Obrazem: Podchody na pražském hlavním nádraží se příští rok promění

Nová podoba podchodů na hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicNová podoba podchodů na hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnic

Kromě rekonstrukce podchodů bude ve stanici vyměněn informační a orientační systém.

Trojice podchodů propojujících na pražském hlavním nádraží odbavovací halu s nástupišti získá nový vzhled, který vzešel z architektonické a designové soutěže. Stavba by měla odstartovat na začátku příštího roku, potrvá dvanáct měsíců. Oznámila to dnes Správa železnic.

Architektonické soutěže na nové designové pojetí podchodů se účastnilo pět týmů, vítězný návrh předložil Atelier bod architekti zastoupený Vojtěchem Sosnou, Jakubem Strakou a Jáchymem Svobodou.

Nová podoba podchodů na hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicNová podoba podchodů na hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicNová podoba podchodů na hlavním nádraží v Praze. Pramen: Správa železnicKbelíky v hale pražského hlavního nádraží, kam zatéká.
Autor: Zdopravy.cz

„V navrhovaném řešení podchodů používají identické materiály, jako jsou v odbavovací hale, motivem navíc je podsvícená stěna, kterou tvoří bezpečnostní mléčné sklo vsazené do svařovaných ocelových rámů. Řešení umožňuje snadný servis a eventuální výměnu poškozených prvků, výhodou je také snadné odstranění graffiti. Na zemi bude použita žulová dlažba kladená do tmavých a světlých pásů, čímž se podpoří linearita pohybu cestujících,“ uvedla Správa železnic. Nyní dojde k dopracování vítězného návrhu.

Kromě rekonstrukce podchodů bude ve stanici vyměněn informační a orientační systém.

Tagy podchody Praha hlavní nádraží Správa železnic Top
123 komentářů