OAD ukázal nové autobusy pro Kolín, českou premiéru v MHD má midibus Isuzu

Nové autobusy pro kolínskou MHD. Foto: OAD KolínNové autobusy pro kolínskou MHD. Foto: OAD Kolín

Nové autobusy určené pro kolínskou městskou hromadnou dopravu (MHD) dnes představil její nový provozovatel. Společnost Okresní autobusová doprava Kolín (OAD

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Libcha

Značka Isuzu je sice japonská, ale zajímalo by mě, jestli se i v tomto případě pod ní neskrývají produkty ukrajinské továrny Bohdan Čerkasy …?

Kulík

V tomto případě je výrobce Anadolu Isuzu sídlící v Turecku a v České republice je prodává slovenská firma Turancar.

Mirvald

Proč nezakoupili autobusy české výroby? To je podpora domácího průmyslu od samospráv?

Libor

Možná proto, že o značce vozů rozhoduje ten kdo je objednává. V Kolíně tedy soukromá firma OAD Kolín. Vám opravdu tak moc vyhovují jediné skutečně české městské NP vozy značky SOR? Že je preferujete? Iveco model Urbanway vyrábí ve Francii.

Ondřej

Sorky NS12 už vypadají dobře, jen asi není zatím verze v CNG. Mercedesy určitě lepší než Iveco nebo SOR NBG12. Nyní jezdí na Kolínské MHD poslední Mercedes, je to úplně nejstarší autobus na MHD, ale rozhodně je lepší než většina Sorek z let 2005 až 2010.
Trošku skeptický jsem z těch Isuzu, za mě to má moc nízký podvozek a bojím se tedy, že to bude více stát než jezdit, zde bych tedy spíše preferoval 2 Sorky BN8.5, na druhou stranu ten interiér Isuzu je vcelku pěkný. Isuzu mě může jenom překvapit.

Supidio

Jak může samospráva mluvit do toho, jaké si soukromá firma pořídí vozidla ? To možná, soudruhu, fungovalo před 30 lety, kdy nekompetentní rozhodovali dokonce i o tom, co si máme myslet, teď už naštěstí žijeme v relativně svobodné zemi a době 🙂 A o SOR se opravdu nebojde, ti mají zakázek ažaž, viz například dnešní zpráva o objednávce z Brna.

Libor Vlk

Vážený pane. Nevím odkud jste ale zřejmě jste nikdy nejel vozidlem značky SOR. Jinak by jste takový blábol nemohl napsat. Pro upřesnění názvu SOR Sračka Obřích Rozměrů