Obrazem: V Praze vyjíždí první „Kátéčko“ v nových pruhovaných barvách PID

Tramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PIDTramvaj KT8N v barvách PID. Foto: PID

Tramvaj se objeví na lince 16.

Zpět na článek
45 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan Kohout

fuj

Lysimachia

Tohle je opravdu nepovedené, původní nátěr KT8D5 nebyl nic moc, vypadaly hrozně „staře“, ten novější je dost vylepšil, ale současná úprava to svrhla do propasti designerského pekla. Nelíbí se, a to jsem slávista.

q89

Moc moc prosím, aby po letošních volbách šli aktivisté doháje a nové vedení města mohlo v klidu říct „to se nepovedlo“ a stoplo to. To stávající to nemůže udělat, protože by pak náklady na soutěž muselo prohlásit za zmařenou investici a z toho by soudruzi piráti museli vyvodit politickou odpovědnost…

Jinak asi netřeba opakovat, ale je to hnus.

Matej

a že byste těm „aktivistům“ poděkoval, že podporují veřejnou dopravu jako nikdo před nimi to ne co?

Ondra K.

Pokud půjdou aktivisté do háje, půjde stejným směrem i podpora a rozvoj MHD, protože jedinou alternativou k současnýmu magistrátu je ODS a ANO. ODS jsou autaři a ANO se řídí heslem kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Jara

Jste se inspirovali výstražnou páskou? (zákaz vstupu – zákaz jízdy? 🙂 )

MKzB

Pa designér by si měl omývat přirození vlažnou vodou.

radim

je to dobry.. a na jinych typech tramvaje to bude fajn, tahle hranata je strasne ohavna..

Radim

Nehnevajte sa na mna, ale toto je strasne nepodarene.. Vyzera to naozaj zle..

marcela

To vypadá jako cirkus na kolečkách:))) Na jednu stranu se řeší vizuální smog, ale tohle nevadí? Jestli jich začne jezdit víc, to přibude epileptických záchvatů… kdyby to raději pomalovali reklamou…

Jiřík

Odporné

XYYY

Patologická posedlost unifikovanými nátěry …. jako by nestačilo, že na vozidle bude výrazné logo „Dopravního svazu“ pro něž dopravce / jeho vozidla jezdí ….

Vzpomíván na doby, kdy v tehdejším Gottvaldově (dříve a nyní Zlíně) měly trolejbusy a tuším i autobusy modrý nátěr (od dob zřízení trojelbusové dopravy za Protektorátu) a až někdy v polovině 60. let se začala dělat unifikce ČSSR do červené barvy …

mlokXCM

Spoustu jich bude mít reklamy, tak úplně stejné všechny nebudou. Ale jinak si myslím, že to je správné, že je jednotný nátěr a není každé vozidlo jiné (nehodnotím, jestli tenhle nátěr je dobrý nebo špatný).

Leinad

Já osobně nejsem přesvědčen o tom, jestli jednotný nátěr přes celý IDS mít nebo ne. Nemělo by docházet k tomu, že k sobě nepasují vagony stejné soupravy, to mi stačí.
A u toho, jestli ten poslední je dobrý nebo špatný, ono hlavně nápad vzdát se starého PID (červená+bílá+modrá) akorát oddálí dobu, kdy případně budou nátěry sjednoceny..

Paolo

Jednotni korporátní dizajn je ok ale má to vypadat jako dizajn ne jako kubisrick ozraty umělec v akci

invitro

První Kachna v pyžamu nic moc, teda

zdeva

Hnus…

TU 134

Přebarví do tohodle hnusu všechny KT8 nebo nechají některé v původním nátěru

medical examiner

Snad to dopadne tak, že to po podzimních volbách nové vedení města zarazí.
A tramvaje budou i nadále červeno-béžové…

Petr

Červeno-béžové jsou jen různé varianty T3, navíc ne všechny. Když nepočítám nový vizuál, tak 15T je červeno-šedivé nebo červeno-bílé s žlutým předkem, 14T červeno-šedivé ve dvou různých variantách a kachny jsou také červeno-bílé.

ZdendaP

Vy jste asi dlouho nebyl v Praze. Co?

medical examiner

Ale jo…zrovna před týdnem, dneska budu a zejtra taky…
Pravda je, že vlastně žádný jednotný nátěr není…

Ondra K.

Zrovna na zásah nového vedení města bych vůbec nespolíhal. V podstatě jedinou změnou může být ODS nebo ANO a oběma těmto partajím je nějaká MHD celkem ukradená. Ti budou mít jiný zájmy, než řešit barvu tramvají a autobusů.

Bergham

Pěkné

Armin

Kdysi k nám chodil na zahradu toulavý kocour, který měl hlavu zepředu svisle rozdělenou na bílou a černou polovinu. Dědeček ho pojmenoval „Půlksicht“. Proč jsem si na něj teď vzpomněl? 🙂

Miky

Z dětsví se mi vybavuje soused alkoholik, rudý obličej a husté šedé vlasy…

david

V sobotu jsem byl v Praze a viděl to na pár autobusech. A naživo to vypadá fakt líp než na fotkách. Byl jsem mile překvapen. Na tramvaji je to divný, ale třeba naživo to bude lepší. Buďte rádi za tu šedou a černou. U nás to hrnou v bílo-červené a to je hnus.

Daniel Jablonecký

Co je to „u nás“? Všichni víme, kde david bydlí?

Adam H

Červeno-bílá je jasné Brno když píše, že je to hnus. Protože přelak 13T a nových Varii je fakt šílená hrůza.

david

Brno. 13T v bílo-červeném nátěru alá EVO je fakt strašný. Starší v kombinaci šedá(stříbrná)-bílá-červená jsou lepší. Tato pražská KT8 se mi líbí víc.

Luděk

Uznávám že že dračí nátěr se na krátké články 13T nehodí ale narozdíl od původního nátěru vůz vypadá konečně jako jednotné vozidlo a ne slepenec 14T a brněnského (původního) unifiku.

medical examiner

Ano…vypadá to lépe než fotkách/vizualizacích, ale i tak otřesně.

BeHe

Je to hnus, velebnosti

dopravopat

Ako z krabicoidnej tramvaje (KT8D5 v pôvodnom prevedení bola viac-menej „krabica“) vyrobiť tramvaj ešte krabicoidnejšiu. Najprv modernizácia spojená okrem iného aj so zakrytím podvozkov a zlícovania deklov so schodami, potom ešte dorazená týmto náterom, ktorý z toho robí 99%-nú krabicu. To zvyšné 1% nezískala kvôli čiernemu pásu na čelách, ktorý je napojený na bočniciach šikmou líniou. Ak by aj to bolo rovné, tak je to 100% krabica. To už aj súdruhovi v KĽDR dokázali zlepšiť dizajn vkusnejšie, aj keď u nich sa o nízkopodlažnosť ani nesnažili.

Liquid

Boční pohled mi ještě připadá relativně ok, ale zepředu děs a hrůza. Svojí nechuť k novému nátěru jsem třeba u většiny autobusů ochoten přisoudit tomu, že na to prostě jen nejsem zvyklý, ale tohle už vypadá vážně špatně….

Pražec

Pamatuju si správně, že se u tohoto barevného schematu kdysi šermovalo pojmem „barevně zvýrazněné dveře“?

Jelen

Ano, šermovalo, ale nikdy to tak nebylo.

Pája

Jj, ale na to si už někteří vzpomínají neochotně a neradi.

Miky

Inspirace černou dírou, sama vidět není, ale okolní materiál silně září (než je „nenávratně“ pohlcen).

zao

Velká špatná. Další příspěvěk do výtvarné soutěže na téma „jak z jednoho objektu, u kterého je kýžené, aby jej okolí vnímalo jako objekt se začátkem a koncem, udělat vizuálně roztříštěný bezpočet nesmyslných kostiček“.

55p

Je to vůz 9079, ne 7079. 🙂

medical examiner

Tak tak…7079 je jedna žižkovská T3SUCS…

Erik

mohu pozadat o kvalitnejsi foto? to rozliseni po zvetseni je naprosto otresny. dekuji

Frantík

Chyba není ve fotoaparátu, ale ve fotografovaném objektu 😛

Jan