Odpůrci metra D neuspěli, ministerstvo zamítlo většinu jejich stížností

Stavba metra D. Foto: Daniel Šabík / DPPStavba metra D. Foto: Daniel Šabík / DPP

Spor se týkal hlavně zařízení staveniště u budoucí stanice Olbrachtova.

Dopravnímu podniku hl. m. Prahy (DPP) odpadla poslední administrativní překážka pro stavbu metra D. Ministerstvo dopravy ve společném rozhodnutí zamítlo většinu námitek odpůrců stavby Metra D v lokalitě Olbrachtova.

Vyplývá to z rozhodnutí ministerstva zveřejněného na úřední desce. Verdikt se týká povolení pro stavební oddíl SOD 13 – Stanice Olbrachtova, konkrétně v části Zařízení staveniště OL2. Odvolání podala Pankrácká společnost a několik fyzických osob. Sdružení Pankrácká společnost podalo v minulosti proti stavbě několik stížností. Už dříve ministerstvo odmítlo námitku o systémové podjatosti.

Ministerstvo stavební povolení změnilo jen v rozsahu podmínek, které budou muset stavební firmy při celé akci dodržet. Jde například o konkrétnější podmínky pro nakládaní se zeminou či odpady. Řeší podmínky udržování co nejnižší prašnosti například pravidelným kropením deponií nebo čištěním přilehlých komunikací. Ministerstvo stanovilo i to, jakou emisní třídu mají mít stavební stroje. Proti rozhodnutí ministerstva se již nelze odvolat.

Stavba metra D začala letos v dubnu, aktuálně je vyraženo již přes sto metrů tunelu. Na ostatní úseky v rámci první etapy má DPP již pravomocná povolení.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp Metro D Ministerstvo dopravy Pankrácká společnost
37 komentářů