Letecké společnosti Letectví

Wizz Air dál expanduje v Itálii, otevírá novou základnu v Palermu

Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Anna Zvereva / Flickr.com
Airbus A321 společnosti Wizz Air. Foto: Anna Zvereva / Flickr.com
Pro dopravce půjde o čtvrtou základnu v Itálii.

Letecká společnost Wizz Air dál navýší svoji přítomnost na italském trhu. Od června zřídí na letišti v Palermu na Sicílii svoji již 42. základnu.

Na letiště pojmenovaném podle prokurátorů odhalující činnost tamější mafie (Giovanni Falcone a Paolo Borsellino) umístí dva Airbusy A321. Budou sloužit především pro vnitrostátní lety. Firma expanzi oznámila v tiskové zprávě.

Pro Wizz Air půjde o čtvrtou základnu v Itálii. Součástí expanze bude sedm nových linek, z toho čtyři vnitrostátní, celkem bude maďarská společnost z Palerma nabízet deset linek: do Basileje, Boloni, Londýna (Luton), Milána (Malpensa), Pisy, Turína, Trevisa, Verony, Brindisi a Cagliari. Dopravce dosud na linkách v Itálii a z Itálie přepravil 41 milionů lidí od svého vstupu na místní trh v roce 2004. Letos navýšil kapacitu letů v Itálii o více než milion míst.

Vnitrostátní linky zažívají v Itálii v posledních měsících velký boom, zejména kvůli menším restrikcím pro cestování než pro mezinárodní lety.

Nové lety z Palerma

Boloňa – denně
Basilej – dvakrát týdně
Pisa – denně
Turín – čtyřikrát týdně
Londýn (Luton) – třikrát týdně
Treviso – pětkrát týdně

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ČD4ever

Falcone a Borsellino byli soudci a ne prokurátoři, jak se píše v článku.

Mat

Chtělo by to taky Palermo-Praha, na Sicílii máme hodně špatné spojení…

Petr

Co linky do Catanie?

VíKo

Letalo se do Trapani. S Ryanem. Malé letiste, ale vybavene. Půjčovny aut na miste. Okruh po Sicílii můžete začít kdekoli. Chci se tam určitě podívat znovu a vidět Etnu s dymem. 😉

Mat

Určitě lepší Trapani než nic, ale Palermo je zajímavé město i samo o sobě.

LiborV

Zdá se, že Basilej je pro dopravce zajímavější než Praha. V textu se píše, že budu z Palerma 7 nových linek. Z toho 4 vnitrostátní. To úplně neodpovídá seznamu všech deseti destinací, které bude dopravce létat z Palerma. V seznamu oněch deseti jsou totiž jen 2 destinace mimo Itálii. V odstavci nové lety z Palerma, však vidím jen 6 nových linek. Z toho pouze 2 mezinárodní (Londýn a Basilej). Zdá se, že správné číslo mezinárodních linek z Palerma bude 2.