cargo

Opakované vítězství Eurovie a spol. na Žabovřeské. Pokračování brněnského okruhu vyjde o 87 milionů korun dráž

Vizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: BrnoVizualizace další etapy městského okruhu v Brně v Žabovřeské ulici. Foto: Brno

Šéf ŘSD věří, že pokračování dvoumiliardové stavby začne ještě letos.

Zpět na článek
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdendik

Podle mne při posouzení shodných událostí v tom mají prsty Děti Země a jejich předseda – profesionální rudozelený aktivista a potírač jakýchkoli staveb, Miroslav Patrik. Je jen škoda, že ÚHOS skočil na jejich argumenty, že na stavbu je nemístný požadavek na odbornou kvalifikaci.

mgr.pavel

Děkujeme ÚOHS za toto zdržení a zdražení zakázky pro naprosto nesmyslné zdůvodnění, a prosím Rafaje aby už ze svého postu konečně vypadl. Ď.

leviathan

Nic jiného jsem nečekal, jasný vítěz s prokázanou profesionalitou u této zakázky.

Marcel Pánek

Co se týče D43, má logickou stopu, válka, ta druhá, a pak studená způsobila, že si na vytycenem území lidé postavili zahrádky, pak i satelitní městečka. Bohužel je mi jich líto, ale ta dalnice tu byla dřív. A je potřeba. V tuto chvíli. Je třeba taky říci, že dala prostor spekulantum. Ti kteří se toho dozili, budou slavit. Ale moc toho ke slavení není. Je to docela ostuda a frustrace.

Zdendik

To je mýlka, zahrádky snad, ale ne satelitní městečka. Stavební uzávěra v trase prvorepublikové dálnice platila a platí dál, nerespektovali je až někde u Svitav. Četl jsem o tom studii před několika lety. Pokud je tam něco postavené, jsou to černé stavby.

Michal Fiala

Bohužel i zde lze vidět, povědomí obyvatel této země o jejím fungování, o zákonech, ZÚR a územních plánech. Pouze samé bláboly a nepravdy, které si jejich autoři ani nestydí veřejně publikovat. Hloupost vládne.

Tomáš Gottschalk

Mně těch škodičů líto není ani za mák. Jednu zahradu tam má Pálková, v Kníničkách bydlí bývalý primátor Vokřál. Podél dálnice vyrostlo jedno divné sídliště, ale paneláky jsou dost daleko a komunikace navíc vede v zářezu. Když to srovnám s VMO přes Źabiny, tak je na tom Bastr dokonce ještě lépe, o Šimicích ani nemluvě. No a pak jsou Jinačovice, kde se taky ledasco postavilo, ale jestli někdo spoléhal na to, že se dálnice nedožije, tak je hlupák.

Oliver

Eurovia to je machr.Ukazala to mezi Jabloncem a Tanvaldem.Borci.Obycejny člověk už by seděl až by zčernal.

Big Fat Fabulous Woman

Opět „skvělá“ práce ÚOHS pod vedením pana Rafaje.

Pavel

Děkujeme pana Rafaj. Těch 87 mil. za vaši „práci“ prosím pošlete na účet magistrátu města Brna.

Andrej

Nie len 87 miliónov, ale aj minimalne pol roka nekonecnych zapch navyse. Plus sa to zrejme nestihne do konca 2023, takze sa na to nebudu dat pouzit Eurofondy. Vdaka Rafaj.

Medvěd

už aby to bylo hotové …. jestli se nemýlím, tak to mělo být hotové minimálně před deseti lety ….

Jiří Kocurek

Ideálně už s otevřením pisáreckého tunelu. Na D1 směrem na západ se opět jezdí přes Bystrc a po Staré dálnici.

BND 30

Kdyby Bystrčáci neprudili s I/43… Jejich na boj.

Nekdo

Coz je ostane spravne. Trasa pres Bastr je v uzemnim planu u nejmene 80 let….

M H

Děkujeme ÚOHS za zpoždění stavby o přibližně půl roku a zvýšení ceny o 87 milionů korun. Další příklad plýtvání času a financí v důsledku rozhodnutí ÚOHS na základě diskutabilního odvolání firmy, která neměla o účast v zakázce žádný valný zájem. O nepohodlí pro Brňany nemluvě…

BND 30

Rafaj už naštěstí končí, škodil už dost.

Jakub (easydrink)

A vy znáte to rozhodnutí ÚOHS, kterým to celé zrušil?

Pavel

„Z odůvodnění se podává, že Úřad dospěl k závěru, že navrhovatel je legitimován k podání návrhu, neboť disponuje živnostenským oprávněním „Uskutočňovanie pozemných stavieb a ich zmien, stavebných úprav a udržiavacích prác“ a v zásadě postačí, aby byla jeho újma prokázána alespoň v tom smyslu, že uchazeč ztratil minimálně teoretickou možnost veřejnou zakázku získat.“ Více na https://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/sbirky-rozhodnuti/detail-16663.html

Jiří Kocurek

Tak v tom případě je v té soutěži hned několik diskriminačních podmínek. Například požadavek na referenční zakázky téhož rozsahu. Tuhle podmínku by Deštruktprojekt taky nesplnil, argumentace toho magora by se ale dala použít i v takovém případě. Magora proto, že ztratil soudnost.

Petr

Připadá mi to, jako by si toho „magora“ zaplatili vítězové původní soutěže, aby mohli navýšit cenu…

BND 30

Pochybuji. To nebylo jediné Rafajovo podivné“rozhodnutí“.

Marcel Pánek

Jak to tak čtu, tak ten Rafaj, musí být Teda velkej hráč 🙂

X 1

Ten určitě skončí na ministerstvu, ve vládě nebo v Bruselu.
Tam je takový blbouny místa dost.
😉

Zlámalík

No slyšel jsem to taky… Druhá teorie je pomsta Váhostavu za vyfouknutý kšeft na Slovensku (Deštruktprojekt i Váhostav mají „náhodou“ stejného právníka)…

simbič

Deštruktprojekt neexistuje. Ale to že Deštrukprojekt dělal špinavou práci pro Váhostav je známé v oboru už od začátku. Samozřejmě i díky vazbám na Rafaje.