cargo

Nezájem. Pronájem motoráků pro Posázaví se zadrhl, drahám se nikdo nepřihlásil

Motorový vůz 841 Stadler RS1 v Humpolci. Foto: České dráhyMotorový vůz 841 Stadler RS1 v Humpolci. Foto: České dráhy

Rychlé vylepšení flotily motoráků v kraji Vysočina nebude zase tak rychlé, jak si představovaly České dráhy. Dopravce musel pro nezájem

Zpět na článek
37 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan

Žeby za vším hledej tsi?:-)

Panelák

No ještěže to mají dopravními odborníky nabagrované bez soutěže a ostrých podmínek, takže teď můžou prostě říct „sorry, nesehnali jsme“ a regiosráče forever.

Kinov

Uvolní se dost motoráků ČD ze spojů, které převezme Arriva (Praha-Rakovník, Liberecko). Sice bez klimatizace a furt dost lepší svezení než regionovovou.

Georg

no vysokopodlaznost a lenost hydry na primesto az tak uzasna neni 🙁 ale jo, lepsi nez regiosuk…

Vbb

Kolik motoráků (jiných než Regionova) se uvolní z Praha – Rakovník?

Milos

Pokud je mi znamo, tak na rychlicich jezdej brejle…

Georg

cimz se uvolni aspon ridici vozy k motorakum, ktery jsou taky tezce nedostatkovy zbozi.

TomikV

Tak to by mě taky zajímalo. To zasejc byl kec.

Zbyněk

Ano, přesně, dále se uvolní regionovy z linek Osek-město – Rakovník, Ústí n. L. – Bílina, Most – Žatec, Ústí n. L.-Střekov – Děčín. Vysočina je pro dráhy nebe na zemi, kraj nezveřejňuje smlouvy, kraj se tady nemontuje do jízdného atd.

Tronda

Takže sliby, chyby? A ten bagrováním vybraný dopravce nenasadí slibovaná vozidla? Copak na to asi kraj? Jaké chystá pokuty?

Honza

ČD rozhodně nejsou dokonalé, ale to, že se jim do soutěže nikdo nepřihlásil bych jim zrovna nevyčítal. To se holt občas stává. Vy jste ovšem zaujatý a tak si vždy musíte do ČD s radostí kopnout. A než zase vytáhnete svou mantru o režijkách tak jen dodám, že režijku nemám a nikdy jsem jí neměl.

Filip

Očividně průzkum trhu asi neprovedli, jinak by nastavili podmínky tak aby se někdo chtěl přihlásit… Nehledě na to, že pronájem je stejně hloupá volba jako volil DPP u busů na letiště

Honza

Hloupost, však to píše i v článku, že sehnat motorovou jednotku je obecně problém pro kohokoliv v Evropě. Tohle může ČD vyčítat jen pitomec.

Georg

to je jasne, cd vubec nemohly tusit, ze se nekomu prestane z niceho nic libit regionova, hydra, 843 a sukafon.
to je takovy vnejsi systemovy sok, na ktery se v zadnem pripade nemohly predem pripravit.

podotykam, ze i etalon marnosti v podobe zssk śe dieselovymi jednotkami v nedavne dobe zabyval…

BLackList

No ale peníze jsou až na posledním místě. Za málo peněz málo muziky.

Standa

Georg : ČD samozřejmě tušily a pokud mě paměť neklame tak Krajům nabízely i v minulosti dvě varianty provozu ( nové vozidla nebo rekonstrukce starých šunek) samozřejmě za rozdílnou cenu provozování. A co myslíte že si politici u většiny krajských reprezentací v minulosti většinou vybraly ?

Georg

v tomto jsem zaregistroval jen kraj vysocina, ktery nechtel platit vic za 2-3 stadlery, takze je cd odlifrovaly jinam…

a8n

Tam má to zabývání se ovšem důvod v existenci dvorního dodavatele. Který je pak ani nedokázal v dodat v termínu, přestože jde o prakticky identické jednotky s těmi, které už odběrateli dříve dodával.

Filip

Samozřejmě že jednotku jde sehnat, ale výrobce ti ji vyrobí a prodá a ne pronajme… Což je uskalí tohoto vyběrka, výroba trva, a nikdo pronajímat nebude.

Gogo

Jinak podmínky nastavit nejde, ty parametry motoráků jsou nastaveny krajem pod které kraj nehodlá jít.

BLackList

Jestli on Tronda není nedobrovolně odejitý bývalý zaměstnanec ČD, ono pak poturčenec horší turka

Gogo

Trondy si nevšímej, tomu leží režijky v žaludku tak hluboko že musí brát antirežijkum aby to vubec přežil.

Tronda

A jak tento váš blábol souvisí s tématem? Tedy neschopností dopravce dodržet smlouvu a nabídnutá vozidla.

Sacrebleu

Úplně stejně jako režijkové výlevy pana Trondy u témat, které s dráhou nemají nic společného.

Tronda

No jen jestli byste to napsal i kdyby šlo o jiného dopravce. Potíž je v tom, že ČD neměli nabízet vzdušné zámky, které nemají. Podobně by to nejspíš dopadlo v Libereckém kraji.

Gogo

Potíž je hlavně v tom že ČD musí dělat výběrko zatím co ostatní dopravci ne. Pokud by stejné výběrko udělal jiný dopravce výsledek by byl stejný. Pronájem tří motoráků prostě pro výrobce není zajímavý když má dost objednávek na prodej mnohakusovych sérií.

Prngr

Takže vypisovat podobné výběrko je nesmysl
Zvlášť pokud tam uvedli nějakou absurdní maximální cenu

Zlesák

Když ony se ČD musejí chovat dle zákona o veřejných zakázkách jako „sektorový zadavatel“, tj. nemohou na rozdíl od soukromníků „vzít peněženku a jít nakupovat“. Proto vše déle trvá a mnohdy nějaká aktuální nabídka unikne, než proběhne celá soutěž.

Panelák

Prostě jim chudinkám furt někdo ubližuje tím, že po nich chce takové absurdní věci jako zvyšování kvality a zlepšování provozních parametrů vozidel.

Kylchap

Zvyšování kvality se přece dosahuje koupí ojetých motoráků z Germanistánu. Ty jsou zvláště vhodné na pražskou městskou linku. Takový paskvil se v žádném jiném městě neprovozuje.

Georg

na prazske mestske lince se v primem prenosu rozpadly 50 let stare vraky elektricke jednotky, aniz by provozovatel hnul prstem. to maji taky nekde?

Libor

Ony se v Německu postupně uvolňují staré i desetileté stroje. A to tam kde dopravce buď neobhájí nebo je nucen nasadit ekologické vozy (často vlastněné regionální vládou). Potíž je že se tyto vozy nepronajímají, ale jedině prodávají.

BLackList

Myslíte jako nejmenovaný dopravce v Ústeckém kraji? Proti ojetinám ce se dovážejí má sice 814 řadu nevýhod ale má jednu velkou a to že je částečně nízkopodlažní.

LiborV

Lze dovést i částečně nízkopodlažní vozy. Pokud si je tedy dopravce, či nějaká servisní organizace (za účelem pronajímání) koupí. Třeba zde: https://www.db-gebrauchtzug.de/cdb8b-gbzp/f?p=222:210:7177348226324::NO:RP:P210_ID,P201_ART,P201_TITEL,P210_211_IS_PARENT,P211_TITEL:1384,TRIEB,Triebz%C3%BCge,1,Dieseltriebz%C3%BCge&cs=3IEL396fXvMHsMN0hwX4vn44LmfQfPQ0UJ3kBU6ufMg_FJpEtQqbI7HBVKvbnBPK6H8DZ8rguQLBDECJ7y90nYA

Nebo zde: http://www.sterlingrail.com/classifieds/classified.php?id=20600 (tento vlak je delší než je požadováno). Není těch vozidel mnoho, ale jsou k dispozici.

Sacrebleu

Ale tohle by mohlo být ono :-))
https://www.db-gebrauchtzug.de/cdb8b-gbzp/f?p=222:210:13841482108211::NO:RP:P210_ID,P201_ART,P201_TITEL,P210_211_IS_PARENT,P211_TITEL:1384,TRIEB,Triebz%C3%BCge,1,Dieseltriebz%C3%BCge&cs=3Q-n9gfk_kyMtYZIocPbGUwhMN-D8586M9Csq6PV_Qnx9CoCq_q8I6QRrSwynNeDixRaLvUIpfVRA4qYob-wCFw

MiKi

Víte jak se obecně nazývá člověk, který pleví diskuze komentáři nulové hodnoty ? Troll.

Tronda

Máte pravdu, váš nic neříkající příspěvek je ukázkou trollení.