Konec levného tankování. Nad 30 korun zdražil po 41 měsících benzín i u Tank Ono

Čerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-OnoČerpací stanice Tank-Ono. Foto: Tank-Ono

Síť čerpacích stanic Tank Ono, která patří dlouhodobě k nejlevnějším na trhu, po více než 41 měsících zdražila ceny benzínu

Síť čerpacích stanic Tank Ono, která patří dlouhodobě k nejlevnějším na trhu, po více než 41 měsících zdražila ceny benzínu nad 30 korun za litr. Vzhledem k situaci na trhu s ropou se nedá očekávat, že by v příštích měsících ceny pohonných hmot klesly.

TankOno zdražilo benzín i naftu v pátek odpoledne, s cenami naposledy hýbalo 27. dubna. Nově stojí litr naturalu 95 30,50 Kč. Tolik stál naposledy u stejného řetězce 9. prosince 2014. „Nákupní ceny rostou, už nebylo možné cenu držet pod třiceti korunami,“ vysvětlil spolumajitel firmy Jiří Ondra. Nafta zůstala pod třicetikorunovou hranici na ceně 29,50 Kč.

Většina čerpacích stanic už přes třicet korun účtuje několik týdnů, což ukazuje i průměrná cena uváděná společností CCS. Ta dosáhla už 31,70 Kč, jde o nejvyšší hodnotu od září 2015. Tank Ono bylo několik týdnů posledním řetězcem s cenou pod tuto hranici, většinou bývá o korunu až dvě levnější, než je celostátní průměr.

Podle statistik CCS průměrná cena Naturalu 95 stoupla za poslední týden o 36 haléřů, nafta o 40 haléřů na 30,78 Kč.
Ceny pohonných hmot tak reagují na cenu ropy. Barel ropy Brent stojí už 78 dolarů, nejvíce od roku 2014. Ceny žene aktuálně nahoru hlavně napětí kolem Íránu. Před letní sezónou se nedá očekávat, že by došlo ke snížení cen pohonných hmot.

Tagy CCS cena ropy ceny pohonných hmot Tank-ONO
10 komentářů