Odblokováno. Stavba obchvatu Chýnova může opět pokračovat

Stavba obchvatu Chýnova. Foto: ŘSDStavba obchvatu Chýnova. Foto: ŘSD

Podle Ředitelství silnic a dálnic by nemělo dojít ke zpoždění, hotovo má být do poloviny příštího roku.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
1. Dopravní...

Proč se na stejné silnici, v Počaplech, místo stavby obchvatu, bourá historický most?!!! 😣

RARA

Doufejme, že takových zpráv tu budeme mít více. Je smutné, že se stavba v řádu mld. zastaví na pár milionech. Myslím, že by se zákony měly změnit tak, aby dotčení lidé v první řadě dostali úplně nový dům ve stejné obci. Pokud by to nechtěli, tak by měli dostat ne tržní cenu dle nějakého odhadu, ale hodnotu za kterou se dá postavit dům na klíč. Sice by se stavby trošku prodražily, ale na druhé straně by se značně urychlily, takže bychom na tom vydělali my všichni.

Jiří Kocurek

„hodnotu za kterou se dá postavit dům na klíč“

Otázkou je kde. V Bochově bude cena domu jiná než v Olbramovicích. Aby se z toho nezvedla nová vlna spekulantů… a spekulantobijců. Okup za tržní cenu či náhradní dům v obci budiž.

Koupil dům 10 km od plánovaného pražského okruhu. Tři roky potom mu tam odpůrci současné trasy namalovali novu, proti které Suchdol sobě neprotestuje. A rázem je z něho spekulant, neboť nabytí zakoupením nebylo kádrově čisté. „A určitě si na to nakradl, nic by za to dostat němel.“ Děl moralista situace neznalý.

Jirka

Ono je taky rozdíl, jestli vede nová silnice „na zahradě“ hned u domu nebo 400 metrů daleko. Nové silnice se většinou plánují dále od obytné zástavby. V tomto případě jednoznačně chyby ŘSD jak silnici naplánovala. Kdyby ji naplánovala rovnou přes dům, tak se normálně vykoupil a byl by klid.

RARA

Ještě bych dodal, že ŘSD vykupuje jen ten pozemek, který ke stavbě nutně potřebuje. Jenže mnohdy dochází ke znehodnocení celého pozemku. Proto taková paní Havránková od počátku požadovala výměnu za jiný, adekvátní pozemek. Pokud by ji tenkrát ŘSD vyhovělo, tak dnes možná po dálnicí jezdíme už do Polska.

RARA

Dovolte pane Kocourek abych reagoval. Když se staví důležitá infrastrukturní stavba, tak i většinou dochází ke změně územního plánu. Takže by neměl být zas takový problém v blízkosti dotčeného území udělat ze zemědělských pozemků stavební, kde by se lidé mohli přestěhovat. Je jasné, když někomu budou bourat dům v horní dolní, tak mu jako náhradu nepostaví dům v Praze nebo Jevanech. Jinak bych se spekulantů nebál, pokud by zákoně bylo, že toto platí jen pro starousedlíky. Ale i kdyby na tom někdo vydělal za to urychlení staveb to prostě stojí.

Daniel Bečvář

To šlo nějak překvapivě rychle. Čekal jsem spíš mnohaleté martyrium jako v případě Prodloužené Rudné. Super, jen tak dál.

MPE

Tak rychle to slo predevsim proto, ze obec se rozhodla vykoupit domek stezovatelky s pozemky za 4,5 mega (nevim, jaka je odhadni cena a nesoudim to).

Daniel Bečvář

Ano, vím. Nabízí se otázka, proč to neudělali už dávno, tahanice tam kolem toho byly snad 20 let. Ale tak lepší pozdě než nikdy 🙂

On.

Tahanice teprve začnou ale ne se stavbou,ale zastupitelstvo téměř jistě bude vysvětlovat péči řádného hospodáře.

Zrzek

To tahanice nebudou, lidem v Chýnově se hodně hodně uleví.

Jirka

Není žalobce, není soudce.

Petr

Nebudou veřejný zajem je prokazatelny.

mts

Bohužel není. Justiční chátra dokáže relativizovat i gravitaci. 2 právníci – 3 názory…

Lemmy

Hospodské kecy…

mts

Zkuste myšlenku rozvést….pokud to dokážete

pohledem realisty

„Nabízí se otázka, proč to neudělali už dávno“
Protože to „už dávno“ mělo udělat ŘSD – a ne čekat, až za ně bude obec „tahat horé kaštany z ohně“, resp. dokonce zneužít obec tím, že na ni řešení situace nejspíše vědomě a cíleně přehrála, protože je to nakonec svým způsobem především v jejím zájmu.

M H

ŘSD nejspíš chtělo vykoupit část pozemku, který potřebovalo. Víc pravděpodobně nemůže, ani kdyby chtělo…takže to není zneužití obce, ale dost možná jediné průchozí řešení. Asi by to chtělo nějakou systémovou změnu…