LOT 3a leaderboard

Obrazem: Vraňansko-hořínský kanál se s desetidenním zpožděním dočkal vody

Vraňansko-hořínský kanál po napuštění. Pramen: ŘVC ČRVraňansko-hořínský kanál po napuštění. Pramen: ŘVC ČR

Plavební kanál Vraňany – Hořín na Vltavě pod Prahou je po dvou měsících odstávky znovu plný vody a slouží plavbě.

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ušatá

To by mne zajímalo, k čemu to bude. Totiž kde se bude brát voda, když hrozí skoro trvalé sucho a trvalá změna klimatu. Co tak za ty peníze raději řešit obnovu krajiny, omezení zastavěnosti, obnova půdy, výsadby atd.? A doprava může být po kolejích.

Eduard

Třeba k tomu, aby se po vodě dopravovali nadrozměrné náklady. Navíc díky tomu kanálu zůstane voda v krajině. Každopádně souhlasím, že by se mělo investovat, do obnovy krajiny, obnovy půdy. Jinak bych se chtěl zeptat, jak chcete omezit zastavěnost?
Předem moc děkuji.

jozka

Jako ze ten kanal zere vodu?

Láďa

Krásná práce ,,,,

Kubrt

Kdy byl ten kanál otevřen? Na stránkách ŘVC jsem to nenašel. Proč se ptám – už ve čtvrtek jsem viděl loď na štěrkopísek jedoucí z Prahy směr Kralupy.

Martin V.

V pátek odpoledne je na vodočtu Vraňany podezřelý pokles průtoku. http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_prfdyn.php?seq=307289 Nemůže to být napouštění kanálu? V Chuchli nic podobného v té době není.

V sobotu jsem si všiml u plavební komory Roztoky proměnného plavebního znaku hloubky. Svítilo tam 2,60 m. To je tam nově po nedávné prohrábce? Nevzpomínám si, že bych to tam někdy dřív viděl.

Tomáš Robek

Akce ŘVC, znak ukazuje aktuální výšku hladiny nad záporníkem (v mezivratí), nikoliv hloubku ve zdrži.