Útraty nového vedení SŽDC. Nové kanceláře i třetí stěhování recepce

Nový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDCNový šéf SŽDC Jiří Svoboda. Autor: SŽDC

Železnice bojuje na řadě míst se nedostatkem peněz, vedení Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) ale začalo investovat i do výbavy,

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vojta

Pan Sůra to pos…, mohl ještě chvíli počkat a článek mohl být daleko víc zajímavější, jen co se rozjedou zakázky na propady rychlostí u OŘ Praha 🙂

Jan

Ja Vám teda neviem, v Dlážděnej som bol len párkrát, ale tá recepcia je tam teda des, bes a hrôza. To, že sa s tým ide niečo robiť, by malo byť vnímané pozitívne a nie kritizované.

Jirka

To se nám to utrácí,když přes nás tečou dotace.

Martin1

A ještě jeden postřeh z fotografie – na novou kancelář za 155 klacků mají, ale pár stovek na opravu padajícího íčka v nápisu na budově nemají :-))) Přitom to mají už spadlé už několik týdnů, já si toho všiml před měsícem 🙂

Martin1

Šest let a nábytek už je opotřebovanej? Ví se o Svobodovi, že je hodně ambiciózní pán, ale nejlepší volba pro SŽDC to rozhodně nebude. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

VRT

Prostě Bc. MBA (mladý blbý arogantní). I když mladý už pomalu ne.

VRT

Ale teda mají kolem baráku povážlivě málo modrého zábradlí.

Martin1

Dost trefnej komentář 😀

Martin Hanzal

Jakkoliv soudruha inženýra Filipa z HK považuji za kokota non plus ultra, výměnu žaluzií a klimy bych mu nezazlíval. Jako cestující jsem byl donucen okolnostmi postežovat si na neuvěřitelné chování jedné z uklízeček ve vestibulu holešovického nádraží a shoda náhod mě dovedla až na recepci sždc, kde jsem omrknul, v jakém stavu se ten barák nachází a je to hnus… Takže docela chápu, že se v tom hnusu aspoň nechtějí upéct a cena mi taky nepřijde nějak extra natažená… Stěhování recepce v Dláždené je samozřejmě klasický státní bordel, kterých se dějí denně desítky a bude hůř, protože „čaulidi účelovka“ si… Číst vice »

Kott

Neřešil pan Svoboda veřejné zakázky už pro proslaveného generálního ČD Bazalu?

Jiri Tyr

Jojo a jako provereneho experta na verejne zakazky si ho na szdc privedl Kolar…

Porad stejna parta. Dodavatele jako sudopy azd ez zpsv se o sve monopoly podle me bat nemusi…

Jiřík

Zlatý Pavel Surý,ten železnici aspoň rozumněl,tohle je od podívání manekýn,který se bude obklopovat novým nábytkem,sekretářkami a dalšími „nezbytnostmi“….

železničář v důchodu

Nevím, jak to funguje v jiných státech, ale u nás je totální obnova vybavení kanceláří v souvislosti s výměnou vedení firmy doslova „národním zvykem“ a jedním z prvních počinů osob v nových funkcích – a co jiného chcete čekat právě od těch dvou, jejichž úroveň popsal „patology_chef“ určitě docela trefně (i já mám o nich podobné reference).

patology_chef

Jak si tyhle dva pány pamatuju z dřívějška, tak zpráva o vytunění jejich křesel a kanceláří bude na dlouhou dobu nejpozitivnější zpráva. Zvlášť o tom ukřičenějším z těch dvou jsem nic pozitivního neslyšel snad vůbec nikdy 🙂

Martin Hanzal

Tesat do kamene!

Martin1

Naprostý souhlas.

Brzdič zániku

Patology_chef: Promiňte, ale to je naprostej blábol. Pan Surý nedělal NIC, podtrhuji dvakrát NIC, proto taky tam tak dlouho vydržel, zatímco si myslím, že z pana Svobody budete ještě dost překvapeni. Obzvlášť někteří. A sorry, dráze fakt rozumí.

patology_chef

Počkáme, uvidíme, rád se nechám překvapit. Jestli se ale budeme něčemu divit, to fakt nevím, co vše si takový ředitel státní organizace může dovolit. Souhlasím i s názory výše, že kultura v sídle SŽDC je nehodná velikosti organizace a že nade vším nejspíš bdí oko Sauronovo.

ApolloXI.

To soudíte na základě čeho ? Životopisu a kariéry, nebo něčeho jiného? Bc. Jiří Svoboda, MBA Narodil se v roce 1970. Po maturitě na Střední průmyslové škole v České Třebové nastoupil v roce 1988 k tehdejším ČSD jako výpravčí. Od roku 1997 pracoval na pozicích vedoucího technické skupiny a technicko-ekonomického náměstka žst. Česká Třebová. Poté přesídlil do Pardubic, kde působil u Českých drah jako ekonomický náměstek OPŘ, vedoucí finančně ekonomického útvaru a opět jako ekonomický náměstek u tamní SDC. Od roku 2006 byl ředitelem kanceláře ekonomického náměstka generálního ředitele ČD a následně i SŽDC. Zde se v listopadu 2011 stal… Číst vice »

Brzdič zániku

ApolloXI : protože ho, mimo jiné, osobně znám a to i s jeho názory, se kterými ale dost často nesouhlasím

Pavel

Snad bude nova recepce bezpecna a snadno pristupna, tak jako mnohe zeleznicni stanice – pokud bude chybet modre zabradli, budu zklaman

Romanero

No, ono to tak bohužel stojí, když to člověk nechce od místního řemeslníka bez papíru. Zvlášť v Praze. Kvalitní ředitelská židle umí stát sama klidně 40 tisíc. Nevím, jestli je reálné a možné, že by SŽDC chodila nakupovat do Ikey..

Romanero

Aha, no tak to pak jo.