zmizel.

Jan Sůra

Fejka dosadily Věci veřejné.

Mindrej Zebis

Za podpory ODS a TOP09, aby nekandidoval na primatora.

Jan Sůra

Zdroj?

Martin1

Pohádka o Červené karkulce by nebyla?

Jan Sůra

Fejk přišel 2011. Komunální volby byly 2010 a 2014.

tbalada

Je to Fejk, ne Fejka.

Jan Sůra

ano, to je to psaní z mobilu.

Mindrej Zebis

To presne vychazi. Postavit trafiku chvili trva. Smarda si na ni bude muset taky pockat do senatnich voleb, byt se ministerskyho kresla vzdal uz ted.

Jan Sůra

Michal Šmarda je starostou, proč by potřeboval trafiku? Kde je prosím důkaz, že Fejka do ČD tlačily i ODS a TOP09?

tbalada

Je naivní si myslet, že VV to protlačily proti vůli koaličních stran. ODS a TOP09 to podpořily za nějaký jiný ústupek (jinou trafiku). Takhle chodilo, chodí a bude chodit. S ANO, ODS, ČSSD, Piráty, úplně u kohokoliv.

Jan Sůra

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fejk-kvuli-kritice-ctvrtmilionoveho-platu-v-cd-zvazuje-soud-97398
tak hlavně, že koalice byla pro. Ale určitě přijdete ještě s teorií, že tohle je také součástí koalice. Nicméně, za Fejkem byl výsledek: ZOO Praha. Za Nebeským výsledek není.

tbalada

Já se ho nezastávám, je mi to jedno, kdo tam sedí. Třeba za ním bude výsledek v ČD. 🙂 Mimochodem koalici to začalo vadit až 3 měsíce po jeho nástupu, kdy evidentně někdo propálil, kolik bere, takže naoko muselo vyjít nějaké „pobouření“. Asi ve stylu: „Hele voni zjistili, že bereš čtvrtmega za nic, my se k tomu musíme nějak postavit. Mysleli jsme, že tam vydržíš dýl.“ Ale já vím, pane Sůro, jste takovej nezaujatej, skoro až objektivní novinář. Vždycky mě baví, jak si někdo myslí, že teď jsou politici lepší, horší než ti před nima. Ne jsou úplně stejný, akorát… Číst vice »

Jan Sůra

Možná si najděte mé texty z dob, kdy byla vláda ODS a spol, až mě začnete obviňovat. Jsem pouze alergický na lži a účelové zkreslování.

tbalada

Ale vždyť vy tu občas taky zkreslujete.

Mimochodem, použil jste nešikovné přirovnání.
Co bylo za Fejkem, když začal „šéfovat“ ZOO Praha?
Co je za Nebeským, když začal „šéfovat“ ČD? To je třeba názorný příklad Vašeho zkreslování.

Jan Sůra

Za Fejka zažila ZOO Praha mimořádný růst návštěvnosti. To je doložitelné čísly. Co je za Nebeským?

tbalada

Ještě jednou, co bylo za Fejkem, než šel řídit zoo?

Jan Sůra

Omlouvám se, na tenhle trolling nemám čas.

Ketchup1970

Hudebni klub ?

Mindrej Zebis

Tohle ma byt otazka dospeleho cloveka, profesionalniho novinare? Proc asi politici kumuluji funkce, proc obecni politici kandiduji do senatu? Ano, je to pro penize. A ten dukaz by mel vypadat jak? Notarsky overeny zapis z jednani lobistu?

Martin1

Byl aspoň výpravčí. Hm, což je samo o sobě jistě předpoklad vést celé dráhy. Gratuluji k úvaze.

Daniel Mach

Fejk nebyl předsedou představenstva či ředitelem, ale vytvořili pro něj funkci „ombudsmana“, tedy někoho, kdo měl vyřizovat stážnosti a zřejmě předpokládali, že jeho verbální schopnosti mohou omezit kritiku veřejnosti. Možná to bylo špatné a proto neuspěl.
Předseda představenstva je ale funkce z jiného soudku, nebo ne?

Pepan

Nebo když ODS dosazovalo do všech možných funkcí Bendla. Ten taky byl odborník na všechno.

Tarfix

Tááák a zachvilku budeme celý žlutí. Jen tak dál 🤨

Frantisek

Jako od čmoudu z aut? 🙂

Samuel Novák

V žádném případě nechci obhajovat nového soudruha dosazeného do čela ČD. Ovšem kritika ze strany Pyrátů není na místě, stačí se podívat na vedení Prahy. To jsou odborníci na správných místech a město podle toho vypadá. ODS? Topolánek, Nečas, Langer…

Jirka

Jak to vypadá? Žijete v Praze? Já bych si některé věci taky představoval řešit jinak, ale pravda je, ze se konečně rozhýbala rada velkých i malých problémů. Takže ono to asi bude (jako vždy) trochu subjektivní 😉

Pražák

Já v Praze žiji, dokonce jsem se tu i narodil, ale žádné rozhýbání problémů nepozoruji, za to spory uvnitř koalice, nekoordinovanost, nekoncepčnost a papalášství (hlavně ze strany primátora) vidím takřka denně. Co také čekat od cyber anarchistů (Piráti), progresivní levice (Čižinský) a nesourodého slepence (Spojené síly pro Prahu), že? Jinak u voličů Pirátů pozoruji podobný model chování jako u voličů Anofertu. Něco jako víru v nového mesiáše (Babiš respektive absolutní „transparentnost“), který všechno zařídí a v případě, že to někdo kritizuje, následuje agresivní protiútok. Jen s tím rozdílem, že ANO smrdí oligarchií ruského typu, Piráti zase progresivním šílenstvím Západní „nové“… Číst vice »

Frantisek

Nějaké konkrétní věci k té koordinaci a koncepci? Spory jsou u odlišných názorových proudů běžné, a mně osobně přijdou lepší, než kdyby všichni museli mlčky souhlasit s největšími křiklouny.

Pražák

Např. nápad na zavedení mýta v centru (šílený sám o sobě) zveřejněný bez dohody se zbytkem koalice, nebo stejně šílený nápad na šmírování lidí skrz elektroměry, opět nejdříve medializovaný a pak teprve probíraný s koaličními partnery. Ono vládnutí je řemeslo, to chce víc než že vše bude transparentně na internetu.
O vyhlašování klimatického stavu nouze, zvyšování daní a pokračující válce s developery nemluvě.

Trdlo

Jirko, zkuste nám tu „řadu“ rozhýbaných problémů vyjmenovat… rád se něco dozvím. Díky.

Ales

a jeste by to chtelo spravnou gramatiku.

Matty

Pokud nežijete v Praze, tak je zcela irelevantní se k tomu vyjadřovat. Naopak se konečně rozhýbala celá řada, jak malých tak velkých projektů a město pomalu začíná mít vizi.

Pražák

Jakou proboha? Vyhlášení klimatické nouze?

Trdlo

Kdepak, ale všichni od října do dubna po městě pěkně na kolech. Běda, kdyby snad někdo chtěl jet autem. No fuj! BTW: Dneska je čtvrtek, takže od rána opět Praha ze severu naprosto ucpaná. Počasí v 8.30 – slunečno, lehce kolem 15 stupňů, všude sucho. Na všech cyklostezkách a cyklopruzích po městě, kolem kterých jsem jel, NEBYL JEDINÝ cyklista! Zato aut všude mraky. A teď mi vysvětlete, jakou že to má Praha vizi, aby USNADNILA a zlepšila automobilovou dopravu? Protože evidentně zastupitelé nevidí, že komunikace využívají zejména auta, nikoliv cyklisté. Ale ne, zastupitelé prostě lidem v Praze nařídí, že budou… Číst vice »

Frantisek

To jsou zase hlody… Já vidím i hodně chodců, občas i někoho na kolech. A všude postávající kolony aut, která se snaží dostat ve většině případů do města, ne přes ně. Tohle nemá jiné řešení než podporu alternativ. Dosud se jen přidával asfalt, a co se vyřešilo? Aut přibylo a pohybují se ještě hůře…

Prádelník

Když politika, tak politika. Připomínám autorovi článku, že ANO je produktem jím zmiňovaných opozičních stran. Produktem, kdy nám vládlo duo Nečasová, Nečas, kdy nám hradní pán předhodil poté duo Žák-Zelený. Je úplně egál, kdo v čele firmy jako ČD je.

Přemek

S poslední větou jen dílčí a podmíněný souhlas, protože když je někdo parazit, tak se to na zanedbanosti majetku spravovaném ČD hned pozná. Bohužel, až příliš místních manažerů má kromě pružných hřbetů před globálem též sklony hrabat pod sebe… Těch, kteří jsou věci znalí nebo se rychle vědomostmi vybaví a neparazitují je jako šafránu. Nebeský mi šafrán nepřipomíná vůbec ničím, již ten thymolinový úsměv…

Tomáš Sysel

Slovy klasika: „Je snad z vás čtenářů této diskuze někdo volbou generálního ředitele ČD překvapen?“

Panelák

Skandál to není, naopak – je to úplně běžný státní nepotismus. Věrní dostávají trafiky, peníze tečou tím správným směrem, no a hluponi to ještě dokážou hájit, jak je to správný národní zájem mít takového dopravce.

Tomáš Benda

Tak snad to nebude Tvrdík č. 2 a po pár letech nebude Jančura náš národní dopravce…

Ondra

Tak to je potom p. Nebeský pán na svém místě.. všudybyl co nic nezná, nic neumí, všude se ohřeje a jde dál. Odbornost až na 1. místě !

Tomáš Sysel

Tak to prrr! Byl přeci výpravčí, absolvoval pardubickou Sorbonnu a umí vyslovovat ANO!

Michal

Mimochodem, to Obchodně provizorní ředitelství se mu v CV fakt povedlo 🙂

Jimbo Jones

…zatímco vám se podařilo jen to poslední, ale až na druhý pokus.
Co je špatného na studiu v Pardubicích anebo práci výpravčího? Problém Nebeského je přece v něčem úplně jiném.

Jiří Šrámek

Prý dokonce i skloňovat.

Marián Pískala

Tohle jako má být životopis? Celý? To psal on a někde předložil? Pokud tomu tak je, tak bych ho nevzal ani na uklízečku 😒 A to „Obchodně provizorní ředitelství Pardubice“ je teda bomba 😀

Petr766

Ta ANO arogance je do nebe volající…

VRT

Ale vlastně mě to docela těší. Nejvíc ho totiž volili ti, na které jejich politika nejvíc dopadne. Je to krutý, ale je to tak.

Pražák

Ne že byste neměl kus pravdy, nicméně škodolibost není zrovna hezká vlastnost. Navíc to bohužel nedopadne jen na estébákovy voliče, ale v nějaké míře na nás všechny.

VRT

Jasně, taky píšu že je to krutý. Bohužel asi ani tak nehrozí, že by prozřeli. Ale Kalousek!

Robert Šalda

Kdyby to nebylo tak smutné, tak by se člověk mohl kolegům co ho volili jako mesiáše vysmát. Ale mám obavy, aby nás smích nepresel všechny.

Člověk

Přesně proto by firmy typu ČD měly být alespoň částečně privatizovány. Kdyby 30% akcií vlastnil soukromý subjekt, stát si nebude moci tohle dovolit.

Tadeáš Rybka

Bude. Dokud bude mít někdo 51% tak si může dovolit relativně všechno. Jenom by se lépe na takové nekalosti jako proběhla aktuálně lépe upozorňovalo.

Ondra

Z této komedie je až smutno. A ta fraška, kterou z toho udělali krásně dokazuje, co se tady smí a jak to funguje. Jen si říkám, proč zrovna ČD jsou takovou politickou trafikou.

Frantisek

Protože nikdo nepotřebuje, aby železnice fungovala.

Moza14

Že Babiš zruší trafiky, si vzpomeneme všichni… Jen zapomněl dodat, že
1) zruší trafiky předchozích vlád
2) sám zavede nové a jejich počty rozšíří.

Prostě ANO, je líp.

Pražák

Ano, bude líp. A zde je seznam lidí, kterým lépe bude. No a Nebeský na tom seznamu prostě je. 😉
Jinak všem co tu nadávají doporučuji se poptat rodiny, známých či kolegů kdo koho volil. Těch 30% pro ANOfert a jeho majitele je bohužel realita. A zrovna u lidí co pracují „na dráze“ by mě nepřekvapilo i větší procento.

Tomáš Sysel

No, ono to byl v roce 2011 takový malý politický převrat organizovany převážně odbory. Vždyť i manažeři ČD stávkovali a nabádali své zaměstnance ke stejné revoltě. Cílené odstranění Kalouska pak bylo příčinou nástupu ZEMLBÁBY (což není označení ženy Zemana, ale zkratka pro 2 současné oligarchy) a eliminace demokratických hodnot v naší společnosti. Volby jasně potvrdily, že povahu Českého člověka nelze změnit pouhým roztrháním červené knížky…

Ales

s tim co pracuji na draze, nebo maji ke draze blizky vztah a dali hlas Anofertu, tak takovych blbcu znam hned nekolik. Naivni debilci

Trdlo

A taky se podívejte, komu to ve volbách hážou důchodci, policajti, úředníci… Hádejte, kdo je jejich chlebodárce? ANO, je to on. Takže když jim slíbí pár kaček navíc, hodí mu to zase. A mimochodem – úředníci? Jen se podívejte, jak se na úřadech vytvářejí nová pracovní místa pro známé… jak narůstá armáda loajálních úředníků/voličů. Přitom běžný administrativní pracovník ze soukromého sektoru bez tlačenky a známých nemá šanci se na takový flek dostat…

Jan Pytela

Politická vyjádření nejsou třeba, stačí počkat na zprávy z ratingových agentur… Ale to bude bolet.

Jackub

Chachá! 😁 Tak se nám komedie zvrhla ve frašku a i když byla oproti původnímu scénáři o několik dějství delší, finále dopadlo podle původního plánu… 😁 Škoda jen, že vstupné na (nejen) tento kurz krvavě platíme že svých daní… 🤔😏 Ale zajímalo by mě, proč se ten Nebeský mermomocí cpal zrovna na místo GŘ ČD. To mu jiné trafiky, ne tak okaté, byly málo? 🤔

Pavel

Jakub Michálek z Pirátů rád kibicuje do všeho. Takový odborník-všeuměl – co ale sám nic pořádného nedokázal. Jen umí vše kolem kritizovat.

Haha

Co konkrétně říká a není pravda?

Jiří Šrámek

Ty tu aroganci moci nevidíš???

Tonda Sehnal

Při nás provozní zaměstnance (kterých se škatulata „nahoře“ až tak bytostně netýkají) je v nastalé anoizaci dopravce dobrý fakt ten, že pan Babiš se nemá rád s panem Kellnerem, takže nás alespoň na nějakou dobu naše vedení ušetří nemalého trápení s výrobky Národního výrobce 🙂

LiborV

Je otázkou zda výrobky firem Newag nebo ŽOS Vrútky jsou opravdu lepší než ze Škody. Preferuji jiné výrobce Siemens, CAF, Stadler,Bombardier… 😉

Marián Pískala

Newag nebude asi úplně špatný. Jeho vozidla celkem fungují a to ne zrovna v malém počtu. ŽOS Vrútky jsou ale případ sám pro sebe.

PeMIČ

Zvolený jistý pán z jistého DP jéhož vozovna je na
bývalém pozemku jisté lokomotivky.No nedělám si iluzi,že se pánové nemají rádi!!!