Ochromený pražský železniční uzel. Poruchy trakčního vedení zastavily vlaky

Poškozená trolej u mostu na Výtoni. Pramen: Správa železnicPoškozená trolej u mostu na Výtoni. Pramen: Správa železnic

Strojvedoucí některého z vlaků nerespektoval návěst a nestáhl sběrač.

(Aktualizováno 15:15) Železniční dopravu v pražském uzlu ochromily dnes kolem poledne poruchy na trakčním vedení. Vlaky nemohly projet po úsecích z hlavního nádraží do Libně a na Smíchov. Správa železnic oznámila obnovení provozu v 15:00. Poruchy nejspíš způsobil nepozorný strojvedoucí.

Podle mluvčího Správy železnic pro mimořádné události Martina Kavky na Smíchově i v Libni spadlo trakční vedení. Hasiči Správy železnic museli cestující z některých uvízlých vlaků evakuovat.

„Došlo k poruše a následnému zkratu na trakčním vedení (přepálení stahovačky) v oblasti Praha-Vyšehrad, to mělo vliv na poruchu na trakčním vedení i v oblasti Praha-Balabenka, resp. Praha-Libeň,“ doplnil později Kavka. Podle něj strojvedoucí některého z vlaků nerespektoval návěst a nestáhl sběrač. Poškodil tak trakční vedení a došlo ke zkratu až v měnírně na Balabence a následně v Libni.

Podle stránek Českých drah byl provoz mezi hlavním nádražím a Smíchovem úplně přerušen, desítky vlaků byly v tomto úseku odřeknuty. Vlaky mířící z hlavního nádraží na Kolín jezdily odklonem přes Lysou nad Labem. Kolem 13:00 došlo k obnovení provozu přes Libeň po jedné koleji.

Vlaky v pražském uzlu nabírají desítky minut zpoždění.

Tagy České dráhy Praha hlavní nádraží Správa železnic Železniční uzel Praha
195 komentářů