O stavbu další části metra mají zájem tři sdružení

Stavba dalšího úseku má začít v druhé polovině příštího roku.

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan_pha

Tak zrovna Vinci s Eurovii si neumím na takové stavbě představit.

Martin

Porad Olbracht?

Martin

Nesnasim komunisticke ideologie – natoz cenzory, at se tak jmenuje klidne ulice, ale ne stanice metra…
I kdyz je to mozna jen pracovni nazev, tak proste se k te dobe vracet nechci…

Erik

Hlavne at probehne otevrena architektonicka soutez na jednotlive stanice.

David

Těžko bude probíhat architektonická soutěž na něco, co už je vysoutěžené a téměř ve výstavbě. O architektonické soutěži můžete snít maximálně u úseku Pankrác – Náměstí Míru.

Radek

Architektonická soutěž dávno proběhla a výsledky byly veřejně prezentovány.

Dom

Proběhla soutěž na umělecké ztvárnění stanic, nebo jak se to jmenovalo. Architektura samotna se otevřeně nesoutezila. Ale rád se budu mylit, kdyz sem nekdo hodi odkaz.

ZdendaP

AFAIK je to přesně tak, jak říkáte.

Georg

dobryjitro, eriku!

Lukáš Kníže

Eriku, myslím, že všichni tady by si to přáli…. ale tak před 10 až 15 lety. Nyní už je pro úsek Pankrác – Písnice příliš pozdě.
Souhlasím však, že je do důležitý požadavek pro pokračování Déčka na sever a dále u stanic okružní linky E.

Jirka

Kde je Metrostav?

Cestující

Subterra

Petr

Bemo

Občan

Mě by spíš zajímal úsek Ol-NM, kde v harmonogramu už celkem dlouho svítí počátek na jaře 24, ale mediálně se o tom mluví spíš jako o vzdálené budoucnosti. Přitom se to má začít stavět dřív než úsek od Nových dvorů do Písnice-

Franta

Pokud jsem pochytil, tak se staví teď hlavně z Pankráce na jih a má to prioritu. Úsek Pankrác – Náměstí Míru je až „poslední“, ale připravuje se jako další v pořadí. Je nesmysl, aby se všechny etapy připravovaly najednou. Máte nějaký pracovní tým/týmy a ty postupně zpracovávají jednotlivé etapy (na magistrátu, DPP, na stavebním úřadě atd.). Obecně metody velkého třesku/revolucí jsou neefektivní. Najímat a vyhazovat lidi dá do všeho akorát chaos.

Občan

Ano, tak je to v médiích prezentováno. Když se ale podíváte do oficiálních materiálů DPP, tak tam jsou vždy aktualizované harmonogramy. A trasa na NM je tam dle harmonogramu z letošního března připravovaná na začátek stavby o rok a půl dřív, než ta část do Písnice. Ano, harmonogramy se mění, ale i ty starší hovoří stejně, proto mě to překvapuje.

Vojtech

Je na to nejvyšší čas, protože Nuselak nevydrží věcně a ta skoro oprava už má taky asi 10 let za sebou

q89

U ID2 je mega problém s výkupem pozemků. ID3 sice taky má dva problémové domy, ale DPP věří, že se mu je podaří vykoupit (=přemluvit majitele, ať to prodá za rozumnou cenu). Někdy v půlce roku 2023 se bude pracovat teprv na DSP, který v 2.polovině roku půjde na úřady, takže začátek stavby jaro 24 určitě nehrozí…

Lukáš Kníže

😮😮😮 Díky za info! 👍