Někdejší odborářský boss Pejša se rozhodl setrvat v dozorčí radě Českých drah

Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhyVectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy

Někdejší odborářský boss Pejša se rozhodl setrvat v dozorčí radě ČD. Bývalý předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša přehodnotil svůj

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Honzo,
za mě Boss použito zcela správně, ve vžitém kontextu pro šéfa nebo ex-šéfa. Každý ví o co (koho) jde na první dobrou.

noerf

Honza: Hlavně je otázka, jestli pan Pejsa je schopen vykonávat nějakou cinnost s ekonomickým přínosem pro firmu.

železničář v důchodu

Hlavně je otázka, zda jste Vy vůbec schopen to posoudit (byť se Vás na Váš názor samozřejmě nikdo ptát nebude): cítíte-li se ale tak „silný v kramflekách“, jak se snažíte dávat najevo, a jste-li odborářem a členem OSŽ, i Vy se klidně můžete poprat o to, abyste byl na jeho dosavadní místo byl zvolen, až mu vyprší mandát – a veřejnost pak aspoň uvidí, co kromě těch nejapných připomínek v reálné praxi dokážete Vy.

noerf

železničář v duchodu: Ja se hlavně domnívám, že pro jakykoliv podnik stačí tří, maximálně peticlenna dozorčí rada a zbytek jsou zbytečné vicenaklady.
Mimochodem v odborech jsem nikdy nebyl, protoze v Ceske republice jsou odbory pouze prodlouženou rukou ČSSD a nikoliv politicky nezavislou instituci.
Pokud by odbory fungovali jako kontrola BOZP pracovišť a podminek na trhu prace, tak je to v pořádku. Ale řešení rekreaci a podobnych prebend mi příjde jako zbytecny náklad pro firmy, který stejně může využít jen určitá skupina lidí.

jal

Podle čeho se někdo tituluje boss?
Je třeba mafiánský boss.
Proč nemůže být stranický boss, případně nejvyšší boss regiojetu? 🙂

Chachar Budvar

Obávám se, že ani slovíčko „boss“ není pro vyjádření citů, které chovají zdejší nestranní a nezaujatí „novináři“ k OSŽ dostatečně důrazné.
Asi nemohou odpustit Ing. Duškovi vedení jediné úspěšné stávky v novodobé historii ČR. Reminiscence na silné události bývá pohříchu hlavním motivem iracionálních strachů. Děcka se bojí medvědů v lese, pravicující novináři zase všeho, co sebeméně zavání náznakem kolektivismu.

Jan Sůra

Vidím, že jste si k propagaci KSČM, Sovětského svazu a reinkarnaci Žemličky přidal ještě psychologickou poradnu. Tak možná i vysvětlíte, proč se člověk s tak silnými názory stále ukrývá pod anonymní přezdívkou. Stydí se snad za své názory?

Vít Jůza

Koukl jsem se do wikipedie, a dozvěděl se, že je to slangový výraz pro vedoucího, šéfa nebo vůdce. Tedy použítí tohoto slova vypovídá spíše o pisateli, než o jmenovaném.