NSS: Smlouva na mýtný systém je platná, nemusí po roce končit

Kontrolní mýtná brána v Dasným u Českých Budějovic. Pramen: CzechTollKontrolní mýtná brána v Dasným u Českých Budějovic. Pramen: CzechToll

Smlouva na nový mýtný systém, kterou uzavřel stát se společností CzechToll/SkyToll je platná. Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Krajského soudu

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

Tak sláva ! Snad už ten ostudný penězovod do Lihového domu definitivně skončí. Mimochodem, všimli jste si, jak firma CzechToll profesionálně zvládal start satelitního mýtného systému ?

Miro

Hurá! Se občas může něco povést, ne? Ať jde Kapsch do……Rakouska

Jindra

Tak teď jsem zvědavý na komentáře všech, kteří se dřív vyjádřili v tom smyslu, jak to Ťok nezvládl a že by měl skončit….

Jiří Kocurek

Stará smlouva končila v roce 2015. Ťok je borec! NIkdo jiný by to za 4 roky připravit nezvládl, ikdyby už v roce 2012 věděl, že stará smlouva končí v roce 2015.

Petr

Šlo predevsim o to, že jeho predchudci uzavreli smlouvu, která neumoznovala pristup k datum potrebnym pro vypsani soutěže. Takze jakykoli borec by byl ve stejne situaci.

liberal shark

Vy byste to jistě zvládl za 3 :-)).

Mirek

Já jen doufám že právníci UOHS to prolezlá ze všech stran, aby nakonec nedošlo k arbitráži kde Kapsch získá bezpracně ranec bezpracných peněz

Jan

Škoda, že redaktori ten rozsudok nečítali, mohli to doplniť. Ono to priamo v tom rozsudku NSS je napísané, že NSS rozhodol len o tom, že zmluvu už nie je možné označiť za neplatnú, ale že nič nehovorí o tom, že by Kapsch nemohol napr. uplatniť náhradu škody.

Tom

To je bohužel poměrně pravděpodobné.

Pepa

Jakou škodu, původní smlouva s Kapschem byla řádně vypovězena, a to že Kapsch neuspěl v soutěži na nové mýto, mu ještě nedává právo požadovat náhradu čehokoli. Neplatnost soutěže apod. již nepřipadá v úvahu, takže zkoušet mohou cokoli, ale neměli by uspět.

liberal shark

Ti bastardi se pořád ještě mohou soudit o ušlý zisk nebo ochranu investic :-(. Viz případ upírské firmy Kalouskova kamaráda Šťávy :-(((: