Obchvat Olbramovic se vzdaluje. MD zrušilo povolení, odvolání přišlo i z Čapího hnízda

Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791Silnice I/3, Olbramovice. Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40777791

Výstavba dlouho plánovaného obchvatu středočeských Olbramovic na silnici číslo 3 se opět odkládá na neurčito. Ministerstvo dopravy vyhovělo řadě odvolání

42 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ApolloXI.

A je po hysterii 😀
Kraj chce nové povolení k obchvatu Olbramovic vydat ještě letos, počítá s původním termínem stavby
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stredocesky-kraj-obchovat-u-olbramovic-stavba-capi-hnizdo-imoba_1907091356_dbr

Panelák

Tady aspoň krásně vidíte, že ne nějací oškliví „aktivisti“, ale neschopnost úředníků udělat procesně správné řízení je tím největším „zdržovačem“ infrastrukturních staveb.

ApolloXI.

Musím říci, že až na ten titulek, celkem slušně napsaný článek. Jinak ale zcela zbytečná mediální hysterie, především na sociálních sítích. Ne, není to zejména a jen kvůli Babišovi a jeho „Čápáku“, je to tak, jak píše Panelák – ouřední šiml opět zařehtal. Dnešní zprávy už hovoří jinak a těch pár měsíců zpoždění, potřebných na úřednickou sebereflexi, u záležitosti, která je jinak více jak třicet let stará, už nehraje významnou roli. Kdyby nebylo obchvatu, většina by ani nevěděla, že nějaké Olbramovice jsou (zvláště-li jsou ještě jedny u Znojma).

Ketchup1970

Myslite že ty kolony aut na jih přes Benešov směrem na Šumavu , Třeboňsko nebo i do Alp anebo Itálie si nevšimají kudy jedou? A co ty nehody?

Panelák

Ale já nepíšu, že to je o řehtání úředního šimla! Naopak, úřední šiml projevil svou naprostou neznalost řehtání, vždyť si přečtěte ten odkaz! Nedoručování písemností, amatérské vedení spisu, špatné odůvodňování nebo neodůvodňování, manipulace s obsahem spisu, vynechání („zapomenutí“) některých stavebních objektů, prostě neschopnost, bordel a totální selhání státních úředníků! A to není výjimka, jenže s oblibou se to svádí na nějaké „ekoteroristy“ a jejich broučky a kytičky…

Zabakovec

Čápí hnízdo ať chcípne i s Babiš*m 🙁

VRT

Ale tak zase řekne, že přidal důchodcům a má to zase jistý.

liberal shark

Jinými slovy – stavební úřad opět postupoval v rozporu s platnými zákony a odnesou to nevinní motoristé a lidé z Olbramovic. Docela se divím, že ještě neproběhla defenestrace. Opět se prokázalo, že takzvaná reforma veřejné správy a přenos výkonu části státní správy na samosprávu byla největší hovadina po listopadu 1989. Je na čase tento stupidní paskvil zrušit a vrátit se zpět k soustavě okresních úřadů.

PetrN

Čapí hnízdo už Babišovi přece nepatří, všechno řádně „odvedl do svěřeneckého fondu“ a „nemá s tím nic společného“…. no to vlastně nebylo nikdy jeho, ale jeho dětí, na jejichž život přísahal, takže to MUSÍ být pravda 😀 ….. Fakt je ten, že dokud soudruh zasloužilý policista BUreš bude ve SStrakovce a ne na Pankráci, tak se tohoto obchvatu nedočkáme.

Ondra

Spravuje je jeho žena a děti takže vlastně BABIS.

Daniel Mach

IMOBA = Investice MOniky BAbišové. To asi hovoří za vše.

Vlada

To je tragikomedie. Nejen,ze obchvat by zrychlil dopravu o zhruba 2/3 minuty,ale i pro vsechny rodice i chodce by vse bylo bezpecnejsi. Lituji obyvatele Olbramovic.desny.a ted tam zemrel pobliz dalsi motorkar.

Jiří Kocurek

A nesedí tam na radnici Strana a Vláda? Přecijen vybudovat silnici k Jakešově chatě není totéž jako zbudovat silnici okolo Jakešovy chaty. Je přece stranickou povinností zabránit tomu, aby byl soudruh Předseda rušen v odpočinku, no ne?
Totiž dělo se i za minulého režimu. Proto nejedno město rozťal ve dví průtah městem. V příapdě Valmezu čtyřproudovka. Blízko plánovaného obchvatu totiž bydlel soudruh Straník a tomu by obchvat vadil.

Kinov

Domníváte se, soudruhu Kocourku, že všichni níže uvedení sdílejí vámi zmiňovanou „Jakešovu chatu“, jelikož v souladu, proti rozhodnutí podali odvolání?…

společnost IMOBA, a.s., Pyšelská 2327/2, 149 00 Praha 4
MUDr. Helena Hrmová, Olbramovice Městečko 19, 259 01 Votice
Ivana a Václav Houdkovi, Olbramovice Městečko 16, 259 01 Votice
obec Olbramovice, Olbramovice 158, 259 01 Votice
Magdalena Vodičková, Dykova 1128/23, 101 00 Praha 10
společnost DAVO Corporation, a. s., U Tvrze 669/40b, 108 00 Praha 10

Michal

Vsichni jiste ne. Ale byt JA vlastnikem Capiho hnizda, tak mlcim a soupu nohama.

david.t

Všichni téměř jistě ne, přestože v podobných řízeních se často připomínky duplikují, stejné připravené podává více lidí naráz (To není nutně blbě, účastnit se takového řízení je poměrně odborně náročná věc.). Nemám ale iluze, jaký účastník řízení byl rozhodující. Nadřízený i ministra dopravy, který své pozemky prodal za osminásobek ceny řady ostatních vlastníků.

ApolloXI.

Tak aby jsme si to ujasnili, 24 námitek podal všemi gumokolisty obdivovaný DavoCar, IMOBA jen jednu a to ještě navíc v podobě, že požaduje hlukové měření po dokončení stavby a v případě překračování limitů dodatečnou stavbu PHS. To měření proběhne i tak, v rámci kolaudačního řízení, takže připomínka zbytečná.

noerf

Vlada: souhlasím s kubiskem. Kdyby se konečně začala realizovat D3 ve středních Čechách, tak by obchvat Olbramovic, či obchvat obchvatu Benešova byli zbytečné stavby, protože by to každý praskal po dálnici, místo aby jel 30 – 70 km/hod v Miličíně, Olbramovicích a u Benešova. Bohužel to nevypadá, že by se stavělo před rokem 2025.

Jarek

Bohužel se mýlíte. Ve středních Čecháck D3 nekopíruje trasu I/3, vede o dost východněji, takže budou existovat relace, pro které bude 603 výhodnější. Odhaduju, že tam 5-10 000 aut denně zůstane i po dálnici.

Paja

Relace existovat bude. Ale 10 000 aut za den? To je cca polovina současného provozu.

ApolloXI.

Motorkář tam rozhodně nezemřel kvůli silnici, ale kvůli lidské blbosti a bezohlednosti. A s tím kolovrátkovým omíláním úspor v jednotkách minut jděte už taky někam, stejně ten uspořený čas pak prošustrujete tady 😀

Poudy

Rozkaz zněl jasně. Nikdy to nesmí projít, tak pro to Jermanová udělala pro Babiše všecko co bylo v jejich možnostech.

kubisek

Kdyby už byla D3, třeba by žádný obchvat Olbramovic nebyl potřeba…..

Jarek

Zdroj? Kubíšek se podíval z okna?

Honza D.

Pro zajímavost, staženo ze stránek ŘSD:
infoletak_s3-olbramovice-prelozka.pdf 376 KB 6. 7. 2019 – čili vloženo předvčírem v sobotu (stavební povolení 8/2019, vyhlášení výběrka 2019, zahájení stavby 2020, uvedení do provozu 2022). A v pondělí taková změna. Co si o tom má řadový občan a volič má myslet?

Anonym ze severu

Kdyby se jednalo o výstavbu trolejového vedení nebo nového pouličního osvětlení, tak to ještě pochopím. Ale obchvatu???

PS. v ÚL se taky 30 let připravuje výstavba jedné důležité trolejové trati a osud je úplně stejný jako tady v Olbramovicích. Akorát tady je to vidět mnohem více a následky jsou mnohem mnohem fatálnější. Upřímnou soustrast všem postiženým, které hustá doprava trápí, zatěžuje a ničí jim domy.

Kubrt

O jaké trati v UL je řeč? Díky.

Kinov

MD mělo vymyslet trasu obchvatu mimo obydlenou oblast. Řešením dosavadních problémů rozhodně není odklonit dopravu a převést emise automobilové dopravy a způsobit podobné postižení jiným.

Kubrt

Tak nám nějakou takovou trasu navrhněte, těším se na výskedek.

Kinov

Co je to za hloupou argumentaci? MD jako instituce štědře placená z daní má dostatek možností, aby vymysleli řešení, které není napadnutelné. Trvám na tom, že přivedení rakovinotvorných emisí a hluku z automobilismu od domovů jedněch k obydlím jiných, není akceptovatelné.

kik

A máte nějakou představu jak to udělat? Vždycky se najde někdo, komu bude navržená trasa vadit – hluk, broučci, rostlinky apod… Nebo už jenom z principu protože to je silnice.

Panelák

Jak to udělat? Připomínky prostě řádně vypořádat. Ne „je to ekoterorista“, ale „brouček XY není ohrožený, rostlinka YZ bude přemístěna tamatam, hluková opatření obsahuje studie fy. Rámus Analytics a po jejich provedení bude hluková zátěž nižší než norma“ atd. Prostě je tu nějaký obecný zájem, ale jeho nadřazení je potřeba řádně obhájit. Jinak takové správní řízení sundá nejen průměrný právník, ale každej kluk na kolobrndě.

ApolloXI.

Naprostý souhlas. Ale nejdřív je potřeba vyvolat tu hysterii, že, šák tam bydlí Babiš, to se mnohým do „krámu“ prostě hodí.

ApolloXI.

Tak je po výstavbě obchvatu půjde ničit o pár desítek metrů dál, Vy znalče ze severu 😀

Jiří Kocurek

Je to Plán?
Či Harmassan?

Michal

A kraj vede Jermanová, inu co k tomu dodat…

Jarek

A bohužel se tu nemůžou ani vymluvit na ekoteroristy…

Sch

Obchvat Olbramovic se nezačne stavět dokud Bureš nebude sedět (někde jinde). Proč by jeho krajský úřad schválil stavbu jeho ministerstva dopravy, která zhorší prostředí v hotýlku jeho „bývalé“ firmy. Inu řídí náš stát jako svojí firmu, co jste čekali?

MildaIV

Nehodlám se Babiše vúbec nijak zastávat, ale myslím že hrubě podceňujete dvě věci. 1) Fakt si myslíte, že to tak Babišovi vadí, aby to řešil? 2) Neschopnost všech úředníkú, ať už krajských nebo jiných.

liberal shark

Hejtman vede krajskou samosprávu. Stavební úřad je součástí státní správy v rámci přenesení působnosti. Hejtman na něj nemá (přímý) vliv.

Honza D.

Dámy a pánové, chce se mi blejt…….

Poudy

Mě taky, ale opravdu se mi z toho udělalo až špatně. Kocourkov je jádra..