Olomouc nemá řidiče, mění jízdní řády tramvají i výlukového autobusu

Tramvaj EVO 1/o v Olomouci. Foto: DPMOTramvaj EVO 1/o v Olomouci. Foto: DPMO

Část linek DPMO přechází od pondělí 24. ledna dočasně na nové jízdní řády. Může za to nemocnost řidičů.

Cestující v Olomouci se musejí připravit na omezení spojů. Od 24. ledna Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) změní jízdní řády tří linek. Na vině je nemocnost řidičů, kvůli které není možné personálně pokrývat spoje. „Řidiči chybí z důvodu pracovní neschopnosti – v té je aktuálně devatenáct řidičů autobusů a devět řidičů tramvají. Částečně je na vině i covid-19,“ uvedla mluvčí DPMO Anna Sýkorová.

Dopravní podnik na změny v jízdních řádech upozornil na sociálních sítích. Ze zveřejněných informací vyplývá, že se od pondělí změní jízdní řád tramvaje číslo 3. Ta jezdí po nedávném rozšíření výluky jen podle víkendového jízdního řádu a nyní přichází další omezení. Od pondělí 24. ledna spojí zastávky Náměstí Hrdinů a Trnkova jen dvakrát za hodinu. Doposud jezdil spoj pětkrát za hodinu.

V návaznosti na toto omezení se změní také jízdní řád tramvaje číslo 5. Režim dvou spojů za hodinu ale zůstane zachován. Prodlouží se však doba provozu linky. První spoj vyjede už ve 4:16, poslední pak ve 22:46.

Změny se dotknou také intervalu výlukového autobusu X. Ten opustí současný interval osmi minut mimo špičku a svou trasu bude projíždět v desetiminutových intervalech. Změní se i špičkový interval. „V pracovních dnech dochází ke změně intervalu v ranní přepravní špičce z 5 minut na 6 minut, v dopoledního hodinách ze 7,5 minut na 10 minut,“ vysvětluje web DPMO.

Provoz olomoucké MHD v nedávných dnech zkomplikovalo zahájení dvou velkých výlukových akcí, které uzavřely tramvajovou trať k Žižkovu náměstí a omezily provoz autobusů na sídlišti Povel. O dalších změnách a omezeních kvůli pracovní neschopnosti řidičů DPMO zatím neuvažuje.

Tagy Dopravní podnik města Olomouce DPMO
1 komentář