Obrazem: V Praze vyjíždí první „Kátéčko“ v nových pruhovaných barvách PID

Tramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PIDTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PID

Tramvaj se objeví na lince 16.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zařadí od středečního rána do provozu tramvaj KT8N v novém barevném schématu Pražské integrované dopravy. Jde o druhý typ tramvaje v Praze, který bude jezdit v v barvách přezdívaných také jako pyžamo.

O zařazení do provozu informoval DPP na sociálních sítích. Jde o vůz číslo 7079. Objeví se na lince 16 na čtvrtém pořadí, vyjede v 7:17 ze zastávky Ústřední dílny DP. Jeho polohu lze nalézt online na aplikaci mapa.pid.cz.

Vůz procházel periodickou opravou. Během letošního roku by se měly v ulicích Prahy objevit ve stejném schématu ještě tři další tramvaje KT8N.

Nové barevné schéma je aktuálně na dvou tramvajích 14T. V případě prvního vozu ale nejde o konečnou podobu, ta se ještě částečně změnila. V obou případech jde jen o polep. V nových barvách PID jezdí v rámci DPP (pokud jsou v provozu) nové elektrobusy od Škody a také nové midibusy od Solarisu. Polep je také na jednom z autobusů SOR NB 12. Řada autobusů jiných dopravců se objevuje v novém schématu v regionální dopravě, v dubnu byla představena také první elektrická jednotka 471.

Tramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PIDTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PIDTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PIDTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPPTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: Zdeněk Bek / DPP
Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp KT8N nové barvy PID PID Pražská integrovaná doprava
45 komentářů