OAD nakoupí pro MHD v Kolíně Mercedesy za 100 milionů korun

Autobus Mercedes-Benz Conecto. Pramen: OAD KolínAutobus Mercedes-Benz Conecto. Pramen: OAD Kolín

Dopravní společnost OAD Kolín nakoupí pro kolínskou MHD 17 nových autobusů Mercedes-Benz Conecto. Smlouva s Mercedesem je podepsána a autobusy

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Novotný

To je dobrá zpráva pro Klín. Tak ještě zbývá upravit linkové vedení, které je dnes zbytečně složitá a nekoordinovaná.

Jiří S.

To už nechají na IDSK

Martin V.

Jaký je rozdíl mezi Citarem a Conectem „v celé délce nízkopodlažním“? To Mercedes rozvíjí paralelně dvě řady autobusů pro stejný účel? Drahý a levný?

Jan Pytela

Conecto je „východní model“.

Pampara

Východní model je poněkud očesaná verze (materiály, výrobce dílů, etc..) v ceně busu je však oproti Citaru započten náklad na vedlejší výdaje, související s realizací zakázky.

Filip

Conecto je primárně určeno pro východní trhy a je vyráběno v turecku, Citaro je primárně pro západní trhy a vyrábí se v Německu. Conecto je víc směrem lowcost, Citaro tolik ne. Technikou jsou srovnatelně kvalitní.

Jakub

V OAD se obecně pochlapili, nakoupili spoustu nových Iveco autobusů na všemožné linky (ty co splňují všechny nové požadavky PID), konečně tak nejezdí jen bílé Karosy (které jsou ovšem stále dobré) a SORky různých barev a velikostí.

Driver bus

Spoustu ? Z cca 120 autobusů ve firmě jich je 10 Iveco Crossway, zbytek staré škopky…

Ondřej

No moc mi nepřijde od roku 2017 nakoupeno 13 vozů a to ještě jen kvůli tomu, že se potřebovali kvůli rozšiřování PID.

Na vozy na MHD mají s velkou dotací, takže jim asi bylo jedno, co nakoupí, ale Mercedes dobrá volba, ale podle mně je to tím, že jiní výrobci nemají kapacity, aby to stihli.

Pepe

To Ondřej: nevím kde jste přišel na to, že OAD dostalo na busy pro MHD Kolín dotaci. Je třeba řádně číst, OAD Kolín byla přiznána dotace, ale ovšem na 20 PŘÍMĚSTSKÝCH CNG autobusů. Coz je rozdíl.