Doprava ve městě Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Obchvat Frýdku-Místku podraží o více než půl miliardy, ŘSD vybírá stavbaře na druhý pokus

Vizualizace obchvatu Frýdku - Místku. Foto: ŘSD
Vizualizace obchvatu Frýdku - Místku. Foto: ŘSD

Sdružení firem Strabag a Eurovia míří za vítězstvím v jedné z největších soutěží Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za poslední rok. Druhou etapu části obchvatu Frýdku-Místku nabídlo postavit za 1,976 miliardy korun.

ŘSD už loni vybralo na stavbu sdružení  v čele se Silnice Group, firma ale náhle odstoupila od smlouvy a ŘSD muselo soutěž vypsat znovu.

Nabídka sdružení Strabag a Eurovia je o 401 milionů korun nižší než u druhého Metrostavu, který si práce nacenil na 2,377 miliardy korun. Vyplývá to z otvírání obálek s nabídkami, o jehož výsledku ŘSD informovalo na sociálních sítích.

V obou případech jsou nabídky dražší, než ŘSD čekalo. Předpokládaná hodnota zakázky byla 1,77 miliardy korun. Stavba bude také současně výrazně dražší než u prvního tendru. Tehdy sdružení Silnice Group, Váhostav a polské společnosti Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów nabídlo 1,339 miliardy korun. Smlouvu ale tehdy firma náhle vypověděla. Podobně to udělala Silnice Group u silnice I/68.

Druhá etapa je dlouhá zhruba čtyři kilometry, jde o úsek mezi silnicí I/56 a dálnicí D48 směrem na Český Těšín. První etapa obchvatu Frýdku-Místku se začala stavět už na jaře loňského roku. Staví ji sdružení firem vedené Alpine Bau.

ŘSD tvrdí, že začne stavět letos na podzim, termín ale není jistý. Na obchvat je stavební povolení, to ale správní žalobou napadly Děti Země.

Frýdek-Místek,obchvat. Autor: ŘSD
Frýdek-Místek,obchvat.
Autor: ŘSD
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřík

No asi takhle, pokud nezakážou průjezd kamionů městem tak je obchvat zbytečný. Navíc v době stavby obchvatu začít opravovat mosty a rubikovku, to je opravdu čin hodný soc demáckých a lidoveckých plánovačů. Stav byl katastrofální už delší dobu a 18 měsíců už by na tom nic nezměnilo. Ale město které volí do čela takové představitele si o ty problémy v podstatě říká. Celou tuto tragikomickou situaci už by podtrhlo pouze pokud by ještě zavřeli levý pruh u Vykopnutého směrem od Příbora. Ale radši to neříkat nahlas nebo to diletanti okamžitě spustí

Ulafme

Než to ten ekoterorista Patrik (díky benevolenci českých zákonů) pustí, budou už ceny zase úplně jinde a vykašle se na to i ten Strabag… Ale vzhledem k tomu, koho lidi (nejen) ve F-M volí, je jím to evidentně úplně jedno, že mají město zasekané kamióny.