Obrazem: Nová Scania Citywide LE jezdí poprvé v Česku i v příměstské verzi

Scania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná doprava

Autobus jezdí mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem.

Společnost Lutan je prvním dopravcem v Česku, který do příměstského provozu nasadil novou verzi autobusu Scania Citywide LE v příměstské dopravě. V nových barvách Pražské integrované dopravy jezdí na lince 442 mezi Lysou nad Labem a Mladou Boleslaví. Jde současně o první Scanii v nových barvách PID.

,,Pro Scanii jsme se rozhodli poté, co jsme si model Citywide vyzkoušeli. Zaujaly nás jízdní vlastnosti a velkým důvodem k jeho pořízení byl i blízký servis v Mladé Boleslavi a možnost servisovat vozidlo také během víkendů,“ uvedl majitel společnosti Lutan Lukáš Taneček.

Dvanáctimetrový autobus splňuje všechny standardy vyžadované pro provoz v rámci Pražské integrované dopravy. Kromě šedo-červeného zbarvení se jedná i o dvoubarevné čalounění sedadel pro cestující nebo odbavovací a informační systém. Scanii nechybí rovněž klimatizace a nezávislé topení pro maximální teplotní komfort všech pasažérů. Citywide společnosti Lutan nabízí 41 míst k sezení, z čehož dvě jsou sedadla jsou sklopná v prostoru pro kočárek nebo invalidní vozík..

„Jsem přesvědčený o tom, že naše Scania Citywide LE se v provozu v rámci Pražské integrované dopravy osvědčí a vozidlo pro Lutan je první vlaštovkou. Jedná se o moderní, komfortní a bezpečný autobus, který ocení cestující i provozovatelé. Navíc nabízíme širokou paletu pohonných ústrojí, aby si každý zákazník našel to pravé,“ řekl Lukáš Martinů, manažer prodeje autobusů Scania (CZ & SK).

Scania Citywide LE určená pro společnost Lutan je poháněná úsporným devítilitrovým naftovým motorem o výkonu 320 koní, který je spřažený s automatizovanou dvanáctistupňovou převodovkou s retardérem. Kromě jiných výkonových variant naftových motorů ale Scania nabízí rovněž plynové nebo hybridní varianty.

Autobus je rovněž vybaven celou řadou bezpečnostních prvků včetně sledování slepého úhlu, varování před kolizí se zranitelnými účastníky provozu, zadní couvací kamery nebo Bi-LED světlometů. Řidič má k dispozici odvětrávanou pohodlnou sedačku ISRI.

Specifikace autobusu Scania Citywide LE:

Pohonné ústrojí:

Motor: řadový devítilitrový naftový pětiválec DC09 140

Výkon: 235kW (320 koní)

Točivý moment: 1600 Nm

Převodovka: automatizovaná 12st., GRS895R

Rozměry a kapacita:

Délka: 12,1 m

Uspořádání náprav: 4 × 2

Uspořádání dveří: 1–2–0

Počet míst k sezení: 41

Počet míst pro vozíček: 1

Scania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: ScaniaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná dopravaScania Citywide LE pro společnost Lutan. Foto: Pražská integrovaná doprava
Tagy Lutan PID Pražská integrovaná doprava Scania Scania Citywide LE
10 komentářů