Odbavení kartou a wi-fi. Královéhradecký kraj hledá dopravce na deset let

Autobus SOR společnosti CDS Náchod. Foto: CDSAutobus SOR společnosti CDS Náchod. Foto: CDS

Královéhradecký kraj vypíše v nejbližších dnech osm zakázek na výběr dopravců, kteří budou provozovat regionální autobusy od roku 2020. Předpokládaná

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej

A do kdy je termín pro podávání nabídek, nebo kdy se počítá s jejich posuzování a vyhlašování?
Ikdyž se ve článku hovoří o nejzaším termínu pro uzavření smluv konec srpna příští rok, tak výše uvedené musí mít už nějaký rámec.

Prngr

Odbavení kartou ano
Ale wifi?
Chápu ve vlaku, kde je horší signál … Možná v dálkovém autobuse …
Ale v regionálním? Každý blbec má mobil za 10 litrů a potřebuje wifi?
ještě že nechtějí u každé sedačky USB-zástrčku …

ondra

Ale chtějí…to je taky v podmínkách.

raddie

Wi-fi dává asi smysl na delších trasách. Ale třeba v MHD, kde už taký bývá mezi podmínkami, je to úplná hovadina. Navíc veřejná wi-fi je nejlepší platforma pro šíření virů, takže se jim osobně vyhýbám jako čert kříži 🙂

Karel

Kdejaký deb… má mobil za x tisíc ale na vlastní připojení mobilního internetu je mu líto peněz a proto loví bezplatné wifi.

To

Posedlost mít všude wifi už fakt nechápu. Za chvíli bude wifi povinná i na veřejných záchodech, páč bez podívání na fejsbůček se ani nevyprázdníte.

Graylag

Proč to brát jako posedlost, navíc nutně negativní? Pokud jedu autobusem delší trasu, klidně jen půl hodiny, tak nevidím důvod, proč chytrý telefon nepoužít – a je jedno, jestli si budu číst zprávy, učit se cizí jazyk nebo se dívat na ten „fejsbůček“. A k tomu potřebuji internet. Je otázka, jestli je zapotřebí Wifi, když takový uživatel s velkou pravděpodobností má datový tarif, ale na druhou stranu proč ne? S wifi je to jako s pohodlnými sedačkami. Když autobusem jet potřebuji, tak si cestu klidně odstojím u tyče nebo odsedím na dřevěném prkně, ale pohodlná sedačka mi stejně bude příjemnější.… Číst vice »

Kubrt

Asi tak. Veřejná hromadná doprava má smysl pouze když jí využívají cestující. Cílem je nalákat jich co nejvíc a ta WiFi některým cestujícím zpříjemňuje pobyt ve vozidle a ty ostatní nijak neomezuje. V ceně vozidla je pak zcela zanedbatelná. Takže proč ne.

mirekk

WiFi mi asi taky nevadí. Co mi ale vadí jsou neomezené hlasové tarify, kdy mnoho spolucestujicich si zpříjemňuje cestu nepříjemným hulákáním a řešením zhusta i intimních záležitostí ve vlaku i autobusu. A když se jich sejde víc na jednom místě, to je pak panečku kultůra cestování, kterou slyšíte i přes narychlo použitá sluchátka a hudbu v nich.

To

To by se muselo leda zakázat používání mobilů na veřejnosti, resp. volání… ale aspoň se zase dozvíte, kdy puberťačka byla na gyndě, jestli má zrovna menses nebo jak jí to udělal po škole Evžen z Horní Dolní… ano, wifi může některé lidi přilákat, ale spíš o tom pochybuju – toto asi lidi z aut moc nepřitáhne, zvlášť když regionální BUS jede 10 km třeba 30 min.

Jakub

A právě na těch veřejných toaletách dává wifi poměrně velký smysl 🙂

J.L.

Jistě. Některé zprávy nebo diskuse (i na tomto webu) vyprazdňování vysloveně podporují.

To

Pokud dnes nedáte fotku káka do 5 minut na fejsbůček, jako byste na toaletě nebyl!