cargo

ÖBB odhalily jízdní řád Nightjetu, který spojí i Ostravu s Berlínem

Souprava Nightjet. Foto: ÖBBSouprava Nightjet. Foto: ÖBB

Rakouské spolkové dráhy ÖBB spustí od nového jízdního řádu nové noční spojení mezi Vídní a Berlínem přes Polsko, které umožní

Rakouské spolkové dráhy ÖBB spustí od nového jízdního řádu nové noční spojení mezi Vídní a Berlínem přes Polsko, které umožní i cestovat přímým vlakem z Ostravska do Berlína. ÖBB už zveřejnily jízdní řád a začaly prodávat jízdenky, zatím ale ne z Česka.

ÖBB v rezervačním systému upozorňují, že může ještě dojít ke změně jízdního řádu, jízdenky ale už začal dopravce prodávat. Cena začíná na 29 eurech za spojení z Vídně do Berlína či zpět ve voze na sezení, za lehátkový vůz si připlatíte 20,90 euro, za lůžkový 50 euro včetně malé snídaně. Ceny jízdenek z Česka nejsou zatím známé, prodej z Česka ještě nezačal. Podle Českých drah budou ještě s ÖBB probíhat o nastavení cen jednání.

Podle jízdního řádu pojede vlak z Vídně ve 22:10, v Břeclavi je ve 23:07, odjede z ní ve 23:50. Z Ostravy hlavního nádraží odjede v 1:32, v Bohumíně stojí přes půl hodiny a odjíždí ve 2:15. Po necelých třech hodinách je ve Vratislavi, v 9:16 přijíždí do Berlína. Z Berlína vlak vyjíždí v 18:41, v Bohumíně je v 1:40 a odjíždí ve 2:20, ve 2.30 odjíždí z Ostravy. V Břeclavi pak stojí přes hodinu a půl (4:10 – 5:39), v 6:49 je ve Vídni.

První vlak pojede 9. prosince.

Spojení Berlína a Vídně přes Polsko je novou linkou expandující služby Nightjet. ÖBB jsou dnes největším provozovatelem nočních vlaků po Evropě. ÖBB loni v nočních vlacích přepravily 1,4 milionů cestujících.

Tagy nightjet noční vlak Vídeň - Ostrava - Berlín
26 komentářů