umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy Lidé Železnice

Olomoucký kraj odvolal šéfa dopravního integrátora KIDSOK. Kvůli stížnostem na nový systém

KIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOK
KIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOK

Velké změny ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji stály místo šéfa krajské příspěvkové organizace Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

V pondělí jej odvolali radní Olomouckého kraje. O konci informoval Olomoucký deník, následně jej v tiskové zprávě potvrdil i Tomík.

Systém veřejné dopravy v Olomouckém kraji prošel s novým rokem razantní proměnou, kraj změnil čísla autobusových linek i jízdní řády. Lidé ale nový systém nepřijali. Vadily jim velké změny, zrušení některých zastávek i nové časy v jízdních řádech.

Tomík, který stál v čele KIDSOK od ledna 2012, kdy příspěvková organizace vznikla, přiznal, že start nového systému přinesl několik problémů. „Za uplynulých šest let se nám podařilo připravit systémové, koncepční a strategické změny, které dosud žádný kraj v takovémto časovém úseku nezvládnul. Stojí za tím obrovské úsilí kolegů, kteří společně se mnou věnovali veřejné dopravě v Olomouckém kraji spoustu energie,“ řekl Tomík. Rozhodnutí radních respektuje. „Nepřesností provázejících spuštění nového systému veřejné autobusové dopravy mělo být daleko méně, než se po 1. lednu v praxi ukázalo,“ dodal.

KIDSOK do výběru nového vedení povede Tomíkova zástupkyně Kateřina Suchánková.

Díky KIDSOK se podařilo Olomouckému kraji jako jednomu z mála regionů od ledna vysoutěžit většinu výkonů. Jedním z nápadů KIDSOK je i podmínka, aby byla všechny autobusy bílé, kvůli tomu museli dopravci autobusy znovu natírat.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Poutník99

Je to pravda… Olomouc-Kroměříž je katastrofa, nepočítám-li jedno spojení s jedním přestupem za 1:16 (které bych očekával systémově). Ten zbytek jde málokdy pod 1:40… A půlhodina na jedné cestě navíc je sakra znát…

Honza

Lidi si stěžují, tak ho po týdnu nového vyhodíme? Pokud byly přípravy dostatečné (komunikace s obcemi) a jen si stěžují důchodci, tak je to demence. Pokud ten systém opravdu kolaboval, pak je to jasná věc. Bližší info by nebylo? Díky.

petr.r

proč důchodci by si stěžovali, když nejezdí do škol a do práce. Bližší info by stačilo, jestli ten šéf používá tu dopravu.

jančurobijci

Při větších změnách jsou vždy nějaké problémy. Např. při zavádění ids – jmk v okolí Kuřimi a Tišnova to byla hotová hysterie. Např. došlo k blokaci příjezdům ke Kuřimskému vlakáči, hodně lidí nemohlo přenést ukončení bus linek od Tišnova do Brna.

Na druhou stranu, teď na Olomoucku často došlo třeba jen k přidání víkendových spojů a opsání kladiv.
Tak to nebylo celkově zase tolik složitý…

petr.r

nemůžu najít v jř přímý autobus- jezdil solaris na lince olomouc – kroměříž, jestli tohle zrušil tak se nedivým.

jančurobijci

Měl hospodu, ale chodili mu tam lidi…….

Takže takový přímý spojení sejmeme a někteří přejdou na vlak nebo do auta. Hned máme příspěvek na téma „ubývání lidí v busech“…..

petr.r

Jestli za tym není, že olomoucký autobus nebude vozit zemkovi lidi a jestli nařídil, že olomoucký autobus nesmí se vzdálit z kraje třeba sto metrů, tak mu nepatří jít na uřad práce, ale rovnou vazba.

Pavels

Koukam, ze slovo duchodce tady nekteri pouzivaji moc a moc radi, zrejme v domeni, ze sami se tohoto veku nedoziji.

Partneři

Škoda transportation
podcast