Nový Zéland zlevnil v reakci na drahou ropu veřejnou dopravu o polovinu

Vodíkový autobus v Aucklandu. Foto: Auckland TransportVodíkový autobus v Aucklandu. Foto: Auckland Transport

Součástí balíčku je i snížení spotřební daně na pohonné hmoty na tři měsíce.

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pezos

Česká města/kraje/stát zase zruší nějaké spoje. To je téměř to samé.

rozinka

A taky zdražují jízdné, aby si to kompenzovali.

Surio Mario

Jen si dovolím upozornit, že Nový Zéland dlouhodobě hospodaří s prakticky vyrovnaným státním rozpočtem, takže několikaměsíční výpadek příjmů z jedné daně pro něj není tak zásadní problém. Na rozdíl od nás, kde máme sekyru schodku zatnutou už hodně hluboko.

rozinka

Stačí zabavit agrofertu neoprávněné dotace a je po schodku.

Riki

Ano správně Surio Mario, a kdo za to u nás může, že v době letité prosperity jsme prožrali co se se dalo a nedali jsme si ani haléř na horší časy. Takže se nedivme. Teď si to všichni kvůli nezodpovědnému rozhazování vyžereme všici ! Jenže to české stádo moc nechápe, že nic není zadarmo a že to stejně jednou někdo zaplatí.

První

V ČR se asi nedočkáme takže můžeme jen Novozélanďanům závidět. Přitom je to tak logický krok.

Ibragim z Bastru

Bylo by to logické opatření, kdyby veřejná doprava zlevnila a kompenzovat to zvýšením daňového zatížení individuální dopravy…. a to píšu jako někdo, kdo více využívá tu individuální. ….

Georg

opet, hloupe papouskujete nejaky napad aniz byste vedel jestli to necemu pomuze.

noerf

Proč socializovat další ztráty? Dopravci v regionální dopravě v objednávky krajů mají zpravidla smluvně stanovené zvýšení/snížení ceny v závislosti na ceně pohonných hmot.
Část nákladních dopravců má podobně nastavené smlouvy, pokud nikoliv je to jejich riziko podnikaní. Varianta je také zrušit smlouvy s odběrateli, protože reálně ceny zvýší všichni dopravci.

Georg

a mohl byste si nejdriv zjistit, kolik tam ta doprava stala?
tady je opravdu za suche z nosu a cena neni to, co by bylo barierou k vyuzivani verejne dopravy…

Ibragim z Bastru

Na Novém Zélandu jsem byl a pohyboval jsem se tam veřejnou dopravou, takže něco málo o tom, kolik tam stoji vím. A nic to nemeni na tom, že u nás je skutečně velmi levná vůči kupní síle a navíc i lepší než tam…

Vít Jůza

To Babiš pro správně vybranou velkou část lidí zlevnil také … prostě zajímavá informace, ale bez spousty dalších detailů počínaje uvedením a srovnáním cen autem a veřejnou dopravou v různých případech a konče tím, jak se jim najednou podaří jezdit levněji nebo kdo to jak zaplatí, je to zajímavost hodně neúplná.

Vašek

Už i Nový Zéland reaguje, jen Petr na nás- hádejte, co.

Frantisek

Otázkou je, zda je nadužívání dopravy obecně, včetně vzniku rozsáhlých vnitřních periferií, vhodným cílem pro naše kraje…

Georg

to sis zase nekde precetl nejaky sociologicky blabol a ted to tu budes tocit dokola, dokud se nedostavi mladotice-kralovice a nezacne znovu jezdit sukafon do rozmitalu…

nowas

Jasně, nikdo nikam nebude jezdit za prací, vesničani maximálně na pole okopávat brambory.

Jiří Kocurek

Ti lidi z tama utíkají, protože tam doprava stojí za dvě věci. A řešení má být takové, že se jim ta doprava ještě zhorší? Si upad?

Georg

spotrebni dan bych nesnizoval a socka je uz beztak hodne levna.
spis to chce zlepsit kvalitu, vcetne cekaren, zastavek a garantovanych pripoju + nejaky marketing, ktery je dnes velmi bidny…

Y.K.

Naopak, zdražení paliv je jediná věc co lidi ve větší míře dostane z aut (nebo je donutí to auto využívat lépe, třeba sdílením míst), bez ohledu na čekárny, přípoje a marketing.

Jiří Kocurek

A zdraží to mimo jiné i potraviny. Hurá, propadneme se na úroveň Banátu a lidi začnou utíkat.

Vectron

Fiala na nas vysle signal😉😂😂😂

Pája

A u toho nám ukáže, jakou chytil rybu. Zkusil jsem se na něj chvíli dívat bez zvuku a fakt je jako rybář 😃