cargo

Obchvat Prahy mezi D1 a D11: ŘSD chce příští rok začít vykupovat pozemky

Pražský okruh u Slivence. Foto: Wikimedia Commons.Pražský okruh u Slivence. Foto: Wikimedia Commons.

Další úsek velkého pražského okruhu mezi Modleticemi a Běchovicemi, jinak též spojka dálnic D1 a D11, by se měla začít

Zpět na článek
31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
adr

Dobrá zpráva. Včera bylo pozdě. Snad se to nikde nezadrhne a stavba začne co nejdříve.

Ulafme

Další „prioritní stavba“, která se za šest let vládnutí toho Prvního StBáka nepohla ani o centimetr.
Ale hlavně že se dobře čerpá a koblihy chutnají…

Karel

To se pak nabízí otázka co tam udělali modří ptáci s oranžovýma kamarádíčkama.

Jiří Šrámek

???

adr

Jako, že kdyby se opravdu chtělo, tak to Pražský okruh už mohl stát dávno..

Petr Šimral

Kéž by taková rozhodnost byla i u potřebných velkých staveb na železnici.

Ulafme

Předpokládám, že to slovo „rozhodnost“ byla těžká ironie…

VRT

No to je mi nějakého optimismu!

cosma

Ono ještě není vykoupeno???

Vlaczech

Dokud není územní rozhodnutí tak ani ŘSD vykupovat nemůže

cosma

nemuze vyvlastnovat, ale vykupovat muze ne?

1975

Teoreticky by mohlo, ale obává se, že jakýkoli problém by jim byl omlácen o hlavu , respektive hrozily by jim údajně žaloby.

Lumír Kuchař

omyl nemůže vykupovat dokud není platné územko, teprve pak může vykupovat a pokud se výkupy nedaří, teprve pak může vyvlastňovat …

MildaIV

Ale múžou to vykupovat obce nebo kraje.

Jiří Kocurek

Ano a za dobrotu na žebrotu. Žaloba na obec pro (paragraf už se najde), protože kdesi cosi. Plus riziko, že to obec zcela nezištně prodá zcela nezištné osobě.

Gejza

No pokud vím, tak je to už cca 3/4 roku, co se nové vedení Prahy holedbalo, že začnou vykupovat pozemky pro 511 (+zelené pásy okolo) i bez ÚR. Copak asi za tu dobu vykoupili, chlapci…

adr

Tak to bych taky moc rád věděl….

Jarda

Pěkný článek zabarvený politickými povídačkami. Takže za 10 let znova od začátku. To že se neozvali se zásadními připomínkami dotčené obce neznamená, že Spolek Chvalský bude spát.

AAA

Drahoš holt musel připomenout svou existenci

Zdeněk

Pan Drahoš je nesporně vynikající vědec, ale jako politik nic moc – ne nadarmo je nazýván „želé“ nebo „pan Jánevím“. A plánování a výstavbě liniových staveb už nerozumí vůbec. Ovšem každý politik se rád zviditelní, když má příležitost, takže tohle bych panu Drahošovi ani nezazlíval…

Martin Vich

Vítejte v zemi kde čas lidí nic nestojí. Chceme být bohatá rozvinutá a produktivní země ale u lékaře si počkáte půlden, na okruh si počkáte možná další dekádu nebo ještě déle, jet po D1 je za trest a to se prosím nerozšiřuje o další pruhy, velkolepé železniční plány odhadujeme dokonce na horizont 2050… což je v řeči politiků v podstatě nekonečno.

1975

Martine a co vám brání se přihlásit do ŘSD a všem jim to ukázat? Pokud bude Radek Mátl potvrzen jako „definitivní“ ředitel, tak je volná jeho funkce šéfa výstavby….co yv na to, místo těch hospodských pofňukávaček?

Andrej

Predpokladám že má svoje zamestnanie, pravdepodobne v inom obore, a riadne platí dane, za ktoré očakáva určitú protislužbu.

Čo je to za nezmyselná otázka.

Navyše, problém slabej výstavby nie je len problém ŘSD. Je to komplexný problém zlej legislatívy, pomalých miestnych aj národnych úradov, pomalých súdov, stretov záujmov, NIMBY aktivistov, „ekologických“ aktivistov atď.

1975

Ale já to chápu, kecání na fórech je zadarmo a nebolí. Zvednout zadek a něco skutečně změnit, když se mi to nelíbí, to už chce trochu té práce…že?

Paja

Chcete říct, že všichni občasné, kterým vadí pomalá výstavba dálnic se mají zvednout a jít projektovat/řídit/kopat? Další Most inteligence?
Neplatíme právě proto ty daně a nevolíme politiky?
Je to hezká úvaha, ale jít si vystudovat medicínu a pak udělat atestaci proto, že mě některý doktor špatně zdiagnostikoval nebo zaléčil …

1975

Tak jestli žijete v iluzi, že si někoho zvolíte jednou za čtyři roky, a pak se všechno „samoseto“, případně že si tu pobrečíte v diskusi, tak vám samozřejmě není pomoci, o tom žádná.

AAA

A co vy, už jste se tam přihlásil?

2701

Ja ale nebrblam, jak to delaji blbe a jak by to kazdy zvladnul lepe. To je ten podstatny rozdil. Takze se o to aspon zajimam, abych nemusel placat, ale vedel, proc se ty veci deji tak, jak se deji.

mgr.pavel

Pěkného slaměného panáka jste vytáhl. Nikdo zde netvrdí, že chce jen jednou za 4 roky volit a pak „mít klid“..

2701

Aha, takze kdyz rika, ze plati dane a voli si politiky, tak by to ONI meli zaridit, tak to vlastne nerika, ze by to mel zaridit hlavne nekdo jinej… Koudelka hadr.

MildaIV

No aspoň k těm volbám by mohli vstát.