Obrazem: Dcera Metrostavu staví most v Norském moři, překlene úžinu mezi ostrovy

Stavba nového mostu mezi ostrovy mezi ostrovy Bergsøya a Nerlandsøya. Pramen: Metrostav NorgeStavba nového mostu mezi ostrovy mezi ostrovy Bergsøya a Nerlandsøya. Pramen: Metrostav Norge

Stavbaři se musejí vyrovnat se severskými podmínkami, a to především při přepravě technologií a materiálu po moři.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
CarlosEV

v textu článku jsou zmíněné ostrovy a most 574m dlouhý, ale ty ostrovy jsou od sebe vzdálené 184km … někde bude chybka ne ?

Jan

Obvykle razím teorii, že děti v žádném případě nemohou za svoje (v tomto případě korumpující) rodiče, ale u právnických osob to neplatí. Tohle je mezinárodní ostuda…

MartinS.

Já vám nevím, ano podle zákona je zodpovědná právnická osoba, ale ta jako instituce těžko může někoho korumpovat. Za korupcí vždy stojí konkrétní lidé (na obou stranách). A jsem si jist, že to nejsou ti, kteří ty náročné stavby ve skutečnosti budují.

Jiří Kocurek

Tak ten ouřada zcela jistě nebuduje…

Přičemž je potřeba mít na paměti, že trest má být úměrný provinění a způsobené škodě. Zlikvidovat firmu a poslat několik set až tisíc lidí na pracák? Protože … manažerovi ČD prokázali porušení zákona při nákupu ojetých vozů od ÖBB?

Jan T.

Buďte si jistý, že na pracáku moc lidí nezůstane, dnes je stále vysoká nabídka po zaměstnancích, po zkušených obzvlášť. A radši ať dělají pro firmu, která vyhrává zakázky férově.

Šťoural

Jen taková technická připomínka. Ale většina zaměstnanců firmy Metrostav Norge asi nebudou Češi.

Jiří Kocurek

A jelikož má ten skandál přesah do státní sféry, tak uplatníme tentýž postup i pro druhou stranu – státní zaměsnance, abychom zachovali stejný metr?

milan

Zjevně (dle jména jste tzv. z Kocourkova, a asi proto) máte problém pochopit, že příjemce úplatku tuto trestnou činnost dělá pro svůj vlastní prospěch, a nikoliv svého zaměstnavatele (kterým může být nějaký státní úřad/instituce), ale uplácející za účelem získání zakázky pro svého zaměstnavatele ten TRESTNÝ ČIN PÁCHÁ ZA ÚČELEM VÝHODY/ZISKU SVÉHO ZAMĚSTNAVATE – FIRMY/PRÁVNCKÉ OSOBY, TAK PROČ TA BY ZA TO NEMĚLA BÝT POTRESTÁNA, a navíc věříte, že firma schopná páchat trestný čin pro získání zakázky jedná férově (neprotiprávně) se svými zaměstnanci? Já o tom dost pochybuji, takže z mého pohledu by si tito mohli i polepšit, pokud by jejich… Číst vice »

DavidS

Mezinárodní ostuda je, že česká firma vyhrála zakázku v Norsku? Kéž by takových „mezinárodních ostud“ bylo více.

milan

Mezinárdní ostuda je, že v ČR pro získání zakázek prokazatelně korumpovala mateřská firma té, co vyhrála tu norskou zakázku!

A proto je dost pochybné, jestli ta firma i její „odnože“ nekorumpovali i v jiných případech – včetně mimo ČR!