dkv-spojujeme

O provozování jídelních vozů Českých drah má zájem i Wagon Slovakia Košice

Jídelní vůz ZSSK. Foto: Wagon Slovakia KošiceJídelní vůz ZSSK. Foto: Wagon Slovakia Košice

ÚOHS námitky slovenské firmy zamítl, protože nesložila kauci.

Byznys s poskytováním cateringových služeb ve vlacích Českých drah láká kromě tradičního dodavatele JLV také slovenskou společnost Wagon Slovakia Košice. Ta provozuje jídelní vozy slovenského státního dopravce ZSSK.

Zájem slovenské firmy vyplynul z informací na úřední desce Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle již pravomocného rozhodnutí ÚOHS zamítl návrh Wagon Slovakia Košice na zahájení řízení s Českými drahami kvůli soutěži na čtyřleté zajištění cateringových služeb na palubách vlaků. ÚOHS neřešil podstatu námitek slovenské firmy, protože nesložila kauci nutnou pro zahájení řízení a tím pádem návrh zamítl.

Soutěž na provozovatele cateringu běží od loňského jara. Dopravce detaily k soutěži nezveřejňuje, protože výběr ještě probíhá. Mezitím se rozhodl uzavřít překlenovací smlouvu se stávajícím provozovatelem, společností JLV.

Smlouva je podle textu ve formuláři ve věstníku smluv uzavřena na dobu „nezbytně nutnou“. „Překlenovací smlouva s firmou JLV je uzavřena na zhruba 7 měsíců,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Vítězná firma zajistí obsluhu restauračních a bistro vozů a přípravu pokrmů. Předpokládaná hodnota zakázky činí 510 milionů korun za čtyři roky, smlouva bude zahrnovat i možnost prodloužení o další dva roky.

Pro České dráhy tradičně zajišťuje služby spojené s jídlem a nápoji společnost JLV (dříve Jídelní a lůžkové vozy). Firma v roce 2019 oslavila 60 let existence, přičemž po celou dobu pracuje pro České dráhy (či jejich právní předchůdce). Riziko tržeb podle tendru nese poskytovatel cateringových služeb.

Tagy cateringové služby ve vlaku České dráhy jídelní vozy JLV Wagon Slovakia Košice
124 komentářů