Neočkovaní zaměstnanci Delta Air Lines budou mít nižší příjem, zaplatí vyšší pojištění

Boeing 767 společnosti Delta Air Lines. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.comBoeing 767 společnosti Delta Air Lines. Foto: Collin Brown Photography / Flickr.com

Firma argumentuje vysokými náklady na hospitalizaci nakažených neočkovaných.

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Ono tedy Delta airlines je teď trochu citlivý název, tak se jim ani nedivím. 🙂

Jackub

A proč? Očkovaní nemůžou chytit Deltu a skončit v nemocnici, jako se to teď ve velkém děje v Izraeli? 🤔

Lukáš F.

Riziko je výrazně menší. Jestli si to někdo umí spočítat, tak jsou to pojišťovny, kterým jde o prachy.

Y.K.

Očkovaní Deltu i dostat můžou, ale v nemocnici končí naprosto zanedbatelné množství s porovnáním před očkováním.

The Health Ministry recorded 1,336 new cases on Thursday. The vast majority of the new cases in the past month have shown only mild symptoms, but at least 73 people have had serious cases of COVID-19. That is well below the more than 1,000 serious cases treated each day at the height of the pandemic, but up from 19 in mid-June.

Zabakovec

To uz se vyplatí koupit si očkovací certifikát který lze sehnat kolem 100-500 USD či EUR..

Lukáš F.

Nebo se nechat očkovat, což vás narozdíl od falešného certifikátu i chrání proti covidu.

Roman

To je omyl, očkování nikoho nechrání proti nákaze Covid-19, pouze snižuje rizika těžkého průběhu onemocnění Covid-19 a nutnost následné hospitalizace. I očkovaná osoba se může nakazit, stejně tak může být i přenašečem infekce.

Lukáš F.

Ale o to tady přesně jde. Pokud se nakazíte (proti čemuž vás očkování přece jen taky částečně chrání), ale máte lehký nebo bezpříznakový průběh, tak to pojišťovnu nic nestojí. Drahé je, když máte těžký průběh a musíte být hospitalizován. Což se, vztekajícím se antivaxerům navzdory, z 99,9 % děje pouze neočkovaným.

rado p.

99,9%? Máte nějaký duvěryhodný zdroj? Nebo je toto procento jen výmysl vaší fantazie?

Y.K.

To bych zase krotil, s Deltou to fakt není 99,9%, Izrael momentálně hovoří o 80 % ochranou před těžkým stavem a 90 % před smrtí. Což jsou pořád velmi pozitivní výsledky, 9 z 10 lidí co by jinak JIPku opustili zavázaní v bílém prostěradle to přežije, pokud jsou očkovaní.

Standa

Než abych podstoupil nebo riskoval že podstoupím jakoukoliv proceduru – od testů po karantény – to radši nepoletim nikam…. Neutratil jsem od počátku týhle komedie ani Kč a zůstane to tak i nadále. Už jsme domluvený i se zaměstnavatelem že půjdu případně dělat na živnost skrz tyhle záležitosti… Ale u leteckých spol. A služeb celkově to asi jen tak nepůjde…. Mají to docela blbý… Nezávidím

Frantisek

„Očkování považují dlouhodobě letecké společnosti jako jednu z cest k návratu k plnému provozu,“ jehož následky nás budou nadále ničit možná víc než virus. Lidská mysl je plná paradoxů. 🙂

Jaaaa

Holt když máte byznys, z něhož se vám sypou prašulky, budete se snažit ho udržet bez ohledu na to, že to ničí životy jiných.

Tady ti rentiéři neumí nic jiného.

Jiří Kocurek

Spvávně, soudruzi, má letadla provozovat jedině státní firma. A nejenom letadla, soudruzi, veškerou dopravu. Potom emise nevadí, stejně jako nevadí u 810 – ta totiž žádné emise, soudruzi, nemá.
A závidět někomu to, že má k důchodu ještě vlastní peníze, no to, soudruzi, to nedopustíme. Ty peníme mu, my, soudruzi, sebereme a pořídíme si za to MIGy, jak už to tady, soudruzi, bylo.

Y.K.

Čím se ráčíte živit sám? Prašulky netřeba? Ono už jen používání počítače a internetu má dopad na planetu a ne malý. Jen internet samotný asi třetinu až polovinu větší (3.7 %) než celé letectví (2-3 %).

Takže nějaké hádání se jestli letectví ničí planetu je o ničem. Je to spousta dílků, kde lví podíl má průmysl, energie a vytápění. V dopravě pak osobní auta. Letadla a internet jsou daleko v závěsu. Tím neříkám, že se to nemá nijak řešit, ale vést řeči o „nemravných aerolinkách jednajících na úkor všech a bez nich by bylo po problému“ je absurdní.

Y.K.

Zase? Si s tím nesmyslem, že planetu ničí výhradně letectví nedáte pokoj? 98 % procent ostatního znečištění je asi už nějaký přehlédnutelný zbyteček.

Havel

Už to začíná, to je humus tohle. Šílená zabijácká nemoc útočí ,,,

Lukáš F.

Kdepak, to je trh a komerční zdravotní pojištění.

Tomas

no ale ona silena je. a zabijacka taky.

Petr Novák

Ano, útočí a to právě proto, že se lidé nechtějí nechat očkovat. Kdyby byla většina lidí očkovaná, tak už máme konečně pokoj.