Německo: Sněmem prošel zákaz vstupu neočkovaných bez testu do veřejné dopravy

Nové vlaky pro berlínskou S-Bahn. Foto: Deutsche BahnNové vlaky pro berlínskou S-Bahn. Foto: Deutsche Bahn

Úřady očekávají, že se zvýší počet podvodů s testy a padělání dokladů o očkování. Novela zavádí trest až pět let vězení.

Zpět na článek
424 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jandera

ještě že u nás na všechno drtivá většina kašle – – to je ošem jediný reálný přístup – prostě nějaký covid ignorovat (ano, i s vědomím toho, co dokáže…) každej ať si dělá co uzná za vhodné – roušky nechme povinné jen ve špitálech a důchoďákách a zbytek bych nechal na osobní zodpovědnosti – – kdo se bojí ať sedí doma…

Petra

Tak to ceka nemecko velky kolabs Verejne Dopravy a narust osobnich automobilu a vseho okolo ,ocividne lidem v nemecku nevadi ze se jim slape po svode a jejich pravech a zavadi se tam stejny styl zivota jako v severni koreji za chvily cenzura televize a internetu s vymluvou ze se prez to take mohou nakazit 😀 😀

Jan Sůra

Tu gramatiku jste se učila prosím kde?

rtep

🙂
Paní Petra asi občas zkolabsuje a možná jí někdo šlape po svodě…

Bram

Když nejen zde čtu příspěvky agresivních zastánců okování, tak se vůbec nedivím, že se podařilo v Německu v roce 1933 Adolfu Hitlerovi uchopit moc a v únoru roku 1948 mohlo dojít u nás k převratu, přičemž nežádoucí následky obou průserů pociťujeme u nás dodnes, neb většiny Německa se naštěstí netýkal průser v podobě rudé totality. Stále se mnoho lidí v Evropě nechá zblbnout nějakou nesmyslnou ideologií, nyní ideologií jediné správné cesty v podobě očkování proti koronaviru. Už nám přitom plní JIPky plně očkovaní, takže někde je asi chyba, byť se nám tu mnozí novodobí Pepíci Géblsové snaží nalhat něco jiného.… Číst vice »

Vašek

Je zajímavé, že odpůrci očkování argumentují stylem- slyšel jsem, že támhleten měl takové a takové potíže, támhleten měsíc necítil ruku, támhleten odpadl a podobně, ale není tu osobní negativní zkušenost člověka, co se nechal očkovat a měl nějaké problémy. To samo o sobě o něčem svědčí. Sám mám ,,dvě dávky, rozkaz, ten zněl jasně“. A potíže? třetí den únava, ale těžko říci, zda následek očkování, nebo prostě věk. K opatřením: Společnost se musí před nezodpovědnými nějak bránit a čím déle budete vzdorovat, tím déle se budeme v těchto sr….kách plácat. Nakonec vzkaz neočkovaným: Koukejte se nechat očkovat, mám lístky na… Číst vice »

xyz

Když to není moje osobní zkušenost, ale zkušenost osoby z mojí společné domácnosti, tak vám to nestačí?

(viz níže)

I když, snad i proto mám pochopení pro ty (zejména pokud jsou mladšího věku), kteří si uvědomují jak rizika covidu, tak i eventuální rizika vakcín.

Vašek

Ne. Zprostředkovanou zkušenost neberu. A právě jsem dočetl článek, v němž bylo mj i : Nemocnice plní i neočkovaní mladí s těžkými příznaky, kteří neměli před tím žádné zdravotní potíže. Přijde mi to, jako by nedat se očkovat bylo nějaké hrdinství, ale hrdinů jsou plné hřbitovy.

xyz

Tipnu si, že by vám nebylo dost dobré ani pokud bych tou osobou s dlouhotrvajícími nežádoucími následky po některé z dávek byl přímo já.

Byla u toho článku přidána statistika, tzn. konkrétní čísla o počtu takových hospitalizovaných? Díky za info.

Vašek

Máte televizi? Pusťte si zprávy.

L Kelemen

Pochybuji, dotyčnému zřejmě nosí zprávy poštovní holub a to tak jednou za týden.

xyz

Ano, televizor už vůbec nepoužívám. Notebook s internetovým připojením mi postačí.

Vašek

Tak si ho, prosím , zapněte a najdete tam barevný graf, zjistíte, že ze čtyř nemocných jsou tři neočkovaní.

Bram

Pozitivně testovaný neznamená automaticky nemocný. Nemocný musí mít nějaké projevy nemoci, ne pozitivní test. Navíc to, že nyní jsou mezi pozitivně testovanými převážně neočkovaní je dáno především tím, že se očkovaní téměř netestují. Na test jdou až tehdy, až se u nich projeví nějaké příznaky a dalo se tak zjistit, čím je to způsobeno.

xyz

A jen tak mimochodem – k opačnému stavu přistupujete stejně? Tzn. pokud se o někom jen zprostředkovaně dozvíte, že ani jedna z dávek očkování u něj neměla (přinejmenším ne dlouhodobé) nežádoucí účinky, tak to neberete za pádnou informaci, protože to je jen zprostředkované?

Nebo toto selektivně „řešíte“ jen u opaku, tzn. stavu s vážnější reakcí po očkování?

P. S. V Rakousku už v posledních dnech neočkovaní nemohli skoro nic a stejně tam teď přichází lockdown i pro očkované. Včetně zrušení koncertů.

ABC

ale maximálně 20 dn… oh wait … týd … měs.. ???

Vašek

Tak to bývá, že na nezodpovědné doplácejí i ti zodpovědní.V Rakousku budou povinně očkovat. Je jim jasné, že jiná možnost není.

Mirvald

Pak se nabízí otázka, proč nám tu různé mluvicí hlavy už loni „vysvětlovaly“, že očkování povinné být nemůže. Nebo ta možnost závisí na aktuální mutaci viru? Když vrchnost po poddaném lidu něco chce, má to nařídit. Ostatně k tomu má všechny mocenské páky – vládu, senát, sněmovnu, ten soud v Brně, represivní složky, perfektní přehled o finanční situaci nevolníků, velmi slušnou kontrolu jejich pohybu… tak kde je důvod toho váhání? V hrůze z případné odpovědnosti?

Vašek

Já si myslím, že proto, že tu byla 40 a více let nesvoboda a jakýkoli zásah do práv lidí je velice citlivá záležitost a má tudíž daleko větší důsledky, než v zemích, které tuto nesvobodu nezažily.

K.S.

No právě, jenomže už skoro dva roky se chová vláda přesně tak že po lidech akorát řve, zavírá a konce toho všeho nevidno. Takže lidi prostě začínají různé stávkovat, obcházet to a tak. Jediné co by pomohlo je opravdu transparentní kampaň a budování důvěry, ne neustálé štvaní lidí proti sobě. Ale není to jenom ČR, dnes (či včera), demonstrace v Holandsku i s hořícími auty, dnes demonstrace ve Vídni. Lidi to už začíná poměrně Stroncium Rádium Tritium. ( 😉 ) A není se čemu divit. A jestli to ustřelí i v plně očkovaném Portugalsku kde je ještě navíc teplejší klima… Číst vice »

Vašek

No, záleží, jací lidé do těch ulic vyrážejí a co mají vlastně za lubem. Pokud bych šel demonstrovat proti neočkovaným a za zpřísnění opatření, tak nebudu rozhodně rozbíjet výlohy a zapalovat sousedům auta!

K.S.

Si kvůli vám musím zase otevřít tu tabulku argumentačních klamů… Co to je? Společenský apel?

Cest je mnoho, ale vždy je to jenom o prioritách jaké si nastavíte ve své optimalizační funkci.

Smutný

Očkování je ale stále dobrovolné. Synonymum slova „dobrovolné“ rovná se slovo „NEPOVINNÉ“. Když je něco nepovinné, tak je to nepovinné a nikdo tedy nemá právo nikoho nutit, či omezovat, že se dobrovolně rozhodl (třeba se neočkovat). To je hold možnost svobodné volby, která byla všem občanům ve vztahu k očkování od počátku dána. Pokud by však bylo očkování povinné, pak ano, nastává zcela odlišná situace – a ano, na základě porušení této povinnosti se mohou zavádět omezující opatření pro neočkované. Takto se jedná o dosti neuchopitelné a neobhajitelné postupy poněkud neschopných vlád – úředníků.

ghj

za me by bylo fer, aby lide, kteri nejsou proti covidu ockovani, nebyli s covidem prijimani do nemocnic. respektuji jejich volbu, ale ta volba by mela jit i jasne dusledky.

rtep

Jsou tu také tisíce lidí, kteří svým stylem života dospěli k rakovině. Sami si to zcela dobrovolně zvolili.
Také nemají podle vás být přijati do nemocnice?
Prozradím vám malé tajemství – i neočkovaní si platí zdravotní pojištění a mají samozřejmě právo na léčbu.
Dodám jen, že já očkovaný jsem, ale nevidím sebemenší důvod, proč neočkované považovat za občany nižší kategorie.

Air Traveller

prozradím Ti jiné malé tajemství .. rakovina není nakažlivá.

rtep

1) Netykáme si. Tykají si jen soudruzi a to nejsem.
2) To, že rakovina není nakažlivá, má s mým příspěvkem společné jako co?
Podstata mého příspěvku je o tom, že za většinu nemocí (včetně těch nakažlivých) si každý může sám. Přesto je každému zdravotní péče díky zdravotnímu pojištění hrazena. Není sebemenší důvod, proč by tomu u Covidu mělo být jinak.

K.S.

Rakovina krku, penisu, děložního čípku, análního otvoru, *Let us pleas introduce ourselves*

Jsou rakoviny které dostanete z důvodu že se nakazíte jistým typem viru ani o tom nemusíte vědět. A možná jich bude víc, nicméně o těchto vím.

ghj

V blizke budoucnosti se zacne resit i to. Udrzet stavajici uroven zdravostnictvi pro vsechny bude nerealne drahe. A bude treba odstranovat ty nejdrazsi nespravedlnosti – lide, kteri se o sve zdravi staraji predstavuji pro pojistovny nizsi riziko nez kuraci, alkoholici, obezni. A to riziko by se melo projevit v pojistenem stejne jako jakekoliv jine riziko.

rtep

Velmi snadno by pojišťovny ušetřily, kdyby například přestaly proplácet zbytečně předepisované léky. Odhadl bych, že jde tak o 60 až 80% léků.
Jenže to by se moc nelíbilo takzvaným doktorům, kteří z toho mají tučné provize a zejména farmaceutickému průmyslu.

Luboš Beneš

Aha takže ti očkovaní budou mít výhody, budou roznášet infekci dál (a že těch pozitivních s 2 dávkami očkování je dost) a v nemocnicích jich leží skoro polovina….

Air Traveller

Doporučuji se naučit počítat.

Ne, v nemocnicích jich není polovina. Ono je jich tam podstatně méně, než polovina.

Bram

Očkovaní by tam přeci neměli vůbec být. Tak proč na JIPkách jsou?!?

K.S.

Statisticky to byla hloupost od začátku, při velkých číslech, řekněme v milionech byste musel mít pravděpodobnost někde na úrovni miliontin. Což asi nic neumí dosáhnout.

Bram

Dnes ale nejsme na začátku…

K.S.

Od začátku byla blbost tvrdit že očkovaný se tam nemůže dostat, už jenom z důvodu že ne vždy se imunizace úplně podaří a z důvodu obrovských počtů lidí vystavených viru. Řekneme že kdyby to prostě nezafungovalo u 0.1 promile, tak tam pořád bude sto lidí z milionu, tisíc z celé populace ČR.

MildaIV

V zemích, kde není „bezplatné“ zdravotnictví jako u nás to tak docela i funguje. Nějakým zázrakem se velmi překrývá skupina chudých lidí se skupinou odpíračú očkování. V USA byla největší úmrtnost na COVID na chudinských předměstích zejména mezi čer.. pardon afroameričany. A jelikož si tam pojištění naprostá většina lidí neplatí tak se prostě udusili doma v posteli a nikdo za ně JIPky neplatil.

K.S.

Což je celkem zajímavá výhoda skutečného pojištění. Možná by nebylo špatné takový systém zavést i v Evropě, odstraňuje totiž hromadu různých problémů, které jsou spojeny s modelem socialistickým.

Že ten systém v USA je trochu blbě funkční protože si na ty účty špitály taky přidávají věci jako náplast za sto dolarů, je věc druhá.

L Kelemen

Drzost antivaxerů nezná mezí.Srovnávat současnou dobu pandemie s nacistickou či komunistickou totalitou je skutečně na kriminál. Nikdo z vás takovou totalitu evidentně nezažil a plivete na památku těch, kteří skutečnou totalitu nepřežili. Nevím, co je tak velký problém na tom se nechat naočkovat. Kdyby tady skutečně vládla totalita, tak už tu vakcínu máte, totalitní stát by se vás na nic neptal. Tady vás už v podstatě kolikrát i prosili, ale vy radši jdete křičet na náměstí dehonestovat Den studentů a boje za svobodu. Vám evidentně nejde o žádnou svobodu apod. , jste jen přerostlé děti co pořád chtějí za něco… Číst vice »

Martin

Rakousko: za odmítnutí očkování kriminál. To Vám ještě přijde v pořádku ? Svoboda mizí salámovou metodou, nikoliv najednou.

L Kelemen

Odborník Martin shlédnul na internetu video ze seriálu Jistě, pane ministře, kde se mluví o salámové metodě a nyní si hraje na experta všech možných pojmů. A nyní k vaší otázce, ano přijde ikdyž nevím, jestli jste si to nevymyslel, protože vy antivaxeři povídáte všechny možné pohádky. Očkovat se není problém, neočkovaní brání všem i sobě návratu do normálního života. Lidé už prostě nemají náladu na vaše neandrtálské argumenty a mají dost toho jednání „po dobrém“. Jít se očkovat není žádný problém, ale antivaxeři si radši budou hrát na utlačované rádobydisidenty. Tady nejde o to se očkovat, ale předvádět se,… Číst vice »

K.S.

No spíš bych řekl že tomu návratu brání politici, ne? Neočkovaní se až na pár lidí na seznamu fakt nedožadují toho aby všechno bylo zavřené. Prosím jděte si stěžovat těm co jedou podle ideí a filosofie někoho kdo si ji proloboval ke které nebyla za celý rok a tři čtvrtě umožněna celospolečenská diskuse. To že si do televize pozvete Šmuclera, Flegra, Prymulu, Hnízdila a Kubka není celospolečenská diskuse, to je estráda o ničem. Celospolečenská diskuse bude znamenat to že se bude řešit to jestli je akceptovatelnější to že prostě nějací lidé budou umírat, nebo to že stát si zosobí rozhodovat… Číst vice »

L Kelemen

Níže píšete o konspiračních teoriích, ale sám se chováte jako prvotřídní konspirátor. Zase se odvoláváte na politiky, ale jsme to my občané, kteří jsme si je zvolili a na kterých to stojí. Celospolečenská diskuze tady již byla, ale agresivita různých odmítačů je stále stejná. Různa aktivistické až radikální spolky se na covidu přiživují a snaží se z toho vytřískat slávu a plusové body, o tom to je. Nezodpovědná menšina táhne dolů celou zemi. Já už vám opravdu nerozumím, podle vás ta pandemie snad ani neexistuje… Pořád se to snažíte bagatelizovat, vaše naivita mě opravdu nebaví. Ještě vám odpovím na otázku,… Číst vice »

K.S.

Čím? Že nesouhlasím s Vaším názorem? Nebo tím že každé vydané nařízení považuji za rozhodnutí ze svobodné vůle? Můžu jen znovu zopakovat, jsou to konkrétní lidé kdo přijímá rozhodnutí, buď sami, nebo ve sboru a neexistuje aby člověk rozhodl jinak než je jeho vůle v daný moment a než chce. Ano jsou situace kdy Vás případný soud zprostí za dané rozhodnutí viny, ale nikdy nebudete jednat proti vlastní vůli v daný moment. Promiňte, celospolečenská diskuse tu nebyla, nezlobte se. Tady se maximálně operuje s nějakou diskusí proudů v intencích čehosi co vzešlo z počátečního „zero covid“, což jsou pravidla okopírovaná… Číst vice »

L Kelemen

Na začátek vám odpovím na váš všetečný dotaz. Klidně bych zavedl dohled apod. či rakouský systém, protože už je toho moc. To není totalita, ale důsledek lidské lhostejnosti. Nejsme Švédi, kde hra na důveru funguje. Kdyby lidi všechno zprominutím neochcávali, tak se nic neděje. Konspirační teorie je, že tomu brání politici. Ti by nejradši už měli covid z krku, protože kazí jejich jména, ekonomiky atd… Celospolečenská diskuze tu byla, za tím si stojím. Všchna možná fóra, televizní diskuze, besedy ale nakonec stejne nevymyslely nic nového. Navíc argument „Společenské diskuze“ používají různí odmítači, špendlíkáři, flákanci apod. Navíc v Česku, kde se… Číst vice »

L Kelemen

Zřejmě dvě nestačily, když se chováme jak se chováme. Tohle není totalita, to by tenhle národ měl poznat, ale národ je hloupý.
Povinnost nosit roušku přece nemůžete srovnávat s povinností rubat uran v Jáchymově. To může jen nějaký jouda.
Svobodu nejvíce ochráníme zodpovědností, ne řvaním a neustálým stěžováním si na maličkosti. Když tento národ všechno fláká a švejkuje, nemůže se divit ani tomu policejnímu dohledu. Za vše si můžeme ve finále sami.

K.S.

Pane Kelemene, to spíš vypadá že Vy máte problém s tím když nějaká skupina lidí nesdílí Váš názor a nechce hrát podle Vašich pravidel, tak si po ní chcete, za jakoukoliv cenu vynutit a jste ochoten k tomu použít jakoukoliv metodu. Celospolečenská diskuse nebyla, byly možná televizní estrády, ale diskuse ne. Ta diskuse by totiž musela neodvratně zahrnovat i to jestli chceme, na, jak vy říkáte, v podstatě neomezenou dobu do režimu kdy bude stát zasahovat do soukromý a tělesné autonomie obyvatel a to jenom pro benefit poměrně malé skupiny obyvatel. Prozradím Vám taky jednu věc, kterou si možná, protože… Číst vice »

Vašek

Nesmíte si plést svobodu s anarchií, pane Martine. Anebo vlastně můžete. Je přeci svoboda. Pak ale musí být nějaký nástroj, jak vás srovnat.

Martin

A co lidé po covidu s potvrzenými protilátkami ? Vsadíte je do temnice, protože proč by se očkovali, když mají lepší imunutu ?
Ano vsadíte je tam, protože odmítají oficiální ideologii.

L Kelemen

Protilátky jsou výmluva někoho kdo má panický strach z jehel. Očkování ale opravdu nebolí, jen trochu štípne.

xyz

Protilátky jsou dostatečný argument neočkovat.

Zejména když očkování není zcela bez rizika (což je i výslovně uvedeno na papíře, který očkovaný podepisuje).

L Kelemen

Protilátky nestačí, ani svět je neuznává protože prostě nestačí. My si prostě chceme diktovat blbosti proti proudu, ale řítíme se akorát po hlavě do zádele.
Takový Dáni, Portugalci či Irové se přizpůsobili a vypadá to u nich dobře.
Tohle prostě není boj proti nějaké diktatuře či co, tohle je boj o naše zdraví.

L Kelemen

A co je na tom špatně? Zařízené to mají dobře, lépe jak my a taky nás vyškolí.

ABC

Co je na tom špatně? Že před pár týdný jásali jak jsou díky vysoké proočkovanosti za vodou a žádné restrikce nepotřebují?

L Kelemen

Restrikce proti neočkovaným, ti si za to mohu sami.

Jan Zavřel

Myslím, že očkování a prodělání by se vůbec nemělo uznávat jako bezinfekčnost, když to dál v klidu můžou roznášet. Testovací pravidla by měly být pro všechny stejné, přece se očkují kvůli sobě, aby měli mírnější průběh a né aby to neroznášeli.

Karel JIRÁSEK

Testovat PČR testy věchny je prostě neproveditelné. A o tom to je,

K.S.

Nestačí protože prostě nestačí

Přesně tento přístup jenom živí konspirační teorie a zcela legitimní odpor. Pokud po lidech něco chcete, tak s nimi musíte celou dobu jednat na rovinu a zcela otevřeně. Ne jako s nesvéprávnými.

L Kelemen

To, že to ten odpor živí, máte potvrzeno? Nebo je to jen vaše nepodložené tvrzení?
S lidma se tady po dobrém jedná dost dlouho, jenže někomu, kdo je tvrdohlavý jako dub, nevysvětlíte nic. To se můžou všichni klidně rozkrájet, ale antivaxeři si stejně budou mluvit svoje. Kdyby se s nimi jednalo jako s nesvéprávnými, tak se jich nikdo neptá a tu vakcínu jim dají třeba i násilím.
Nebraňte je, na legitimní odpor máte právo v ozbrojeném konfliktu, ne teď.

K.S.

paper na to asi není. Ale možná bych se zkusil podívat do základů psychologie, sociologie, nebo blbých příruček vedení týmů. styl vedení „drž hubu a krok“ se fakt už desítky let nedoporučuje. A po dobrém se to tu nezkoušelo krom asi 14 dní na začátku. Poslední dvě roky tu akorát více čí méně někdo řve, vyhrožuje, zavírá nadává , svádí se na různé skupiny a snaží se vynutit slepou poslušnost. Kdyby se to mělo dělat opravdu po dobrém, tak od začátku je vytvořena jasná komunikační strategie a neexistovalo by mít za dva roky čtyři ministry, několik hygieniček, X poradních týmů… Číst vice »

L Kelemen

Pokud to nemáte potvrzené, tak raději mlčte. Pořád se zastáváte nezodpovědných občanů této země, ale systém drž hubu a krok jak říkate vy, tu opravdu není, právě proto jsme se stali nejhoršími v covidu. Máte velké iluze o naší společnosti, být vámí zahodím ten přístup ve stylu „my Češi jsme nejlepší a bezchybní“, tenhle národ je specifický. Pokud jste se zajímal o sociologii, je mi překvapením, že toto nevíte.

Luděk Andrýsek

To,že jsme se stali nejhoršími co se týče zveřejňovaných covidových dat hodně záleží na přístupu jakékoli vlády.Osobně mě zarazilo,když mi známá vyprávěla,že když jim v nemocnici zemřel rodinný příslušník,který byl hospitalizován s pozdě diagnostikovaným nádorem,ale zemřel jako covid pozitivní,tak jim po úmrtí nechali podepsat souhlas se zanesením jako úmrtí covidového pacienta.A pokud občas sledujete zprávy,tak si jistě vybavíte,když nás na začátku údajné pandemie informovali jak to vzhledem ke kvalitě a přístupu ke zdravotní péči bude pro africké země zničující.Podívejte se nyní na data z jednotlivých afrických zemí.Asi budete překvapen stejně jako já.

Martin

Zatímco protilátky po očkování jsou co ? Taky výmluva ?

L Kelemen

Nikoliv výmluva, ale je jistota.

L Kelemen

Respektivě, protilátky z vakcín jsou jistota.

ABC

jasně … jistota po dvou dávkách … ne, ale po třetí dávce po osmi měsících ano … ne teda po osmi ale po šesti, pardon pěti, ne, po čtyřech …

L Kelemen

Lepší než jednou dostat covid a zemřít.

K.S.

To je ale Vaše osobní preference. Jiní lidé to mohou mít jinak.

L Kelemen

Těch co to měli jinak jsou plné hřbitovy a nemocnice jsou plné těch, kteří to tak stále mají.

K.S.

Do toho Vám ale fakt nic není.

Luděk Andrýsek

Vy tady píšete jako by každý kdo dostane covid měl zemřít.Většina zemřelých s covidem je buď 65+,nebo osoby mladší s přidruženými nemocemi.A pokud někdo zemře prvořadě na těžký zápal plic,tak na ten se snad umíralo i před covidem ,akorát jsme denodenně nebyly masírování médii aktuálními čísly.

K.S.

Jasně, jakou mají ty poklesovou křivku, v průměru, proti protilátkám z nemoci? Asi podobnou když po prodělání jste hájený 180 dní a přeočkování se začíná uvažovat po 150-180 dnech. Jak dlouho myslíte že je udržitelné aby lidi co půl roku chodili někam na očkování nebo se týdně nechali špárat v nose?

Nebo se zeptám rovnou, bez obalu. Jak dlouho, v letech, jste ochoten vy takový režim snášet? A neurčitosti typu „dokud to bude třeba“ si odpusťte.

L Kelemen

Ano, dokuď bude třeba. Tohle nejsou žádné nucené práce či co, dá se to vydržet. Nevím, co v tom pořád hledáte za složitost, potřebujete bojovat proti nějaké rádoby totalitě, přitom jste totalitu neviděl ani z rychlíku.
Prostě to teď tak je, v životě prostě jsou takové situace a jak říkám, pořád lepší než válka, radši se nechám bodat jehlou a vytírat nos, než bych měl třeba trávit dny a noci v krytu.

L Kelemen

Ještě dodám, že mě opravdu zaráží vaše naivita a už po několikáté. Život prostě není dokola jen to samé a takové krizové situace prostě mohou přijít, změny byly, jsou a budou. Pokud si to nejste schopen uvědomit, tak je mi vás líto.

K.S.

Ptal jsem se na počet let, ne na vágní odpověď.

Pokud takováto vágní odpověď je celý Váš plán, tak po nějaké době na to začnou lidi házet bobek. Pokud chcete aby za Vámi lidi šli a spolupracovali, musíte jim poskytnout jasný plán a cíle. Jinak se na to vykašlou, rezignují nebo Vás sežerou.

L Kelemen

Počet let? Klidně deset a víc, pandemie stejně do roku 2030 odejde jak říkají prognozy, koneckonců španělská chřipka kdysi také odešla, jako potom ta ptačí a další.
Lidem je nějakej plán jedno, už na to hází bobek teď a házeli i předtím. Jsme prostě národ švejků, flinků a lemplů a podle toho taky ten stát vypadá. Proč nemáme ani 32 let po revoluci platy jako v Německu? Protože tam se doopravdy snaží, zatímco tady by všichni chtělí pečené holuby až do huby. Tenkrát po 89 se taky plánovalo atd… Češi se vám na plán prostě vykašlou musí je někdo ukočírovat.

MartinS.

Problémem je, že protilátky (po očkování i po prodělání) ubývají u každého jinak. Lidé po covidu (po pozitivním testu) jsou uznávání po dobu půl roku, protože to se zatím ví, že by je tak dlouho měly protilátky chránit. Lidé bez pozitivního testu, kteří mají protilátky, jsou problém, protože se neví, k jakému datu to vztáhnout? Hodnota protilátek je jen číslo, za měsíc může být třeba poloviční a nebo také ne. To by museli chodit na testování protilátek třeba každý měsíc.

Martin

Ví se ale, že lidé po covidu nekončí v nemocnici a už vůbec ne na JIP.

K.S.

Tak tam dejte druhý test za měsíc a pak z toho spočtěte normálně rovnicí pokles. Nějaká data o jejich chování máme, z toho stanovíte příslušnou rovnici a dobu platnosti certifikátu.

Karel JIRÁSEK

Člověk není kondenzátor, aby se podle poklesu napětí v čase dalo vypočítat, kdy se vybije.

Martin

Vy mě připomínate mého soudruha učitele na střední škole: členství v SSM je zcela dobrovolné. Aha, vy chcete na vysokou školu?No tak bez té přihlášky do SSM by to opravdu nešlo.

ABC

starého psa novým kouskům, že

L Kelemen

Kolosální pitomina. Za komunismu tady neřádila žádná pandemie a členství v SSM vás nechránilo před virovým onemocněním.
Srovnáváte jablka a hrušky.
P.S. Komunisté by celou pandemii zatajovali jako třeba výbuch Černobylu a jiné průšvihy.

Martin

Jaká pitomina ? Stejné bolševické metody kdy dobrovolné je povinné, jen se to nesmí říci nahlas.

L Kelemen

Je to pitomina vážený Martine. Nežijeme v anarchii a i ve svobodě občas musí být něco povinného. Kdyby se občané této země nechovali jako hovada tak to třeba vůbec řešit nemusíme.

ABC

Když musí být něco povinného tak ať se netvrdí že je to čistě dobrovolné.

K.S.

Si myslím pletete svobodu a „svobodu“. Svoboda je anarchie, ale „svoboda“ je že Vám milostivě nějaký milostpána něco dovolí. Řeťaz je řeťaz, jedno jak dlouhý je a jak je natřený, zlato nebo železo, oboje je stejné. Stejně tak anarchie je volnost konání, ale ne volnost od následků. Přijde mi že se zapomíná na to že v anarchii má každý právo konat a to znamená i konat libovolně v obraně a ochraně. Taky berte že každý čin má nějakou nákladovou a výnosovou část a ta výnosová musí být hodně vyšší než nákladová aby jej člověk udělal. P.S. Jako uřvané hovado se… Číst vice »

L Kelemen

Aha, po tom vašem P.S. už vím, o co vám jde. Pouze a pouze jen o politický boj. Pro vaší informaci, já jsem ve volbách volil STAN, respektivě jsem na té kandidátce kroužkoval pouze jejich kandidáty. Pokud si snad myslíte, že sem píšu příspěvky jen pro to, abych bránil vládu a premiéra, jste vedle jak ta jedle. Jste takový typický radikální bojovník proti vládě. Ta udělal spousty chyb, ale očkování razila hned jak to šlo. Pokud vám tedy vaším přístupem jde jenom o to, aby jste bojoval proti vládě v demisi a tím jím to „nandal“, je to od vás… Číst vice »

L Kelemen

+nadělala

K.S.

S tou politikou jste pěkně vedle, nejde o politiku. Ale pokud v čase krize začnete první hledat na koho to hodit (začalo to lyžaři), nadáváte a plynule v tom pokračujete pokaždé když se nedaří, tak jste hovado. Ať jste kdo jste.

L Kelemen

Proč to sem taháte? O Babišovi se tady nebavíme. Já třeba premiéra vůbec nepotřeboval, své zdraví jsem chránil ještě před opatřeními. Už tenkrát jsem si na doporučení kamaráda žijícího v Jižní Koreii pořídil účinější respirátory.

K.S.

Kdyby se občané této země nechovali jako hovada

První signály že hovadskost je OK šly od vlády. Stejně jako komunikace vedoucí k štěpení společnosti. Nepamatujete si že ty problémy byly zasety nadáváním na lyžaře, horníky, lidi v klubu..?

Tohle není jak zvládáte krizi ve které potřebujete kooperaci všech lidí.

L Kelemen

Co to proboha melete? Zase se snažíte chránit nezodpověndné občany, za problémy právě mohli ti lidé, na které se nadávalo. V čase krize si chtěli žít jako předtím, idkyž to nešlo. Pomalu lituji, že jsem se sem vracel po 89 z emigrace, tenhle národ jsou fakt hovada za tím si stojím.

K.S.

Co říkám? Jenom to že od začátku je to tu založené ne rozeštvávání lidí a hovadském chování vlády. Víte proč se jich zastávám? Protože je pro mne mnohem přijatelnější společnost kde se můžete rozhodnout, podle vlastního svědomí, byť to představuje nějakou míru rizika pro ostatní, než ve společnosti bez rizika kde o tom co je pro Vás dobré rozhoduje někdo jiný. Až někdo bude zakazovat očkování, tak budu bránit možnost se očkovat. Stejně jako, když na to přijde budu stát proti povinnému zavedení eugeniky, stejně jako budu stát proti zákazu potratů. I kdyby to mělo být po nějakou dobu nákladnější,… Číst vice »

Vrták

V Rakousku?Jestli to tam uz nezaslo prilis daleko, vse ma sve meze. No nechme se prekvapit.Tam se zitra chysta stavka s ucasti ozbrojenych slozek, ktere se postavily za obcany.

MildaIV

Když budete po silnici jezdit vlevo, tak taky pújdete do kriminálu. Nechcete proti tomu začít protestovat?

K.S.

Blbý příklad. Lidské tělo fakt není strana silnice.

MildaIV

Je to krásný příklad toho, že Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Pokud by COVID nebyl infekční nemoc, pak ať si každej svobodně rozhoduje, jestli se nechá naočkovat. Pokud , ale svým chováním ohrožujete ostatní, pak má společnost právo vás donutit k tomu co je v zájmu ostatních.

K.S.

Krom toho že ten citát se tak moc používal až se vyprázdnil, nebo se vytahuje v momentě kdy dojdou jiné argumenty pro zásahy do života, tak společnosti jako takové je už celá pandemie patrně ukradená. Bez donucovacích akcí se proočkovanost zastavila někde pod 60 %, na roušky lidi taky už kašlou a to ve větší míře než před rokem. Nějakou velkou společenskou poptávku po donucování tu nevidím. Za to je vidět tlak skupinky lidí kteří jsou, s dovolením, profesně deformovaní (nehodnotící konstatování faktu, každý jsme svou profesí deformovaní) na vládu aby lidi nutila. A pozor, ne každý očkovaný souhlasí s… Číst vice »

Air Traveller

Ano. Je to naprosto v pořádku.

xyz

Házíte do jednoho koše vyložené odpůrce okolo Landy/Volného a střízlivé realisty s přístupem „očkování má nenulová rizika, která mohou u mladších lidí být i vyšší než rizika spojená s proděláním covidu coby neočkovaný“.

L Kelemen

Střízlivé realisty? Spíš opilé snílky.

L Kelemen

Uvědomte si, že tento váš odboj je marný. Celý svět se očkuje a spoléhá na vakcíny, některé státy o ně dokonce prosili či prosí. Je to celosvětově přijaté řešení pandemie a my se musíme přizbůsobit, na nějaké odbojářské názory není čas. Měl by jste být rád, že nežijete v době morových ran ale v současnosti, která vám dodá vakcínu až skoro k zadku a vy nemusíte udělat nic.

L Kelemen

Ale ano musíte, nechat se očkovat a přispět ke konci pandemie, jednoduché jako facka.

xyz

Na povídání o „tečce“ dnes nevěří již skoro nikdo – už to leze ven, že dva Pfizery (či dvě Moderny atd.) či jeden Johnson nebudou konečným počtem.

L Kelemen

A tak třeba nebudou, proto je třeba se očkovat dál. Vždyť i proti chřipce a jiným nemocem bylo, je a bude nutné se přeočkovat, to přece není žádný velký problém. Spoléhat se pouze na imunitu je blbost která se může vymstít.
Opravdu nechápu, co vám vadí. Zřejmě asi moderní medicína.

ABC

klidně se píchejte každý týden…

L Kelemen

Zajímavý dvojsmysl, klidně. Ale u standartní vakcíny každý týden nemusíte.

ABC

tak samozřejmě malá nadsázka, no u slavného Johnsona – samozřejmě řádně schváleného a otestovaného – to teď budou dva měsíce no a Rakousko ho už nebude uznávat vůbec

L Kelemen

Jo, takže na přeočkování Johnsonem se chodí každý týden? Proboha…

Koleno

To nejsou standartní vakcíny. Nejsou schváleny pro běžný režim. Jsou povoleny pro nouzový režim. Takže očkování je dobrovolné, protože není dostatečně zjištěna kontraindikace a nežádoucí účinky. Jinak to prostě nejde. To byste v rámci své důsledné argumentace měl rozlišovat. Právnicky to zatím jinak nejde. Nebo bude stát ručit za následky? A co řeknete těm lidem ve frontách na Hlaváku, až jim v covid pasu bude svítit datum 2-3 měsíce a až jim Rakušáci řeknou, že vakcínu Johnson přestanou uznávat? A co kuřáci, obézní, také je nebudeme přijímat do nemocnice? Znám hodně lidí, kterým toto očkování přitížilo, 2 umřeli. Kdyby šlo… Číst vice »

xyz

Jaký „můj odboj“? Já členem ničeho takového nejsem (a Landu, Volného atd. považuji za psychicky narušené).

Jo, mojí blízké osobě stát dodal k zadku vakcínu, jejíž vpich do levé ruky ji stál několik měsíců neurologických potíží s touto rukou, které nikdy předtím neměla.

L Kelemen

Ano, váš odboj. Jak si mám myslet, že nejste přívrženec jednoho z těch hnutí, když používáte stejné argumenty, jako jeden špendlíkář, s nímž jsem se setkal v jiné diskuzi na jiném webu. Vaší blízké osoby je mi líto, ale u někoho to prostě může mít takový průběh. Pořád se ale jedná o jednotky lidí, kdyby takové potíže mělo třeba přes dva miliony očkovaných, tak je někde problém, ale oni je nemají. Pořád řešítě tu menšinu problémů co nastala a nastat může, ale drtivá většina očkovaných to zvládla bez následků. Covid-19 způsobil mnohonásobně větší paseku, než nežádoucí účinky očkování, to je… Číst vice »

Luboš Beneš

Jenže tohle není mor se smrtností 80%, ale virový infekt se smrtností 3% a to ještě odvisí dle věku.

L Kelemen

Nešlo o srovnání nemocí ale o srovnání úrovně zdravotnické péče, která je nyní na skvělé úrovni.

K.S.

Pěkně blbé srovnání, musím říct.

L Kelemen

Vy mě asi opravdu nemáte rád, a já vás po dnešku taky moc nemusím.

K.S.

Vaše názory na dopravu neznám, znám jenom Váš názor na jednu malou oblast a tam se prostě neshodneme.

Jandera

tohle už je fakt cvokeraj – – všechno uvolnit, všechno dobrovolné a ať si každej žije a umře jak uzná za vhodné

Šejdr

Tak to už tady v podstatě děláme, cíl je evidentně jediný: nedostat nemocnice do situace, kdy se jejich kapacita při neomezeném promořování vyčerpá. Protože pak může nastat třeba situace, kdy dojde k dopravní nehodě a těžce zranění zemřou, jelikož přetížená záchranka přijede po hodině a navíc se ukáže, že v okruhu 200 km stejně není jediné ARO s volnou kapacitou, tudíž zraněné není kam odvézt. Nemluvě o tom, že doktoři jsou taky jenom lidi a nechtěl bych být na jejich místě ve chvíli, kdy třídí pacienty na ty, co se na přístroje dostanou, a na ty, na které přístroje nezbyly,… Číst vice »

Jan Hasek

Koukám, jak je trať v oblouku pekne naklopená. Kolik tam je převýšení koleje? 150 mm či více?
A co všechno po trati může jezdit. Metro, uzkorozchod, souprava s pantografem…,

Aleš

Zajímavé. Nikdy jsem v Berlíně a okolí neviděl trať, na které by jezdily jak soupravy S-bahnu, tak jiné vlaky (s napájením přes trolej). A čemu slouží ten úzký rozchod?
Třeba se tu najde někdo, kdo to vysvětlí.

Bram

Takové trati v Berlíně existují. Na většinu tratí S-Bahn se v Berlíně dá vjet i normálním vlaky, občas se po tratích berlínského S-Bahn pořádají i jízdy s parními vlaky. Dá se toho najít hodně na youtube. Tratě S-Bahn, na které normální vlaky nesmí, jsou tunelové úseky v severojižním směru. Jsou to úseky uvnitř vnitřního okruhu, ty tratě mají nízkou výšku průjezdného profilu, šířkově by ale vyhověly. Jinak propojek mezi S-Bahn a sítí DB Netz jsou v Berlíně velké desítky.

Aleš

Díky! A co ta prostřední kolejnice, na úzký rozchod?

Bram

Je to patrně na zkušebním okruhu Wegberg-Wildenrath, ne v Berlíně.

MartinS.

Ta trať není v Berlíně. Je to zkušební okruh Siemens Wegberg-Wildenrath.
https://youtu.be/0_Nf6hFzNXc

Aleš

Jinak metro tam jezdit samo nemůže, muselo by být taženo vozidlem jiné trakce. Metro má 750 V, S-bahn 1500 V.

Bram

Soupravy metra by hlavně nedosáhly na napájecí kolejnici na tratích S-Bahn, tam je mnohem dál od osy koleje.

Aleš

Čtu tuto diskuzi 14 hodin poté, co článek vyšel, je v ní 238 příspěvků. To hlavní, co jsem si z ní odnesl, je, že lidi, které zajímá doprava, jsou z většiny odpůrci covid opatření, covid očkování apod. Alespoň podle plusů a mínusů u prakticky všech diskuzních příspěvků. Docela zajímavé.

J.K.

To mi nepřijde, ale zvládl jsem pročíst jenom půlku. Obecně opatření při kterém mladým zdravým lidem zakážete pomalu pohyb po ulici je zlo ze kterého se může narodit problém neskutečných rozměrů, nesrovnatelný se samotnou nemocí.

Šašek

Souhlasím a myslím, že je rozhádaná a rozdělená společnost. Plně očkovaných se uvádí cca 60%, ale někdo se nechal zlomit. Jestli někdo ještě přidá nějaké komentáře, tak to předstihne i článek “ Kam kráčí tuzemská Arriva.“

Jan

Po ulici nikdo pohyb nezakazuje. Když to vezmete čistě pragmaticky tak jde o to, že se nažlivější varianta Delta rychleji šíří a je potřeba tomu, když ne zabránit, tak alespoň zpomalit, aby nemocnice zvládaly nápor pacientů na JIP, to je celé. Jak toho docílit? Donutit lidi očkovat se, méně se stýkat, omezit přenos na hromadných akcích. Když se nemocnice uvolní, tak samozřejmě padají omezení pro všechny, to už jsme tu dvě léta viděli a stejně tak tomu bude příští rok. Zatím nikdo lepší způsob nevymyslel.

Leinad

Jenže i očkovaný může být vironosič. Dokonce tím hůř, že očkování omezí přiznaky = pacient nemusí vědět, že je nakažený.

Souhlasil bych s nápadem, že do veřejné dopravy se smí jedině s X dnů starým negativním testem.

Jandera

ale ne, cim rychleji se promorime tim lepe (a to rikam jako 2x ockovany a uz jednou promoreny)

Karel JIRÁSEK

Váš souhlas je hezká věc, nemožnost provedení druhá. A ta druhá vítězí

Leinad

Co je na povinném testování nemožného? Jestli by to někdo nestíhal (odběrová místa, laborky,…) tak prostě interval testování by neměl být kratší než objednací lhůty.
A kromě intervalu, hlavně testovat asap po vytrasovaní/po příznacích.

J.K.

V Rakousku už ani, zakazuje…

Karl vB.

Kdo by to ještě před dvěma roky řekl, že správně oštemplovaný očkovací průkaz bude mít pro držitele stejný význam, jako za staré doby stranická legitimace.

jv.

Myslíte legitimaci KSČ/SED nebo NSDAP?

Košičan

Více mi to připomíná tzv. vnitřní pasy v SSSR.

Halamus

Tak z toho mi vychází dvě možnosti:
je to očkovací apartheid
je to přiznání, že svatá rouška nefunguje

Jandera

jestli je očkování tak z půlky funkční, tak tzv respirátory FFP2 certifikované na prachové částice jsou naprosté placebo – proto jsem očkovaný a hadry na ksichtu nenosím
BTW – prachové částice jsou cca o dva řády větší než molekuly viru, takže respirátorem FFP2 odchytáváte coviĎáky s podobnpu efektivitou jako je odchyt komárů do fotbalové sítě….

Karel JIRÁSEK

Virus nemá nohy a neumí létat. Šíří se aerosolem, který respirátor zachytí. Prskněte na zrcadlo s respirátorem a pak bez něj.

Jan

Rouška funguje méně, respirátor více, spíš ho mohli vyžadovat v MHD dříve. Pořád je to jen o pravděpodobnosti a vyšší nakažlivosti varianty Delta: respirátory vám omezí 50% přenosů, ale stále se virus bude šířit, hlavně mimo MHD, kde na zakrytí dýchacích cest lidi nedbají, tedy restaurace, pracoviště, školy, rodinná setkání.

Mirvald

Hlasování v Německu poměrem 398 : 254 : 36, to je docela slušný rozvrat obvyklé discipliny.

Greta

Doufám, že součástí zákonného předpisu bude povinnost dopravce vrátit neockovanym neprojezdenou část časového jízdného.

Frantisek

A povinnost státu, který to nařídil, mu to kompenzovat, ovšem.

xyz

V dolní části diskuse padla zajímavá zmínka – znamená to tedy, že toto pravidlo bude platit i v úsecích Varnsdorf st. hr. – Zittau st. hr. pro cestující jedoucí z Varnsdorfu směr Liberec? Totéž pak od Dolní Poustevny přes Sebnitz do Děčína? Paradoxem je, že pakliže by to pravidlo skutečně platilo, pak jsou dvě možnosti – kontrolor ve vlaku takového cestujícího: – (buď) vyloučí z přepravy, a to tedy na německém území, přičemž dotyčný cestující tedy bude „ohrožovat německé občany“ – (nebo) z přepravy jej nevyloučí; cestující bude pokračovat v jízdě dle plánu až do svého cíle na českém území;… Číst vice »

Air Traveller

tvoje starosti bych chtel mit

xyz

– Netykáme si.

– Stejně jako u mnohých dalších článků, zamýšlím se nad dalšími (v článku samotném nevyřčenými) aspekty věcí popsaných v článku.

– Váš komentář neobsahuje nic věcného, resp. postrádá smysluplnost (od toho je diskuse pod článkem, aby se v ní řešily všechny možné aspekty související s článkem).

zdenek

Air traveller má pravdu. Řešíte tu opravdu hnidopišske, supermarginalni problemy:-(

xyz

„Hnidopišský“ problém v podobě zamyšlení nad REÁLNÝM vymáháním tohoto opatření + REÁLNÝMI (mnohdy nezamýšlenými) důsledky.

Martin

Asi neznáte Němce …

VTT

Nebo třetí možnost – tyto spoje budou zrušeny, v nejlepším případě bude zavedena NAD po českém území. (Ne, že bych si toto přál.)

Frantisek

Vyhradit oddíly pro průjezd bez možnosti výstupu a je to, kdyby to chtěl někdo skutečně řešit. Anebo to muset objíždět vnitrozemím, kdyby to chtěl někdo platit.

Radek

Udělal bych to aji u nás , ti co se nechají očkovat by měli mít nějakou výhodu , a ti odpírači ať chodí třeba pěšky.

xyz

Už těch výhod máme (až se k tomu ani nechci coby očkovaný hlásit) ažaž.

Mmch. v linkových autobusech byste to tedy hlídal jak, tu naočkovanost? Při nástupu byste řidiči ukazoval certifikát včetně občanského průkazu? Byl byste ochoten akceptovat zdržení vzniklé tímto prokazováním u všech cestujících?

Nebo zpoždění ve vlacích vzniklé čekáním na příjezd policie přivolané na základě telefonátu od průvodčího ve věci toho, že ve vlaku jede neočkovaný netestovaný člověk?

Frantisek

Jo a to oni volají rádi do aktuální stanice, místo aby zkombinovali zásah s jízdním řádem a zavolali hlídku do nějaké následující. Lidem ujedou přípoje a jede se dál. 🙂

Anonym ze severu

Proč? Cikány byste taky vyhazoval z vlaku jen proto, že jsou to cikáni (nemluvím teď o situacích, když by dělali bordel, ohrožovali by druhé, neměli by jízdenku, … Myslím tím ty cestující romského etnika, co se chovají jako normální lidi a nikomu nic špatného nedělají)?

K.S.

Tak do dopadá když si hrajeme na boha, jsme nepokorní k přírodě a nevíme jak s se vytratit aby nás voliči nesežrali…

Franta Palkoska

Strasny, nemam slov. Neockovanej uz dneska muze jenom chodit do prace a platit daně.

BND 30

A za chvíli bude viditelně označen na rukávu.

_Pavel_

Naštěstí mu nikdo neupře právo na očkování

xyz

Právo třebas ne, ale můžou tam být další příčiny:
– i po více než 6 měsících od (ať už potvrzeně či jen předpokládaně) prodělaného covidu má dost protilátek, přičemž lékař mu očkování nedoporučí

– neobdrží druhou dávku očkování poté, co měl vážnou reakci po první dávce

– po vážné reakci po očkování blízké osoby, rozhodne se dotyčná sám neočkovat

apod.

mic

V těchto případech by měl dotyčný obdržet od doktora potvrzení, že očkování nelze a měl by mít další testy hrazené pojišťovnou…

xyz

Právě – ne osvobození od povinnosti cokoliv prokazovat (mám na mysli zejména ty „s vážnou reakcí po 1. dávce), ale co tři dny lítat po testech. 🙁

tarten

No, chodit do práce, právě že v Německu už pomalu ne.

Zrzek

Tak to jsem zvědavej, kdo jim tam bude makat. Už teď mají spočítáno, že potřebují ročně přísun 400 000 nových pracujících, aby to vůbec nějak utáhli. Nějak jim populace stárne a většina hostů makrely umí jen natahovat ruku s pracovat nebude. Čest výjimkám.

K.S.

ČR na tom není o moc líp. Díval jsem se dneska na predikce populačního vývoje (populationpyramid. net/czech-republic/2050/) a už jsme se taky dostali do „peak labour“ z pracovního trhu vystupuje více lidí než na něj vstupuje. To se sanovalo importem, ale ten teď není a nevím jak sem třeba dostat mladé Španěly kteří jsou doma nezaměstnaní. Do pěti let dosáhneme populační plošiny a do deseti začne počet lidí v zemi klesat. To co se bude dít s ekonomikou bez přísunu nové pracovní síly a bez větších změn mnoha jejich parametrů bude zlé. Na to nikdo není připravený. Dvě stě let… Číst vice »

Frantík

A co podporovat mladé rodiny?

K.S.

Jednak se to nepotkává, i s okamžitou účinností takového pravidla bude trvat roky než se dostanete nad 2.1 dítěte a pak dvacet let než se to ve ekonomice projeví. Realistický odhad efektu tak 2050. Další věc je že člověk není jednoduchý stroječek na klíček, nebo jednoduchá kombinační síť, myš… aby peníze transformoval na potomky. Lidi se nebudou množit v kójích, nebudou mít potomstvo v situaci která je vratkou nestabilní. On není problém jenom porodnost, on je problém že už z velké části ani nešukáme. Situace v ČR nebude o tolik jiná než v Japonsku a USA, kde už přes třetinu… Číst vice »

Lukáš F.

To není pravda. Taky se třeba může jít nechat očkovat.

Pražec

Omezovat pohyb neočkovaných je zbytečné a neefektivní. Jednodušší by bylo rozšířit vyhlášku MZ o povinném očkování.

Všichni jsme povinně, čtete dobře, povinně, očkovaní proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně, virové hepatitidě B, spalničkám, zarděnkám a příušnicím.

Tak proč je takové haló z toho, že by k devíti očkovacím látkám měla přibýt desátá? V dětství se vás taky nikdo na nic neptal – a o kolik míň by nás tu teď bylo, kdyby nás rodiče nechali udělat „dobrovolné a informované rozhodnutí“?

ABC

No tak určitě. Ovšem jediná sankce dosud byla že tě nevezmou do školky. S tím v zásadě nemám problém 🙂

vašek

A jak byste donutil k očkování ty, kteří by bojkotovali vyhlášku?

Pražec

Malusem na zdravotním pojištění.
Vážně, kvůli nim se např. odkládá léčba nejen onkologickým pacientům. Místo neočkovaných tak nezřídka předčasně umírají jiní.

Úplně férový přístup by vlastně byl: nechceš se očkovat, ok, ale nepočítej s nemocničním lůžkem. Ale to už by bylo moc tvrdé.

Mentalita většiny národa je taková, že než něco platit, to se radši nechám píchnout. Malus by na drtivou většinu „odbojářů“ stačil.

xyz

Doufám, že nemáte na mysli onkologické pacienty-kuřáky či např. pojídače červeného masa s rakovinou tlustého střeva. Ty byste přece také nehospitalizoval, protože ti také blokují lůžka jiným.

Nebo snad ne?

Pražec

Z principu ano, akorát ta životospráva není v praxi tak dobře prokazatelná jako očkování.

A znal jsem povícero lidí, které zabila rakovina, aniž se o to sami přičinili.

xyz

Docela prokazatelná je – zanesené cévy, prokouřené plíce atd.

Stejně tak doufám, že malusy byste přidal všem vyznavačům rizikovějších sportů, protože přetěžují nemocnice zejména v horských oblastech (resp. v takových oblastech, v jakých by dle počtu stálých obyvatel ani nemusela být taková lůžková kapacita).

Pražec

Ani zde vás nemusím zklamat, těm bych je dal taky. Ani ne tolik kvůli přetížení nemocnic, jako spíš kvůli férovosti. Taky není ok, má-li sportovec při čekání na rehabilitaci přednost před člověkem, kterého srazilo auto (byl jsem svědkem takového případu).

ABC

Malusem na zdravotním pojištění.

ten ovšem nezařídíte vyhláškou

ABC

odkládá léčba nejen onkologickým pacientům

třeba kuřákům s rakovinou plic, že

vašek

Já bych se v tomto případě ze zdravotního pojištění odhlásil.

K.S.

Bohužel fetiš na zdravotní daň to neumožňuje. By je to zcela podivný a ve světě ne tak rozšířený koncept. (Pokud vím to nemají ani v ČLR)

K.S.

Není ten odklad spíš kvůli tomu jak se vymyslel zdravotní systém? Taky by se dal navrhnout tak aby upřednostňoval dlouhodobou péči.

To co popisujete není férový postup, ten by bylo pokud by byla možnost volby pojistného plánu, výše pojištění se odvíjela od zdravotního stavu a toho jak se o sebe člověk stará atd. Prostě místo daně to bylo opravdu pojištění. To by bylo víc fér. Jsem si celkem jistý že existuje skupina lidí která má díky své životosprávě vyšší riziko komplikací i po očkování než jiná stejně stará bez očkování.

Frantík

Nebo jako v USA, kde je za vše odpovědný jedinec.

ABC

a proto zavedli Obamacare, že jo

xyz

Už jsem to psal níž, takže zde znovu – vámi zmiňované vakcíny:
– znamenají dlouholetou, někdy dokonce doživotní imunitu

– prošly letitým testováním a jsou schváleny v jiném než tzv. nouzovém stavu

– (snad všechny z nich?) přinášení tzv. slizniční imunitu

– chrání proti nemocem, které jsou rizikové pro lidi všech věkových kategorií

A teď to srovnejte s covidem a očkováním „proti“ němu.

P. S v mém dětství se očkovalo ještě proti TBC, což už dnes vůbec není.

xyz

Zapomněl jsem na to nejdůležitější – při mizerné době účinku těchto vakcín „proti“ covidu a z toho vyplývající potřebě opakovaného přeočkování platí, že očkování všech obyvatel by samo o sobě zatížilo zdravotnické kapacity (personál i prostory), tedy paradoxně totéž, čemu se má ulehčit (přičemž nadále platí, že je vysledováno, že mladší polovina populace na JIPkách víceméně nekončí, tzn. nezatíží je).

MartinS.

Víceméně… jenže u mutací Delta a Delta+ se do špitálů a na JIPky dostávají i neočkovaní třicátníci…

Anonym ze severu

A co mají za další nemoci? Jak se o sebe starají? Jak ti konkrétní třicatnici vypadají? O koho konkrétně jde? Píšete strašně moc obecně.

K.S.

Pokud nemáme a bohužel jako společnost nemáme, přesná data o tom jací lidé se tam dostávají, tak těžko soudit. Pokud to jsou povětšinou lidé že by na jejich tuk Abrams ujel tisíc mil, tak to není směrodatné. To je jako se nedávno psalo o jednom (!) cca dvacetiletém mrtvém nebo před rokem a něco o šestnáctileté. Ale minimálně u té k tomu bylo přidruženo pár dalších značných problémů. Věk je jenom jedna informace která nemá vypovídající hodnotu. Už třeba jenom kvůli tomu že asi 70 % mužů 35-45 má minimálně nadváhu a 20 % je obézních. v kategorii 25-35 je… Číst vice »

Frantisek

Vyvolávání všeobecného stresu různými společenskými tlaky také vede k obtížím a nadváze. Špinění plic nadměrným spalováním zkracuje život. A vadí to někomu? Dělá se něco s tím? Odpovím si sám…

am3306

Chripka take kazdy rok posila par desitek tricatniku do nemocnice. Covid neni rizikova nemoc pro mlade zdrave. Tecka. Vijimky nejsou podstatne.

ABC

a neštovicím

Pražec

I bez doživotní/slizniční imunity to má smysl, časově se tím rozloží nápor na špitály – což statistiky potvrzují už teď.
Druhá možnost rozložení tohoto náporu jsou neustálá omezení setkávání. Ta první je méně nepříjemná.

xyz

Ale jistě, smysl to má zejména u těch rizikových skupin (a to dodávám i s vědomím toho, že ani pro ně není vakcinace bezriziková). Ne však povinně pro všechny věkové kategorie, což stálo na začátku této polemiky.

am3306

Jsem zdravi. Covid jsem mel. Proti latky mam.

Nechte me napokoj, ja jsi svobody vazim a vzdam se ji jen pres me mrtve telo, telo coz je ta jedina vec co v tom svete mam.

K.S.

Všimněte si ale že to je možná jenom do určitého věku a to jenom pod velmi pofiderní konstrukcí kterou se státní moc vlamuje do rodiny. Ano, možná by jsme tu někteří nebyli (a třeba bych tu nebyl já někteří by za to byli tu rádi), na druhou stranu by tu byla odolnější populace. Pokud to chcete zavést povinně, ale uvědomte si že to není dlouhodobě udržitelné řešení, pokud očkování funguje tak půl roku a pak je třeba přeočkování (Ono to pro očkovatelnou populaci vychází asi na 6,4 mld ročně při takovém schématu), tak byste vytvořil asi víte co a asi… Číst vice »

K.S.

EDIT: vyšší stovky milionů až nízké jednotky miliard. (Korun, samozřejmě)

Růža

Jako každých 5 měsíců chodit na povinné očkování? To ztratíme přirozenou imunitu úplně.

xyz

Děkuji za odkaz včetně zajímavého údaje o Kubkově názoru o přeočkovávání lidí před podzimní vlnou, tzn. naočkovat mnoho milionů osob v období několika týdnů.

Snad taková rozsáhlá akce zdravotníky nepřetíží, jak ten samý člověk tvrdí (i když možná oprávněně) o nynějším stavu v nemocnicích.

Gwann

proboha, co je to za nesmysl???? očkování imunitu vždy zvyšuje.

rozinka

A odškodnění za ublížení na zdravý z toho očkování bude platit kdo? Skoro každý má minimálně bolest ruky, takže v případě povinnosti minimáně á 100 000 ze státního rotpočtu. Proto to Burešova partička nechce.

Gwann

100tis. za dvě hodiny lehké bolesti ve svalu…no, neříkám, že bych to nebral. ale nejste moc útlicitny? tolik nedostanete jako bolestné ani za týden ve špitále, ba dost možná ani za měsíc…

rozinka

Znám lidi, co měli bolest ruky tři dny a nemohli pracovat, navíc toto je úmyslné ublížení na zdraví, nikoliv z nedbalosti.

Kamui

Povinné očkování je akorát u nezletilých. Já nedávno jedno z těch „povinných“ přeočkování odmítnul, a doktor si to akorát poznačil do karty a hotovo. Nikdo to dál neřešil.

Greta

No a někteří z nás kvůli povinnému očkování trpí autismem, epilepsií, Westovym syndromem a některé z nás po zkušenostech s postižením starších sourozenců rodiče prostě očkovat nenechali a v mnoha případech to nikdo neřešil, protože ve zdravotnictví je a vždycky byl bordel.

Air Traveller

a ted co je lepsi. milion s nestovicema, nebo jeden (neprokazatelne) s autismem?

ABC

Jak pro koho že. Rodiče toho autisty to jistě to jistě budou vidět jinak než ten kdo nad tím od klávesnice mávne rukou jako nad zanedbatelnou statistikou.

Air Traveller

No, a ten milion rodicu deti, ktere zachrnailo ockovani proti nestovicim to bude taky videt, nez ta jedna zcvokla biomatka z mimibazaru.

Gwann

příčina souvislost není rozhodně prokázána.
a i kdyby byla…tak těch hodně nešťastných rodičů by bez toho očkování bylo třeba stotisíckrát víc.

K.S.

Těžké otázka. Podle jaké metriky chcete rozhodovat? Ono totiž to co řekne biologie a moderní filosofie bude diametrálně odlišné a v příkrém protikladu. Z biologického hlediska je pro populaci dobře maximální selekce odolných jedinců. Pro společenskou filosofii „minimální utrpení“, tedy co nejméně úmrtí což ale znamená z dlouhodobého hlediska degradaci genofondu. A teď babo raď, co je lepší. A to jsme se ještě nedostali k tomu že tím stát narušuje nejintimnější (dalo by se říct i magické) pouto které člověk může v prvních letech života mít. Já si třeba myslím že stát by neměl do rodinných vztahů vstupovat. Ono když… Číst vice »

Frantík

Problém je taky v tom, že nemáme možnost selekce – kdyby každý pár měl 4 děti, pak může tu slabší polovinu nechat napospas osudu.

K.S.

Nízký počet dětí je spíš důsledkem vysokého přežívání potomstva, ne opačně.

Gwann

v některých případech…by byl nejlepší ten jeden konkrétní s nestovicema. blbce, co sabotuji očkování pro zaskrtu atp. bych vyloučil z veřejného zdravotnictví a školství.

ABC

fajn, oni se pak můžou vyloučit z veřejných daní 🙂

K.S.

Gwanne, věřte že po světě je v zajetí společností mnoho desítek tisíc (snad i více) lidí kteří by nejraději vypadli mimo kde by jim státy daly svatý klid. Ale takové místo není už (nějaké skály v oceánu, no šlo by to ale bavíme se o něčem trochu sci-fi), ještě před sto dvaceti lety taková nezabraná místa byla po celém světě, nezabrané džungle a pouště, lesy. Dnes to už není. To my, ostatní, je násilím držíme v něčem co jim nevyhovuje. Máme na to právo? Já určitě ne a mít tu možnost, tak je nechám jít a žít jak chtějí. Jinak… Číst vice »

Mck

Jenže zmíněné vakcíny mají za cíl zabránit šíření. To je primární cíl, ne ohránit hodstitele. Až tohle bude vakcína proti virům (obecně) splňovat, tak snad by to povinné mělo smysl.

Jan Neruda

Já za sebe ještě přidám TBC včetně přeočkování v dospělém věku po delsim setkání s TBC pozitivním člověkem. Prdli mi jí a nikdo se mě neptall jestli chci nebo ne. Rok cca 1998

xyz

Po kontaktu ano. Jinak bylo přeočkování v 11 letech.

Předpokládám správně, že vám byly měřeny protilátky? Nebo jste ji dostal „bez dalšího ptaní“?

Frantík

No pokud se dívám dobře, díky očkování o takovým nemocem ani nevíme (a kdoví zdali bychom je dnes měli, pokud je nechytneme od zviřat). Chřipku očkování ovšem nevymýtilo, a s koronavirem to dopadne stejně.

Leinad

U toho povinného očkování je taky odpovědnost výrobce nebo státu za následky. U podmíněného to zatím ne každý chce riskovat.

Zrzek

Jediná možnost jak zamezit šíření epidemie je testování a dočasné vyřazování infekčních osob bez rozdílu jestli je očkován nebo ne. Nakazit se může očkovaný i neočkovaný a roznášet dál infekci mohou taky obě varianty.
Tj. Na 99% neinfekční je jen testovaný, zbytek je potenciální riziko.
Na toto hlavy pomazané přijdou až bude pozdě a jako vždy nepřiznají pravdu, protože je to proti trendu mít všechny oočkované. Jen čas ukáže kde byla pravda.

K.S.

To co navrhujete není dlouhodobě udržitelná a stabilní strategie. To zavřete, epidemii utlumíte, pak to otevřete a je to v pytli za měsíc. Strategie, které se dají brát za stabilní jsou asi tak dvě, možná tři. 1) Jednou se proočkuje 75-100% populace a pak se to nechá, přejde to do režimu „chřipka“ a budeme doufat že už se nebudou hroutit nemocnice (což je ale vyvozeno nějakou jinou filosofickou konstrukcí, taky by se to mohlo dělat jinak, ale to prostě nezapadá do většinového světonázoru) 2) Budeme každoročně na půl až tři čtvrtě roku umrtvovat společnost, budeme tu mít ekonomické a společenské… Číst vice »

Zrzek

Je to dočasné a jen přes sezónu. Když přišla jiná verze chřipky, které je tu s námi nyní pár desítek let, taky tu řádila jak černá ruka, uteklo pár let s lidská imunita se naučila s virem žít a vir s ní. Vakcíny bohužel nezaručují lehčí průběh, jen snižují riziko těžkého průběhu. Jsou mezi námi jedinci, kteří se nestanou infekční po styku s virem a jedinci, kteří mají těžký průběh i přestože jsou očkovaní. Časem se stádní imunita vybuduje tak jako tak. Je to jen

Zrzek

Je to jen a jen otázka času. Bohužel nebo bohudík jsme svědky Darwinovy evoluční teorie v praxi. A jak je známo přírodní zákony platí pro všechny stejně a pokusy o jejich obcházení se vrátí jak bumerang

K.S.

Zatím to vypadá na dočasnost jeden furt…

Každý měl možnost se očkovat, je tu skupina lidí pro kterou to takový zdravotní význam nemá, pak je tu skupina která se očkovat nechce ani za boha. Držet nějaké restrikce a omezení (mimochodem jsme si jimi vyšlechtili vysokou nakažlivost viru) už není na místě. Jak říkáte, už hrajeme jen Darwina.

Nevím, možná na začátku lidem říct že to očkování snižuje riziko procesu promoření, tak se k tomu přesvědčí snáze.

Zrzek

Lidi jsou jako zvířata. A dalším problémem jsou politici, kteří lžou a dělají to co sami ostatním zakazují, viz. Prymula a jeho akce s Faltýnkem. Chybí autorita, které můžou lidé věřit.
P.S. Začíná vycházet najevo, že nejlepší imunita je po prodělání infekce. Vrchol by byl, kdyby vznikla mutace, která by šla jen po očkovaných.

K.S.

Lidi nejsou jak, lidi JSOU, zvířata, zvířata se schopností iracionality, to nás odlišuje právě od zvířat, když dáte děcku a šimpanzímu děcku krabičku do které nevidíte, ukážete mu jak vytahat západky aby se dostaly k cukříku, tak to udělají, když jim pak dáte průhlednou a ukážete jim to, děcko bude opakovat všechny kroky, šimpanzí vytáhne jenom ty západky které opravdu musí. Desítky druhů zvířat mají schopnost dělat logické a racionální činy, jenom člověk koná iracionálně. (Navíc jsme jediný primát s psovitou společenskou strukturou vesmir. cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2017/cislo-4/o-vlkovi-postdivocine-evoluci. html) Ano, papalášismus je poměrně značný problém. Ale pokud lidi chtějí uřvané akčňáky, předstírače práce… Číst vice »

Zrzek

Jo s tím testováním jste mě nepochopil, neuzavírat nic, kdo chce roušky nebo respirátory ať je nosí, ale pravidelné testování, jen ať se reguluje šíření. Uzdravíš se můžeš zase vyrazit.
Je to strategie trochu vabank, ale jak se ukazuje všechny dosavadní takty moc nepomáhají.

K.S.

Pořád to není dlouhodobě stabilní a je to nákladné. Navíc i tak stále budete mít evoluční tlak na virus směrem k vyšší a vyšší nakažlivosti. Ano, neporoste nade všechny meze, ale na takové hodnoty že nějaké zavírání nebude mít smysl protože statisticky i když toho člověka izolujete olovem, tak stihne do izolace nakazit několik dalších.

Miroslav Zikmund

Chápu, že pro mnohé je obtížné pochopit, že PRÁVU NEOČKOVAT se odpovídá PRÁVO očkovaných nestýkat se s neočkovanými.
Nebo, řečeno jinak, OČKOVANÍ nemají povinnost stýkat se s NEOČKOVANÝMI nemajícími povinnost se očkovat ….
Právu / povinnosti / nepovinnosti jedné skupiny osob odpovídá právo / povinnost / nepovinnost jiné skupiny osob …
Řečeno sportovní terminologií je to 1:1 …

xyz

Ne. Právu neočkovat se odpovídá pouze a právě právo očkovat se.

tarten

Ne.

xyz

Mimochodem, doufám, že se každoročně necháváte očkovat proti chřipce**; pakliže ne, tak doufám, že neočekáváte, že byste měl mít povolen vstup do prostor, kde chtějí být přítomni lidé, kteří proti chřipce v posledním roce očkováni byli.

Taktéž předpokládám, že neočekáváte mít za partnerku ženu, která je očkována proti HPV, pakliže vy proti tomuto viru očkován nejste.

K.S.

Ne, to matláte dvě práva dohromady a je otázka jestli je možné aby bylo něčí právo se s někým nestýkat nadřazeno právu volného pohybu.

Pokud chcete stavět nějaké práva ohledně nestýkání se, pak ale musíme také přiznat právo neočkovaných se nestýkat s očkovanými a dále asi i právo majitele provozovny si rozhodnout kdo do ní smí a nesmí.

Diesel

Rozdíl mezi Čechem a Němcem je , že pokud někdo řekne v Německu že zde leží červený čtverec tak pro Němce tam bude červený čtverec. V Čechách se začne spekulovat jestli to není kolečko a není třeba zelené. V tom je ten rozdíl a rozdíl v tom proč můžeme Němcům stále koukat po ekonomické stránce do prdele.

xyz

Proč teda na tom Němci jsou dost špatně co do počtu covidových případů, když tam „červený čtverec“ fakt znamená „červený čtverec“?

navratp

Příteli, když je unas 20000 za den , v Německu by muselo být 160000. A je tam 50000. To odpovídá našim 6000.
Při 6000 se naše dosavadní vláda vůbec nevzrušovala…

xyz

Nevím jak nyní, ale přinejmenším před rokem bylo zmiňováno, že v Německu se do statistik uvádějí pouze covid-pozitivní pacienti S PŘÍZNAKY NEMOCI.

K.S.

No problém je že to může být ve skutečnosti růžový trojúhelník…

MartinS.

Máte pravdu. Vyprávěla mi kolegyně, že má příbuzné v Německu, kteří každoročně pořádají rodinnou oslavu. Loni jí zrušili. A na otázku, proč jste se nesešli celá rodina přišla odpověď: „To se teď přece nesmí.“
Konec. Tečka. Nesmí se to. Neděláme to. U nás by plno lidí přemýšlelo, jak to udělat potajmu, aby to nikdo neviděl, nevěděl a neprásknul je. Oni to prostě zrušili.

watslaw

A taky u nás část lidí neřeší, co vymýšlí vláda, ale to co dává smysl. Např. loňské Vánoce – podle vládních nařízení jste mohli příbuzné navštívit jen na začátku Vánoc – kdy jste mohli být nakaženi z práce nebo školy. My (a mnozí další) jsme se naopak nejprve izolovali, a teprv po týdnu, kdy jsme neonemocněli, jsme navštívili příbuzné (když už to bylo oficiálně zakázáno).

MartinS.

Možná se před těmi Vánocemi stačilo otestovat. Tehdy už to bylo antigenním testem bezplatné.

xyz

A u regionálních linkových autobusů s nástupem okolo řidiče se to potvrzení bude předkládat (spolu s průkazem totožnosti) směrem k řidiči?

Tzn. výrazné prodloužení odbavení včetně o to delšího časového úseku, kdy konkrétní lidé budou stát za sebou (= epidemiologicky problematické) či v blízkém kontaktu s řidičem?

Pokud ne směrem k řidiči, pak je riziko kontroly velmi nízké – na takových spojích revizoři víceméně ani nejezdí s důvodným předpokladem, že jízdenky přece řeší řidič.

Air Traveller

tvoje starosti bych chtel mit 🙂

watslaw

Leckde se tam také jezdí v regionálních stejně jako v městských – bez kontroly řidičem.

xyz

Aha, takže kontrola vyloženě namátková – jen při revizích jízdenek revizorem.

watslaw

Ano, a třeba v buse jsem tam (v Hesensku) na revizora nenarazil, v S-bahnu jednou ano, ale nekontrolovali jízdenky, ale domlouvali někomu, kdo překážel s kolem jinde, než měl.

vašek

Obávám se, že tohle říšské nařízení začne brzy platit také v protektorátu.

Vašek

Chci upřesnit, že Vašek s velkým ,,V“ je někdo jiný, než vašek s malým ,,v“ a s jeho názory se neztotožňuji.

Jan Neruda

To je přece jasný ne? Vašek s malým je v něčem jiný než Vašek s velkým 🙂

Martin

Člověk by si myslel, že Norimberské zákony jsou minulostí … Jestli jim to Ústavní soud neshodí ze stolu, tak je to na pováženou.

Miroslav Zikmund

V čem je rozpor s Ústavou ?
Svoboda pohybu není omezena, mezi základní lidská práva nepatří právo na používání VHD.
Dá-li si dopravce do SPP, že cestující musí být očkován, není to v rozporu s ničím …

Pražec

Leda by to bylo v rozporu se smlouvou s objednatelem dopravy:)

ABC

Tak. Svého času taky měli dopravci v v USA v SPP ustanovení že někteří mohou sedět jenom vzadu…

tarten

No a? A dnes má MHD ustanovení, že se tam nesmí špinavý, s výbušninou, s nadměrným zavazadlem, nakažlivě nemocný a nesmí se tam konzumovat. Prostě jsou omezení.

ABC

Jasně, takže si tam MHD klidně může dát ustanovení jen pro bílé…

Malé stydlivé prasátko

To by byla diskriminace. Barvu pleti si nevybíráte, ta je přirozená. Zda se necháte očkovat, to je vaše svobodná volba a můžete dobrovolně změnit svůj stav na očkovaného, abyste vyhovoval podmínkám provozovatele prostředku hromadné dopravy. A v tom je obrovský rozdíl.
Na představení do Národního divadla Vás taky nepustí pouze v roztrhaných slipech a pobryndaném nátělníku. Je to diskriminace? Asi pouze v případě, že jste mentálně natolik zaostalý, že nepoznáte rozdíl a nemáte kapacitu pochopit význam a parametry tzv. „dress code“.

Martin

Nebylo by to v rozporu, kdyby bylo očko povinné. Máme nepovinné očkování s tím, že nenaočkovaní jsou trestáni za svoji volbu. V podstatě je to nátlak, pokrytectví a diskriminace.

tarten

No a? Podobně jste tlačen, že do MHD nesmíte příliš smradlavý a špinavý. To je podle vás taky diskriminace, že vás to nutí dodržovat aspoň nejzákladnější čistotu?

xyz

Jen tak pro zajímavost – pokud by si dopravce dal do SPP, že cestující NESMÍ být očkován, bylo by to v rozporu s čím?

tarten

Jako očkován proti čemu, jakékoli očkování? Nebo které přesně?

xyz

„Proti“ covidu.

basteilubbe

Se zákonem i zdravým rozumem. Nemůžete po někom požadovat něco, co nemůže objektivně splnit. Polopaticky řečeno, nemůžete se odočkovat. Naproti tomu očkovat nebo testovat se můžete.

K.S.

No problém trochu je že je potřeba uvažovat nejen literu ale i ducha zákona. A je otázka jestli pro naplnění svobody pohybu ve 21. století stačí to že si můžete jít kam chcete v rámci jinak neomezených ploch (promenovat se na dělostřeleckém cvičišti přeci jen nedoporučuji) a nebo to znamená že se smíte pohybovat a k tomu využívat veškeré běžné dopravní prostředky určené pro službu veřejnosti a prostředky individuální dopravy dle podmínek daných dalšími předpisy a místními omezeními. Také prosím berte v potaz že tu se nejedná o změnu SPP, ale o nařízení vyšší moci a i to že by… Číst vice »

Anonym ze severu

Já si pamatuju, že mě jako malého kluka vyhnala skupinka určitých lidí z „jejich“ zadní části trolejbusu. Prý, že jako bílej, co nedělá bordel, tam nesmím sedět.

Vašek

Můžete tu lamentovat jak chcete, dokud nebude drtivá většina proočkovaná, budeme se v tom plácat do nekonečna.

xyz

Vzhledem k již zjištěnému relativně krátkému účinku vakcín, není jistotou ani toto.

P. S. Drtivá většina je proočkovaná (z obdobných zeměpisných šířek, tzn. obdobných respiračních sezón) např. v Dánsku, Irsku, dost také v Nizozemsku. A vypadá to tam jak?

Martin

Ne, každá epidemie jednou končí.Protože prodělání poskytuje větší ochranu než očkování tak pro promoření bude konec.

K.S.

Budeme se v tom plácat dokud se v tom necháme plácat. (fuj ten trpný rod je teda děs běs) Je otázka jak zajistit nezhavarování nemocnic (No ono by to šlo udělat na hulváta tak že se covidová péče poskytuje jenom v rámci nějaké kapacity která se běžně drží volná nad rámec plánovaných výkonů a holt jinak smůla. Ale to je na jinou filosofickou debatu). Nevím, mluví se o infuzích protilátek, nějaké modulaci imunitní odpovědi, mluví se o očkování rizikových skupin. Toto je třeba nějak řešit. Chytat, zavírat, trasovat lidí, to není řešení, to je zoufalost, nic víc. Možná, s velkým… Číst vice »

am3306

Kdyz jsem mel covid tak to chytil kazdy ockovani clovek koelm me. Jedine lidi co to nechytli byly ti co to uz meli. Take proto reinfekce je minimalni, a to jeste nechteji ukazat vek reinfekce ktery bude jiste vysoki.

Budeme se placat do te doby co se promorime. A to neni zas tak uplne daleko uz.

Dachs

Vím, že je to fuj, ale opravdu fuj přirovnání, ale jako milovník historie tramvajek vím, že byly doby, kdy určití lidé směli jen do vlečňáku. Přijela-li jednovozová tramvajka, nastoupit jim bylo zapovězeno. Presumpce viny je odporná. Hon na zdravé, kteří pro svou imunitu i něco dělají, vlastně taky. Místo racionální debaty a vysvětlování, jaký očkování (kromě mytí rukou mejdlem atp.) má v tom boji význam, je kolem všeho chaos, opakují se stejné chyby a co je s podivem, nikoho nenapadlo změnit od základu taktiku boje. Trestání a diskriminace, rozsévání strachu a rozeštvávání lidí, to vše je asi jednodušší (nebo záměr).… Číst vice »

Mck

Ano, už nejde o zdraví. Nadtupuje politika.

David

Myslím, že by nikdo neměl nic proti svobodné volbě, kdyby neočkovaní nezpůsobovali přetížení nemocnic a odkládání péče pro ostatní. I ti doktoři jsou lidé, co chtějí mít pěkný život. Společensky průchodné řešení ale momentálně není. Privátní zdravotní pojištění, povinné očkování není průchozí a tak jdeme cestou střídavých lockdownů v nejzazší možné chvíli a různých dalších omezení vždy, když se přetíží nemocnice a márnice a obětováváme životy doktorů a dalších zdravotníků, co se na odděleních dusí ve skafandrech. A očkování se pak přirozeně ptají, zda je to adekvátní cena za svobodu rozhodnutí o tomto očkování. Nevím kolik lidí bylo kdysi proti… Číst vice »

Jarek

Nacismus, komunismus, sanitární fašismus, jiné prostředky stejné myšlení elit, stejné vymývaní mozku, stejný cíl…….

Martin

Covid se převalí a svobody už nám nevrátí … závidím Švédům

basteilubbe

Jestli tu má někdo vymyté mozky, tak covidioti/antivaxeři. Na jejich zmagoření doplácíme všichni. Cílem proticovidových opatření je vrátit se k normálnímu životu. Důsledkem antivaxerského blbství jsou drahá a otravná omezení/lockdowny.

Mirvald

Naočkovat jsem se nechal, protože jsem nestál o to, aby mě za čas někdo vyhazoval ze samoobsluhy. Taky jsem byl zvědavý, jestli to se mnou sekne (stejně už jsem tu přesčas a resort financí by aspoň ušetřil). Neseklo, očkování tradičně snáším dobře. Smůla pro státní správu. Když se dívám na to, jak se zachází s neočkovanými spoluobčany, kteří se nedopustili žádného přestupku ani trestného činu, nevím, co si myslet. Asi bych si měl přát, aby u mě uspěla třetí (čtvrtá, sedmnáctá) „posilovací“ dávka jakožto konečné řešení ve prospěch financí mladé křehké demokracie.

Petr

Někdo se rozhodl podstoupit riziko vedlejších účinků vakcín, někdo se rozhodl podstoupit riziko nezvládnutí Covidu, v této chvíli nikdo neví, co je lepší rozhodnutí. Zatím vnímám, že očkovaní mají tendence vnucovat své rozhodnutí neočkovaným – aby se jednou nedivili:-) Nechal bych to na každém, jak se rozhodne.

xyz

U osob z mojí bezprostřední blízkosti to s prvním Pfizerem dopadlo tak, že následky jsou pociťovány dodnes.

Já jsem nedlouho poté raději zkusil jednodávkový Johnson a víceméně bez problémů – ale ouha – možná o to dřív budu považován za „neočkovaného“.

Mimochodem z různých stran svého okolí jsem slyšel i další hlasy typu „ruka mě nakonec brněla dva měsíce“ atd. Rozhodně ta vakcinace není bez rizika (ovšem, stejně jako covid samotný, ten však zejména pro tzv. rizikové skupiny).

Air Traveller

i ty kecko.

xyz

Pardon, skutečně u mě došlo k překlepu v první větě: U (jedné) OSOBY došlo bezprostředně po očkování ke značné ztrátě citu v levé ruce znamenající mj. neudržení těžších věcí v ní, s trváním několik měsíců.

Air Traveller

tragedie.

xyz

Pro ni docela jo – delší pracovní neschopnost apod. To vše v situaci, kdy jsme docela mladí, takže Covid by ani jednoho z nás s vysokou pravděpodobností do nemocnice nedostal.

Air Traveller

pokud nekoho sejmulo ockovani, je dost pravdepodobne, ze covid by dotycneho sejmul naprosto.

xyz

V podobě brnění a ztráty citu v ruce do které šel vpich? Málo pravděpodobné.

(O. K., u dalších nežádoucích účinků jako např. zánět žil po vakcíně se o tomto spekulovat dá.)

xyz

Mimochodem, stejně tak se dá argumentovat i opačně?

Že kdo se coby neočkovaný dostane s covidem do nemocnice, tak ten by zřejmě měl i nepříjemné (možná i dlouhodobé) následky dvojité vakcinace?

dantex

U osob v mojí bezprostřední blízkosti byly následky očkování Pfizerem následující 2 osoby přes 80 let 3 dávky – nulová potíže po očkování, 2 osoby mezi 40-50 lety 2 dávky – 1x bolelo rameno 1/2 dne, dvě osoby pod 18 let 2 dávky nulové potíže po očkování. Sám jsem podstoupil od začátku pandemie (leden 2020) očkování proti Covidu 2 dávky, klíšťové encefalitidě 3 dávky, chřipce 1 dávka a tetanu 3 dávky a jediná reakce byla po 2. dávce tetanovky a to bolavé rameno třetí den po vpichu po dobu jednoho dne.

Jan Neruda

Zajímavé je, že mě po tetanovce bolela jiná část těla než rameno. Sedací

Petr

Mám obavu, že teď se Covid prožene/prohání společností plošně a tento stav již není možné žádným opatřením zvrátit. Každý nyní hraje za sebe a svoje rozhodnutí. Každý, kdo to zvládne bez očkování bude mít výhodu, očkovaní budou čekat na rozsah vedlejších účinků prototypových vakcín (nic není zadarmo, vždy je „něco“ za „něco“). Dle mého názoru mělo být očkování doporučeno jen rizikovým skupinám. Kostky byly vrženy … 🙂

Air Traveller

a ono je to naopak. ockovani jsou v klidu a zijou. jediny, kdo pinda a prudi neustale, jsou neockovani.

xyz

Hodně zevšeobecňujete. Nebo možná žijete v jiné „sociální bublině“ Znám přinejmenším několik neočkovaných, kteří to, že očkováni nejsou, řekli až ve chvíli, kdy jsem se jich „mezi řečí“ zeptal. Do té doby to nijak nezmiňovali.

(Ve všech případech jde o lidi mladšího věku, kteří s velmi vysokou pravděpodobností na JIPce s covidem neskončí; a všem z nich jsem i říkal, že spolu s přínosy, má očkování i svá rizika v podobě mé blízké zkušenosti.)

Air Traveller

jako typicky antivaxer zcela pomijite slutecnost, ze vakcina nezanedbatelne snizuje i moznost, ze se nakazi a moznost, ze nakazi nekoho dalsiho

xyz

„Typický antivaxer“ na rovinu uvádějící, že pro rizikové skupiny je přínos očkování rozhodně vyšší než riziko nežádoucích účinků?

„Antivaxer“, který šel do své dávky navzdory nežádoucím účinkům u bezprostředně blízké osoby?

Aha.

P. S. Poprosím o odkazy na potvrzení této „skutečnosti“ (údaje se totiž liší, od údajů ve smyslu „riziko přenosu se snižuje“ až po údaje ve smyslu „riziko přenosu se nemění; jen vážný průběh je eliminován“).

ABC

nesmíte po té čtvrté cenové zase chtít tolik….

Air Traveller

ano, asi jsou v me socialni bubline inteligentni lide

am3306

Ja certifikat mam. Na demonstri jsem byl ve stredu. Podnik co tohle podporuje tak moje penize nedostane. Ja vim co to je stratit svobodu a jak tezki je to dostat naspatek. Ja vim co se stane. Ja take vim co se stane kdyz se vybuduje takova nenavist v spolecnosti. A jak rikam certifikat mam a nikdy jsem ho nikomu neukazal a neukazu protoze nejsem sobeckej pokritec.

_Pavel_

Prodělal jsem covid a nechal jsem se potom očkovat, takže jsem podle Vás naprosto v háji.

Karlos

….všechno mé ženě Filoméně 😂

basteilubbe

Jak „nikdo neví“? Lepší rozhodnutí je samozřejmě a v každém případě se očkovat, ať už jste Covid prodělal nebo ne. To je jasně vědecky na tvrdých datech prokázáno. Jediný, pro koho to neplatí, jsou lidé s alergií na některou z očkovacích látek, ale těch je v populaci zanedbatelné minimum. Kdyby neočkovanci nezahlcovali nemocnice a nezpůsobovali tak masivní odkládání léčebných zákroků ostatních pacientů, tak bych to také nechal na každém. Jenže málokdo z nich je ochoten se dusit a umírat doma. Takže cenu za jejich „svobodné“ rozhodnutí platíme my všichni. A mnozí bohužel i životem v důsledku odkládané péče včetně např.… Číst vice »

am3306

Moment. Hodne uz ten covid zvladli a maji protilatky. Zapominas o tehle skupine.

Tomáš Záruba

Tohle přece nemůže projít přes Karlsruhe…?

Miroslav Zikmund

Proč ?
Opatření chrání i členy oné ctihodné instituce a jejich rodinné příslušníky …
Vzato do důsledku jsou PODJATÍ … patrně se shodneme na tom, že neznáme podrobnosti „technologie“ procesu před příslušnou institucí.
Po věcné stránce – Jaký je technický rozdíl mezi hospodou a veřejnou dopravou ?

tarten

V hospodě jste dál od sebe ale větší procento lidí žere. Jinak je to totéž.

xyz

Ve veřejné dopravě je dostatečným opatřením ochrana úst a nosu (kterou v hospodě nelze zajistit, přinejmenším ne při jídle).

Air Traveller

v poradku. doufam, ze brzy i u nas.

Havel

haha, segregace ole, co mi to jen připomíná ,,,

Samo

Ja by som tu náhodou segregáciu celkom uvítal. Panikári nech si žijú vo svojom svete so slintákmi, QR kódmi a ďalšími chuťovkami a zvyšok nech má vyhradené svoje priestory kde môže normálne žiť. Kľudne nech to má napríklad podobu vyhradených vozňov vo vlaku a podobne.

Panvicka965

+Air Traveller Běž si dát 100 facek imbecile…

Air Traveller

nevidim jediny duvod proc. a specialnr kvuli ignorantum jako ty doufam, ze to tak opravdu bude.

xyz

O opatřeních se obecně uvádí, že mají za cíl eliminovat přetížení nemocnic.

Nehrozí přetížení věznic, když za padělání např. negativního testu na nemoc, která cca 80 % populace nijak závažně neohrožuje (a těch 20 % může chránit samo sebe očkováním i jinak), bude hrozit 5 let vězení?

Totéž pak přetížení soudů při příslušných soudních řízeních atd.

Air Traveller

a to, ze neohrozuje 80% jste vzal kde?

covid ohrozuje kazdeho. uz uen tim, ze hospitalizovani s covidem obsazuji nemocnice.

a na to dojedem vsichni.

xyz

Ano, zejména příslušníci té cca 20%ní** skupiny jsou skutečně rizikovou skupinou, tzn. očkování by u nich mělo být prioritou.

Právě tito jsou – coby rizikoví – těmi „zatěžujícími nemocniční péči“. 20letí nebo 30letí tam víceméně nejsou.

** Píšu cca, tzn. třebas to ve skutečnosti je 77 : 23 %. Neslovíčkařme prosím.

Air Traveller

ta ockovana v podstate nerizikova vetsina svym ockovanim vyrazne chrani i ty ostatni.

Air Traveller

mimochodem, jen pro tvou predstavu. prumerny vek hospitalizovanych neockovanych je 55 let. ockovanych 75 let

to jen k tomu, kdo je a kdo neni rizikovy.

xyz

55? Slušně vysoké číslo k tomu říct, že do 40 jsou lidi víceméně bezrizikoví a 40 – 50 do slušné míry taky.

I když O. K., uznávám, že tím pádem to na populaci je spíš v poměru 60 : 40.

tarten

Bezrizikoví 😀 😀 😀

xyz

Píšu „víceméně“. A čísla to i dokazují.

vašek

Přetížení věznic hrozilo v Německu i před 85 lety a taky si s tím poradili. Impfung macht frei.

xyz

… a samozřejmě i možnost o to většího šíření nákazy při o to vyšším počtu soudních řízení, stejně tak v těch věznicích při jejich přetížení.

Miroslav Zikmund

Nehrozí – lze řešit trestním příkazem od zeleného stolu; jednání bude nařízeno v případě podání odporu, třeba až za rok;
výzvu k nástupu výkonu trestu lze dostat za několik měsíců, až bude volno ..

xyz

Rok od podání odporu = typický znak přetížení.

Nástup trestu po X měsících = opět znak přetížení.