dpp

Nová linka i nový dopravce. Z Prahy se bude létat do Sevilly, přibude další spoj do Kišiněva

Letiště Praha. Pramen: Letiště PrahaLetiště Praha. Pramen: Letiště Praha

Linku do Sevilly otevře Ryanair, třetí spojení Prahy s Kišiněvem nabídne FlyOne.

Z pražského Letiště Václava Havla se bude létat do španělské Sevilly. Půjde o spojení v režii nízkonákladové letecké společnosti Ryanair. Moldavský dopravce FlyOne zase otevře další, v pořadí již třetí možné spojení z Prahy do Kišiněva. Uvedl to twitterový účet Sean M. Letenky na obě linky jsou již v prodeji.

Spojení Prahy a Sevilly bude v provozu od 1. července. Ryanair plánuje létat mezi oběma městy dvakrát týdně, vždy v úterý a sobotu, a to až do konce letního letového řádu, tedy do 28. října. Letiště Praha momentálně jinou linku do Sevilly nemá.

Jde o čtvrtou španělskou destinaci, kterou Ryanair z Prahy nabízí. Lety v úterý jsou naplánovány na 11:10 z Prahy s příletem ve 14:25 do Sevilly. V sobotu je odlet ve 21:15 z Prahy, v Seville je naplánován přílet na 0:30. Linka bude obsluhována letadlem ze Sevilly, což znamená v úterý odlet v 7:30 ze Španělska, v sobotu v 17:35.

První let společnosti FlyOne z Prahy do Kišiněva proběhne 26. června. Létat se bude dvakrát týdně, vždy v pondělí a pátek. Poslední let je zatím plánován na 29. září. Na linku budou nasazovány Airbusy A320 pro 180 cestujících. Do Kišiněva z Prahy nyní létá ještě Wizz Air a Air Moldova.

Tagy Kišiněv KIV letiště praha linka Praha - Kišiněv Moldávie praha prg Ryanair Sevilla SVQ
11 komentářů