Obrazem: Nejstrmější rakouská zubačka dostala k narozeninám nový terminál

SchafbergBahn. Nová staniční budova slouží i jako útulek pro původní parní lokomotivu z 90. let 19. století. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářSchafbergBahn. Nová staniční budova slouží i jako útulek pro původní parní lokomotivu z 90. let 19. století. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

SchafbergBahn patří k největším atrakcím oblasti Solné komory, před covidem svezla 340 tisíc cestujících za sezonu. Letos zřejmě tento rekord překoná.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karl vB.

„Méně příjemnou novinkou je zvýšení cen.“
Zatímco toto letošní komerční jízdné na SchafbergBahn zdražilo oproti cenám roku 2019 o necelých 20% (ze 40 na 47,6 EUR),
tak ve stejném časovém období zdražily ČD svojí komerční nabídku „Jízdenka na léto“ o 75% (ze 790 na 1.390 Kč), nebo o 67% (z 1.190 na 1.990 Kč).
Takže bych ten cenový nárůst na SchafbergBahn (navíc s přihlédnutím k novému „dolnímu nádraží“) ve srovnání s naší vnitrostátní realitou (kde naopak došlo ke snížení možnosti uplatnění produktu), zas tak negativně neviděl.

mlokXCM

A to lze jako srovnávat?

Jiří Kocurek

Tak pravda, slevová karta do Lidlu vám taky neplatí ve všech obchodech a restauracích.

Marek

Skvělý výlet. Zrovna v sobotu jsme byli. Za krásného počasí mohu jen doporučit a mají i kombinované lístky s lodí po jezeře.

Ivan_pha

My tam byli v pátek, i za ty peíze to opravdu stojí, úžasný zážitek.

Doporučuji koupit jízdenky dopředu přes internet, vyhete se frontě. Prodávají však jen základní spoje, cca po 2 hodinách, v reálu to jelo tak po 20 minutách. Jezdí částečně flexibilně dle počtu lidí a i tak bylo skoro vše narvané.

Novák Jan

Potvrzuji. Byli jsme pred 14 dny. Vrele doporucuji listek Five Treaures.

Jan Novák

Také potvrzuji. Byli jsme tam přes svátky a byl to skvělý zážitek. Koukám, že se jmenovcem jsme se tam buď potkali nebo minuli 😀