cargo

Obrazem: DPMB ukázal první snímky z opravy bratislavské tramvaje pro Prahu

Oprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMB

V brněnských ústředních dílnách potrvá oprava devět měsíců.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zveřejnil na svém facebookovém profilu první snímky z opravy tramvaje Tatra K2, kterou opravuje pro Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Historické vozidlo zakoupil DPP v Bratislavě za symbolických tisíc eur.

„Sice vypadá hůř než po příjezdu, ale bude z ní krasavice,“ napsal DPMB. Tramvaj je již po odstrojení, část vozů je již otryskaná. Tramvaj evidenčního čísla 8133 projde v brněnských ústředních dílnách devítiměsíční kompletní opravou. Pražský dopravní podnik za opravu Dopravnímu podniku města Brna zaplatí 9,67 milionu korun bez DPH. Po opravě bude tramvaj jezdit v rámci retroprovozu na lince 23.

Během devíti měsíců zaměstnanci DPMB tramvaj rozeberou na jednotlivé komponenty, provedou kontrolu, vyvaření nebo výměnu zkorodovaných součástí. Pak dojde na upevnění vlnitého oplechování, které je pro tramvaje K2 typické a lakování do původních barev v červeno-krémových odstínech. Na závěr se vůz dočká nové kabeláže, elektrické výzbroje, pokládky podlah nebo montáže obložení interiéru, stropu a zasklení.

Pracoviště řidiče má funkčně i vizuálně odpovídat původnímu provedení, šoféři zde ale najdou i moderní prvky, které však budou skryty, aby nenarušovaly původní vzhled vozidla. „Tramvaj bude současně vybavena některými prvky nebo funkcemi dle požadavků pražského dopravního podniku nad rámec původního stavu, například antivandalskými fóliemi na oknech nebo kamerovým systémem. Před předáním do Prahy bude také nutné obrátit polaritu elektrické výzbroje,“ řekl šéf brněnského dopravního podniku Miloš Havránek. V Brně se na rekonstrukci bude podílet většina profesí ústředních dílen, které zaměstnávají 140 lidí. Od karosářů přes elektrikáře až po lakýrníky nebo stolaře.

Oprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBOprava tramvaje Tatra K2 v Brně. Foto: DPMBTramvaj K2 během stěhování do dílen brněnského dopravního podniku. Pramen: DPMBNová akvizice DPP, bratislavská tramvaj Tatra K2. Autor: DPP/Robert MaraNová akvizice DPP, bratislavská tramvaj Tatra K2. Autor: DPP/Robert Mara
Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy Dopravní podnik města Brna DPMB dpp seznam
4 komentáře