Nejlevnější benzin klesl po více než čtvrt roce pod 40 korun za litr

Čerpací stanice Tank ONO v Sukoradech. Foto: Zdopravy.cz / Jan SůraČerpací stanice Tank ONO v Sukoradech. Foto: Zdopravy.cz / Jan Sůra

Příznivý je pro řidiče i výhled na následující dny, klesá cena ropy i velkoobchodní marže.

Pohled na cenové totemy u čerpacích stanic je po měsících růstu v poslední době pro řidiče každým dnem příjemnější. Síť Tank ONO, která je v Česku dlouhodobě nejlevnější, dnes v 15:00 dokonce po dlouhé době snížila cenu Naturalu 95 pod hranici 40 korun za litr, konkrétně na 39,90 koruny za litr. Naposledy prodávala Natural 95 pod 40 korun během krátkého poklesu cen v polovině dubna.

„Kopírujeme ceny od distributorů a v posledních dnech cena prudce klesá,“ řekl deníku Zdopravy.cz spolumajitel sítě Tank ONO Jiří Ondra.

Průměrné ceny pohonných hmot v České republice se v uplynulém týdnu snížily podle údajů společnosti CCS u Naturalu 95 o 1,52 koruny na 44,53 koruny za litr, nafta zlevnila o 1,15 koruny na 45,24 koruny za litr.

Příznivý je pro řidiče i výhled na následující dny. „Cena ropy Brent poklesla na 98 dolarů za barel. Pro řidiče je ale výborné, že prudce klesají velkoobchodní marže na evropském trhu, a to především u benzinu. Vývoj v nejbližším týdnu bude díky tomu pro řidiče příznivý, očekáváme zlevnění o dalších 1,5 koruny. Benzin zlevní více,“ uvedl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

Ceny pohonných hmot prudce vyskočily po ruském přepadení Ukrajiny, v červenci činily v průměru 47,73 koruny za litr.

Tagy CCS ceny pohonných hmot Tank ONO
99 komentářů