Nosorožci ze Dvora Králové létají jako reklama na návštěvu Keni. Na trupu dreamlineru

Nájin a Fatu, dvě poslední samice nosorožce bílého severního, na trupu Boeingu 787-8. Foto: KWSNájin a Fatu, dvě poslední samice nosorožce bílého severního, na trupu Boeingu 787-8. Foto: KWS

Samice vzácných nosorožců se narodily ve Dvoře Králové.

Letecká společnost Kenya Airways se rozhodla speciálními polepy svých letadel lákat znovu turisty z celého světa na návštěvu keňských národních parků. Na trup letadel umístila snímky zvířat. Celý projekt má i nečekaně českou stopu: na Boeingu 787-8 jsou snímky samic vzácného nosorožce severního bílého. Ty byly odchovaní v ZOO ve Dvoře Králové.

O novém projektu informovala keňská vládní organizace Kenya Wildlife Service, která spravuje místní národní parky. Na českou stopu na twitteru upozornila ZOO Dvůr Králové.

Na Dreamlineru jsou zobrazeny Nájin a Fatu, dvě poslední samice nosorožce bílého severního, jež se obě narodily ve Dvoře Králové nad Labem a dnes žijí v Keni,“ uvedla ZOO na twitteru.

Kenya Airways chtějí po dohodě s centrálou cestovního ruchu obrázky zvířat na dvou letadlech (kromě dreamlineru ještě Embraer E190) lákat návštěvníky do země po pandemii koronaviru. Kromě nosorožců jsou na letadlech ještě snímky lvů a slonů.

ZOO Dvůr Králové nad Labem poslala na konci roku 2009 do keňské rezervace Ol Pejeta celkem čtyři severní bílé nosorožce. Odborníci doufali, že se v přirozeném prostředí ohrožená zvířata sami rozmnoží. V roce 2014 uhynul první samec, o čtyři roky později druhý.

Tagy Kenya Airways seznam
6 komentářů