Automobily Paliva

Konec levného tankování. Nad 30 korun zdražil po 41 měsících benzín i u Tank Ono

Čerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-Ono
Čerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-Ono

Síť čerpacích stanic Tank Ono, která patří dlouhodobě k nejlevnějším na trhu, po více než 41 měsících zdražila ceny benzínu nad 30 korun za litr. Vzhledem k situaci na trhu s ropou se nedá očekávat, že by v příštích měsících ceny pohonných hmot klesly.

TankOno zdražilo benzín i naftu v pátek odpoledne, s cenami naposledy hýbalo 27. dubna. Nově stojí litr naturalu 95 30,50 Kč. Tolik stál naposledy u stejného řetězce 9. prosince 2014. „Nákupní ceny rostou, už nebylo možné cenu držet pod třiceti korunami,“ vysvětlil spolumajitel firmy Jiří Ondra. Nafta zůstala pod třicetikorunovou hranici na ceně 29,50 Kč.

Většina čerpacích stanic už přes třicet korun účtuje několik týdnů, což ukazuje i průměrná cena uváděná společností CCS. Ta dosáhla už 31,70 Kč, jde o nejvyšší hodnotu od září 2015. Tank Ono bylo několik týdnů posledním řetězcem s cenou pod tuto hranici, většinou bývá o korunu až dvě levnější, než je celostátní průměr.

Podle statistik CCS průměrná cena Naturalu 95 stoupla za poslední týden o 36 haléřů, nafta o 40 haléřů na 30,78 Kč.
Ceny pohonných hmot tak reagují na cenu ropy. Barel ropy Brent stojí už 78 dolarů, nejvíce od roku 2014. Ceny žene aktuálně nahoru hlavně napětí kolem Íránu. Před letní sezónou se nedá očekávat, že by došlo ke snížení cen pohonných hmot.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tunel

Pořád bude levnější jet autem než vlakem, tuplem ve 2 lidech.

Michal

Mně přijde pozoruhodné, že někdo označí benzín za 29,90 CZK jako „levné tankování“ a zvýšení ceny o 2% je schopné téhož člověka katapultovat do pásma drahoty. 🙂

ONO má nějakých 15% prodaných PHM, takže větší vypovídací hodnotu mají statistiky ČSÚ (https://bit.ly/2rBkeVu), kde jsou ceny v 17. a 18. týdnu roku 2017 prakticky stejné jako letos.

To samozřejmě nepopírá mírně rostoucí trend, ale nějaké epochální zlomy v tom nevidím.

asdf

Tankuju skoro výhradně jen u Tank ONO. Vlastní ho Češi, takže nepodporuju Maďary nebo Poláky a navíc mají nejlevnější benzín.

Michal

No bolí ma len jedna vec, že zas plná žumpa,
A to, prečo je Slovnaft do riti maďarská pumpa.
A Češi majú našu Kofolu, zemáky gypsy,
Nie som rasista… ide o Slovakia chipsy.

Skippy

Jako obvykle pokud cena ropy na mezinarodnich burzach jde nahoru, cena pohonnych hmot u pump jde okamzite nahoru. Pokud cena ropy jde dolu, ceka se na vyprodej draze nakoupenych pohonnych hmot. Nekdy se ceka i nekolik let.

Michal

O jaká data opíráte Váš závěr? Za poslední 3 roky tam vidím dvojnásobný skok brentu na burze, zatímco benzín se stále pohybuje okolo 30 CZK/l.

https://www.dropbox.com/s/7jx9fii1i0rh1w2/benzin.jpg?dl=0

Jen tak

Nekolik let? Jasne, tak urcite.

Jiří2

Líbí se mi že ONO má po celé republice stejné ceny. U ostatních provozovatelů je to každá ČS jinak…

Jen tak

Jestli ono to nebude tom, ze tank ono cerpacky oatri tank onu, zatimco ostatni cerpacky jsou fransizantu.