Olomoucký kraj odvolal šéfa dopravního integrátora KIDSOK. Kvůli stížnostem na nový systém

KIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOKKIDSOK loni zahájil provoz autobusu pro Olomoucký kraj a jeho příspěvkové organizace. Foto: KIDSOK

Velké změny ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji stály místo šéfa krajské příspěvkové organizace Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje

Velké změny ve veřejné dopravě v Olomouckém kraji stály místo šéfa krajské příspěvkové organizace Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

V pondělí jej odvolali radní Olomouckého kraje. O konci informoval Olomoucký deník, následně jej v tiskové zprávě potvrdil i Tomík.

Systém veřejné dopravy v Olomouckém kraji prošel s novým rokem razantní proměnou, kraj změnil čísla autobusových linek i jízdní řády. Lidé ale nový systém nepřijali. Vadily jim velké změny, zrušení některých zastávek i nové časy v jízdních řádech.

Tomík, který stál v čele KIDSOK od ledna 2012, kdy příspěvková organizace vznikla, přiznal, že start nového systému přinesl několik problémů. „Za uplynulých šest let se nám podařilo připravit systémové, koncepční a strategické změny, které dosud žádný kraj v takovémto časovém úseku nezvládnul. Stojí za tím obrovské úsilí kolegů, kteří společně se mnou věnovali veřejné dopravě v Olomouckém kraji spoustu energie,“ řekl Tomík. Rozhodnutí radních respektuje. „Nepřesností provázejících spuštění nového systému veřejné autobusové dopravy mělo být daleko méně, než se po 1. lednu v praxi ukázalo,“ dodal.

KIDSOK do výběru nového vedení povede Tomíkova zástupkyně Kateřina Suchánková.

Díky KIDSOK se podařilo Olomouckému kraji jako jednomu z mála regionů od ledna vysoutěžit většinu výkonů. Jedním z nápadů KIDSOK je i podmínka, aby byla všechny autobusy bílé, kvůli tomu museli dopravci autobusy znovu natírat.

Tagy KIDSOK Olomoucký kraj
8 komentářů