Největší dopravce na Ruzyni? Poslední dny nečekaně SkyUp. Kvůli návratu Ukrajinců domů

SkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště PrahaSkyUp Airlines přistávají na Letiště Praha s prvním letem. Foto: Letiště Praha

Provoz na Letišti Václava Havla během pátku výrazně ožil v porovnání s minulými dny, kdy se dal počet osobních letů

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
SaulGoodman
MPE

OK-TSO přeletěl do Puerto Plata v Dom. republice a bude se vracet zítra jako repatriační let (s mezipřistáním pravděpodobně opět v Kanadě a na Islandu).

MPE

Na cestě jsou tři evakuační lety: OK-HEU na trase Goa-Bombaj-Jerevan-Hannover-Praha, OK-TVT Lima-Cancun-Halifax-?(Keflavik/Shannon)-Praha a HS-XJB Bangkok-Penang-Praha.

Bob

Zaujalo mě, že asi polovina autobusů na letiště jezdí úplně prázdná, ty autobusy už zastávkami T1 a T2 dokonce jen projíždí bez zastavení, protože nikoho nevezou. A ten zbytek zpravidla nevozí více než 3 pasažéry. To je efektivita. Před terminály nepotkáte jediného člověka, bez přehánění.

MPE

Mimochodem, teď koukám, že v Kanadě už zbývají jen TVG, TVH, TVT (ten poletí z Kanady repatriační let do Limy a pak zpátky do ČR), TVU a TVV, co byly u Sunwingu, a TVY a TSO vracející se od Tranastu. No a až všechny přiletí, budou heeezky dlouho stát na kanále…

Bob

Na Ruzyni už teď stojí cca 7 letadel v barvách Sunwing.

MPE

A ještě pro doplnění, vrací se OK-TSF z pronájmu v Kanadě a OK-TVO z evakuačního letu z Kapverd (se zastavkou v Catanii).

MPE

Další neobvyklý návštěvník bude dnes večer: cargo A310 ULS Cargo Airlines TC-VEL (letí ale pod kódem THY…). Trasa je docela zvláštní: Istanbul-Vilnius-Praha-?.

Walt

To je naprosto běžná pravidelná cargo linka Turkish Airlines na kterou se A310 ULS nasazuje jako změna typu celkem pravidelně. Jen letos tu byli nejméně pětkrát.

MPE

Díky za info. Tenhle routing mi nějak unikl…

MPE

Teď přistálo v Praze cargo TU-204 (RA-64051) společnosti Aviastar na trase Zhengzhou-Novosibirsk-PRG. Pravděpodobně opět zdravotnický materiál ?

MPE

Těch letů bylo nakonec ještě o jeden víc. Po UR-SQD, který odlétal v 00:13, letěl ještě UR-SQG v 01:20. Takže za jeden den stáhli nějakých 1500 lidí (něco byla sedmikila, něco naopak sardikózní devítikila co má SkyUp po Indech).Slušný letecký most…👍