Letecké společnosti Letectví

Nepovedená premiéra dreamlineru u Turkish Airlines. Při fotografování se roztavilo okno

Boeing 787-9 v barvách Turkish Airlines. Foto: Boeing
Boeing 787-9 v barvách Turkish Airlines. Foto: Boeing

Turkish Airlines převzaly první z pětadvaceti Boeingů 787-9. Jen pár dní po převzetí ale došlo k nečekanému problému: jedno z oken do byznys třídy se roztavilo.

O incidentu informoval turecký letecký server Airport Haber na svém twitteru.

Turkish Airlines událost nijak nekomentovaly. Důvodem deformace části okna bylo zřejmě příliš intenzivní nasvícení umělým zdrojem kvůli fotografování letadla pro reklamní účely. Podle některých zdrojů zdroj světla mířil na okno nepřetržitě šest hodin.

Turecký dopravce převzal první dreamliner 26. června, první let je naplánovaný na 8. července z Istanbulu do Antalye. Zatím není jasné, zda se nakonec uskuteční.

Turkish Airlines mají objednáno celkem 25 těchto letadel, plánují je nasadit hlavně na dálkové lety na Bali, Bogoty, Washingtonu a Atlanty. Podle serveru Routes Online bude také krátce létat na lince z Istanbulu do Amsterdamu. Ve flotile má nahradit hlavně starší Airbusy A330-200 a -300.

Turecká společnost má dreamliner v konfiguraci pro 270 cestujících v ekonomické třídě a 30 v byznys třídě.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Zkrátka platí Murphyho zákon: Může-li se něco podělat, podělá se to. Obvykle při nejnevhodnější příležitosti.

Tom

Pane Sůro, je to celkem jedno, ale jen pro formu, první komerční let TC-LLA má být do Trabzonu, nikoli do Antalye. Viz odkaz zde:

http://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/turkiye/1463713/Spot_isigi_THY_nin_gozbebegi_Macka_ya_hasar_verdi.html

Ale možná, pokud to nespraví, nebude ani tam ani tam:)

jva

Mělo prasknout a vycucnout ty „umělce“ ven. Letadlo ve vzduchu nad mraky. Vedle něj druhé letící stejným směrem a rychlostí, tedy z pohledu fotografa v podstatě statický obraz, kdy si nasvícení (polohu slunce) můžu volit změnou kursu. Když tohle potřebují nasvěcovat (a k tomu si nevšimnou, že to „trochu“ topí), patří k Chocholouškovi… A titulek „nepovedená premiéra“? Do ležícího si každý rád kopne…

liposh

Týbrďo, ten zdroj světla bych chtěl vidět.

Y.K.

Okénka pro cestující jsou z nějakého polykarbonátu, to dokáže roztavit kdejaká silnější lampa, ke změknutí bude tačit něco kolem jen 160 °C.

Martin V.

Intenzivní nasvícení pro fotografování nepřetržitě po dobu 6 hodin? To jsem netušil, že se dnes fotí s tak dlouhou expozicí (snad kromě astronomie). 🙂

Jen tak

co do toho motas expozici? ta s tim prece nesouvisi…

Y.K.

Kde jste slyšel o tom, že fotografická světla svítí jen po dobu expozice? To dělají jen blesky.