Nízkonákladové aerolinky sází na vnitrostátní lety. Ryanair oznámil další expanzi v Itálii a Španělsku

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z letiště Palma de Mallorca. Foto: Hugh Llewelyn /Flickr.comBoeing 737-800 společnosti Ryanair na odletu z letiště Palma de Mallorca. Foto: Hugh Llewelyn /Flickr.com

Aerolinkám kvůli nejasným podmínkám pro mezinárodní cestování nezbývá nic jiného než se více zaměřit na vnitrostátní lety.

Cestovní omezení pro lety mezi jednotlivými zeměmi nutí některé aerolinky expandovat do spojení, kterým dříve nedávaly takovou šanci. Příkladem jsou především společnosti Wizz Air a Ryanair.

Obě oznámily v posledních dnech další expanzi u vnitrostátních letů v Itálii, Ryanair nově také ve Španělsku. Důvod je jednoduchý: v rámci jedné země nejsou omezení pro cestování kvůli pandemii tak velká jako při cestách za hranice.

Wizz Air nedávno oznámil expanzi v Itálii v podobě další základny, tentokrát v Palermu. Nové linky míří hlavně na sever země. Pro Wizz Air jde o čtvrtou základnu v Itálii, celkem zde dopravce navýšil kapacitu o milion sedaček ročně.

Ryanair už dříve oznámil start některých dalších italských vnitrostátních linek, tento týden přišel s další expanzí. Irský dopravce nabídne v Itálii nejvíce vnitrostátních letů v historii, celkem bude působit na 28 letištích. Nabídne celkem 100 vnitrostátních linek, což je o 65 % více než v loňské letní sezóně. Posledními oznámeními linkami jsou lety z Alghera na Sardinii do Katánie, Palerma a Pescary, z Cagliari pak bude nově létat do Rimini, stejně tak z Palerma do Rimini. Během letního letového řádu nabídne Ryanair 1 500 vnitrostátních letů týdně. „Očekáváme velký růst poptávky, jak bude přibývat naočkovaných lidí,“ uvedl Ryanair v tiskové zprávě.

K podobné expanzi přistoupil Ryanair i ve Španělsku. Nabídka vnitrostátního spojení letos stoupne v porovnání s loňským letním letovým řádem o 40 % na 800 letů týdně, celkem půjde o 70 linek na 21 letišť. V tomto týdnu oznámil Ryanair devět nových tras, které spojují zejména Baleárské a Kanárské ostrovy s pevninou.

Tagy Itálie Ryanair Španělsko vnitrostátní letecká doprava Wizz Air
14 komentářů