Olomouc vypsala tendr na prodloužení tramvajové tratě v Nových Sadech

Tramvaje v Olomouci. Pramen: DPMOTramvaje v Olomouci. Pramen: DPMO

Zhruba 1,3 kilometru tramvajové trati vyjde na 388 milionů korun.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kominik

To se vyplatí. V konečné fázi to skončí na půl miliardě za 1300 bm. To se utrácí. A kdo to bude platit ? To zase půjde malá domů někomu a někomu pořádně. Kdyby raději zaplatili Olomoučákům MHD a měli by ji zadarmo, zcela určitě by to bylo smysluplnější než platiti takové nesmysli jako je 1300 bm

fazik

To by se v Liberci stát nemohlo. Po dlouhém váhání (jako v OL) se raději do Rochlice nic nepostaví.

Eduard

Včera bylo pozdě a jen houšť. Snad se brzy nejen Olomoučané dočkají nových tramvajových tratí. Škoda, že všechno jde tak pomalu. V tomto ohledu závidím Polákům, hlavně rychlost výstavby jejich dálnic a rychlostních silnic.

Michael

Překvapili..

jva

Až na to, že III. etapa „až do Slavonína“ znamená prodloužení o 400m na katastr této městské části ( https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=17.2305858&y=49.5695260&z=15&rm=97Ct8xVATkMJeky ). A jelikož se plánuje vedení vedle silnice a zakončení smyčkou, je kravina to nepostavit společně s etapou II. Tím by se nemusely kupovat další vozy (ani na onu II.etapu) – za 4 oboustanné EVO (3 jezdí, čtvrté objednáno s nálepkou „nejdražší nečlánková tramvaj v ČR“) tak město/DPMO vyvalilo přes 90mega, což by onen kousek trati na pokraji pole zaplatilo (a navíc by se dříve ušetřily provozní náklady, když by tam – mimo v PD na lince 3 – stačila… Číst vice »

Rajče

Je vyspsáno VŘ na nového ředitele DPMO. Můžete se přihlásit, když je to tak jednoduché 🙂

Palecek.M

Na tech 400m nejsou vykoupene pozemky, tak rychle to nebude

V. K.

Ještě že tak. Nechat si utéct 85% dotaci by byla velká chyba. Další rozpočtová období EU už nebudou tak štědrá. Ještě by to chtělo novou vozovnu, ale to bez pořádné dotace to rozhodně nepůjde, protože Olomouc je na mizině.

Vladimir

A kdo ze tam vladl posledni roky, ze jedno z nejvetsich mest nema prebytkovy rozpocet? Za me absolutni zhovadilost! Vzdyt kazde krajske mesto ma dost penez na rozvoj! Jen je otazkou jak se pristoupi k hospodareni, soutezim, mandatornim vydajum atd..

David

Hlavně po prodloužení bude třeba zase důvod koupit za 40M od Pragoimexu jeden vůz tramvaje. To by taky bylo škoda nevyužít. 🙂

Rajče

Nebylo to za 40, ale za 27 a bylo to právě kvůli chystanému prodloužení trati, protože na vykrytí je potřeba jeden vůz navíc. A dodací lhůta tramvaje je cca rok až dva. Nedělejte ze sebe hlupáka.

yxc

Ještě ,že tak. Jen blbci by se nechali připravit o dotaci 85%, protože i kdyby si na to půjčili se 7% úrokem na 20 let, furt by se jim to vyplatilo. Bohužel to bylo za krize na spoustě radnic běžné. i dvojice Kalousek/Bárta se chovala stejně. A zatímco u nás jsme si vytvořili druhou krizi, Poláci z EU dotací vesele stavěli.

xyz

Aniž bych chtěl Bártu obhajovat, tak jeho argumentace v onom roce 2010 zněla ve smyslu „chceme z EU víc spolufinancovat silniční stavby namísto železničních“ a nařídil pozastavení příprav (+ u jiných staveb nařídil úsporná opatření – aneb zkrouhnutí rozsahu projeků) některých železničních staveb.

Vladimir

A proto se zastavila i vystavba jiz rozbehnutych dalnic? Proto se tehda mluvilo ze uplatky se vyhoupli z desitek milionu na stovky? Proto se stavely drazsi dalnice jak ve Finsku, ktere jsou z velke casti na pilotech? Lidi nezapominejme co se delo pred 10 lety.

Za me aktualne nejvice jsou nejvice predrazene zeleznicni stavby, ty nikdo neresi. Rekonstrukce maji temer nulovy prinos na zrychleni a vsechny firmy v CR jsou monopolicacniho charakteru – vyhybky, prazce, zabezpeceni, vagony a i v podstate koleje. Stale to vyhravaji ti sami! Nahoda? Nemyslim si!