Odboráři vyhlásili ode dneška stávkovou pohotovost ve firmě Z-Group bus

Autobus Iveco Crossway společnosti Z-Group Bus. Autor: Zdopravy.cz/Jan MeichsnerAutobus Iveco Crossway společnosti Z-Group Bus. Autor: Zdopravy.cz/Jan Meichsner

Podle odborů dopravce neplní povinnosti vyplývající z platné kolektivní smlouvy a nedodržuje termín výplaty mzdy.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filipes

Je pravda, že u téhle firmy se ještě nestalo, aby by výplata nepřišla vcelku.

Není pravda, že jsme byli včas informováni, že přijde na několikrát, to je pana Slaného lež.

Jestli firma nemá vytvořeny rezervy ani pro případ zpoždění dotace z některé oblasti, je to jen další z řady ostud této firmy (o naprosto ostudné platební morálce vůči obchodním partnerům – servisy, plyn, atd. – netřeba mluvit).

Milan Folta

Jako byvaly zamestnanec firmy si na tu to firmu nemohu stezovat. Ba naopak. Vyplata dosla vzdy vcas a vse bylo v poradku.

Frantík

Myslím si, že asi záleží kde jste pracoval – jestli jako Krodos, ČSAD Vsetín, nebo Plzeň…

Byvaly autobusak

Přesně tak, za mě asi nejlepší zaměstnavatel, u jakého jsem jezdil.

Erik85

Ono celkové jde o „kvalitní a solidní “ firmu. Na Opavsku porazili v soutěži TQM. Podmínkou byla klima a WiFi internet. Realita? Klima zásadně vypnutá a WiFi nefunkční. A když se zeptáte řidiče, tak se dozvíte že klimu mají kvůli spotřebě zakázanou a WiFi nejde protože se nikdo neobtěžoval pořídit datové SIM karty. A kraji to je evidentně jedno. Na papíře to je a byli nejlevnější.

jal

„WiFi nefunkční.“
Nevím, jak jinde, ale v končinách, kde jezdí busy s čísly 78x, wifina je.

Jiří

A to tqm nakupovalo busy s klimou pro cestující i když nemuseli už někdy od r. 2005-2006 nevím přesně, takže když opouštěli svou oblast, tak měli všechny vozy klimatizované. Tam byl cestující ještě někdo. Dnes u z-group jen přítěžek.

Marda

Klimy jdou a wifi taky

Nokkonen

To je tak, když kraje soutěží podle ceny, valorizace kompenzací se brání a podporují tak nízkopříjmové pracovní pozice.

Kubrt

Ne. Soutěžení podle ceny je v pořádku, ale kraj musí sledovat a vymáhat plnění smluvních podmínek.

Tom

Podle čeho by měli soutěžit?

předseda ZO OSDPLD KM

„Že k výplatě mezd na dvě části dojde, byli všichni naši zaměstnanci i odborové organizace předem informováni, tento problém byl předem komunikován, zaměstnanci s tím počítali,“ uvedl Slaný…. Tak to je největší lež, kterou tiskový mluvčí vyslovil.

Bus driver

Asi jako v OAD Kolín (taky ze stáje páně Zemka). Tam pan ředitel „hrdinně“ pověsil na nástěnku papír, že výplata přijde nadvakrát v pátek odpoledne, když se mělo v pondělí brát.

Jiří

Slaného živí lži a překrucování pravdy. Je to stejný zmetek jak ten jeho podvodnický šéf.

Křižák201

Když jsou tihle experti schopní vyhodit řidiče jenom za to,že v souladu s předpisy z důvodu zdravotního stavu odmítne z bezpečnostních důvodů pokračovat v jízdě,tak mě tohle vůbec nepřekvapuje

Koro

Zajímavé. V době akutního nedostatku řidičů…

Křižák201

Akutní zánět zubu,kdy řidič pomalu přes bolest neviděl na cestu.Dispečer ho nejen nenechal vystřídat,nutil ho dojezdit směnu.Po návštěvě pohotovosti řidič skončil na týden v pracovní neschopnosti.Jakmile se vrátil do práce,byl propuštěn pro údajnou nespolehlivost.Přitom jen nechtěl riskovat nabourání nové setry a bezpečnost cestujících na páteřní lince.

Kolo Bus

Zaměstnanci o rozdělení mzdy informováni nebyli. Pán Slaný opět lže!!!

předseda ZO OSDPLD KM

Máš naprostou pravdu, co pan Slaný řekne tak je lež a nejen teď

slsp

Doteraz som si robil srandu z firiem schopnych medzi benefity napisat „vyplata mzdy nacas“, ale ono to asi fakt nebude samozrejmost…

Kevis

No, taková samozřejmost to nebude. Dle informací jednoho z jejich zaměstnanců má Z-group dost vážné finanční problémy. Dluží všude možně. Třeba firmě Scania už dluží tak dlouho, že když jim do Paskova dovezli autobus na opravu,tak jim ho zabavili,dokud nezaplatí dluh.

JGR

Slušná firma vyplácí nejpozdějc do 12. za minulý měsíc

Pavel

Pro dokreslení, každá velká firma má povinnost zveřejnit v obchodním rejstříku auditovanou účetní závěrku do 1 měsíce po schválení valnou hromadou. Tuhle povinnost Z-Group bus splnil naposledy za rok 2019. Finančák by ho měl pokutovat, ale samozřejmě ve Zlíně platí „já na bráchu“ … takže nic. https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=724921