Nejezděte autem až k aréně, využijte MHD. Prahu čeká nápor hokejových fanoušků

Metro B, stanice Českomoravská. Foto: Petr Hejna /DPPMetro B, stanice Českomoravská. Foto: Petr Hejna /DPP

V centrum hokejových fanoušků z celého světa se Praha a Ostrava promění od 10. do 26. května.

63 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

A efekt bude, že just co nejvíc lidí se tam bude snažit přijet autem až málem do haly. A přitom vědí, že budou ztrácet desítky minut a nervovat se a stejně prostě autem pojedou. Dobře jim tak!

Štěpán Mošovský

A co ta rekonstrukce stanice 😐🤷‍♂️👍, měla by prý začít po tom hokeji ??

superhero

To je nějaké celosvětové spiknutí proti svobodě pohybu nebo co? Proč komunisti stadion postavili s nedostatkem parkovacích míst? Tam už dávno měl být postavený okruh a aspoň čtyři parkovací domy a žádná zácpa na Českobratrské ani Ocelářské by nehrozila!

MaT

Proč se musí v článku opakovat první a úplně poslední věta? Autor si už nepamatuje, že ji už jednou napsal, nebo má takovou starost o čtenáře, že si informaci nezapamatoval? 🙂

p.ondrash

Je super novinář, špatný editor.. víme, již tolerujeme.. většina to stejně nepozná a za tento web to stojí. já do té doby odmítám platit

Michal Bartoníček

Češi si přece nenechají od někoho radit, mají vlastní hlavu a nejsou ovce. Pojedou autem a nikdo jim nic zakazovat nebude! 😋😄😄
Pak můžou vyprávět, jak si užili zápas v koloně v autě. 🤣

Orange pilled

Only a carbrain would drive to the stadium.

Vašek H.

Linka 375 NENÍ noční linka, jezdí jenom od 5:01 do 0:11.

Karel

No,už aby ten hokejovej blbinec skončil.

Dan

Jaká noční 375, vždyť to je denní příměstská z Brandýsa nad Labem.

Frantík

Asi 22-0 je noc.

Michal.S

Chvála bohu, že mám dovolenou a do Libně tím pádem po celou dobu konání mistrovství do práce nejedu. Stačí když tam je nějaký koncert natož tohle.

p.ondrash

Míša chudínek zjistil , že bydlí v Praze

Jenda

Z toho, jak tady všichni blouzní o pohodlné MHD mám pocit, že nikdy na žádnou akci nejeli 🙂 Při dopravě na takhle masovou akci je to prašť jako uhoď. V MHD jsou hodinu před a po akci vyloženě nehumánní podmínky. Ne že by to byla vina té MHD, žádný systém nemůže být dimenzovaný na přepravu desítek tisíc lidí v jednom místě během rozmezí půl hodiny. Ale nelakoval bych to na růžovo. Doufám, že intervaly budou aspoň zkrácené na obvyklou špičku, tzn. 2 minuty u metra a 4 minuty u tramvají.

Lumiere

Tohle není koncert pro 80 tisíc lidí v Letňanech, kam se dá rozumně dojet jedině metrem. Tohle je Libeň, kam jede metro, tramvaje i vlaky a hlavně hala s kapacitou jen 18 tisíc lidí. Odjezdy z akcí v O2 jsou v pohodě, metro a tramvaje to poberou, a pokud se člověk za každou cenu necpe do prvních spojů, tak je to i bez větších tlačenic.

MP22

Ono stačí být rozumný a jednou za čas se taky projít a z toho hokeje to vzít pár kilometrů pěšky. My jezdíme z O2 po koncertě na sdíleném kole, pěkně po A26 a je to na pohodu. Těch možností je hafo.

Čupačups

Do O2 areny jezdím pravidelně na hokej, a ano, i když sice není pokaždé vyprodaná, průměr je skoro 11 000 lidí.

Tramvaje bývají po skončení utkání poloprázdné s místy na sezení.

I při vyprodané hale při mistrovství (17 000), tak by při vámi popsaném intervalu 2 minuty u metra a 4 min u tramvaje odvezli veškeré návštěvníky (kapacitu vlaku metra počítám podle dohledaných údajů cca 1400 a tramvaje cca 200) za přibližně 20 minut. Pokud by všichni jeli pouze metrem, tak za cca 25.

I s rezervou máte všechny pryč za půl hodiny.

Lukáš F.

Myslím, že kapacitu vlaku metra jste lehce přestřelil, ale zase jste zapomněl započítat, že na rozdíl od Letňan se z Českomoravské odjíždí oběma směry.

Čupačups

Podle https://www.metroweb.cz/metro/81-71/81-71.htm je maximální obsaditelnost 1363 (5 vozů s kapacitou cca 272). A pravda, to jsem pozapomněl, pokud to bude dvě minuty oběma směry, tak to bude ještě rychlejší

mgr.pavel

„Žádný systém nemůže být dimenzovaný na desítky tisíc lidí“ – no a IAD teprve ne.

Zkuste si představit, že by ty desítky tisíc lidí jely na zápas auty. Jak velké parkoviště by to bylo? Jak daleko by průměrně lidé šli od auta k hale? Jak brutální kolony by byly při příjezdu a při odjezdu?

MHD je kapacitní doprava, výrazně kapacoitnější, než IAD. Právě u takovýchto velkých akcích je skoro nutná. Bez ní byste byl v mnohem větším srabu.

Martin

Ono je to hodne brutalni i v porovnani 2-3 lidi na auto… hodne brutalni… Ale nevidim problem v tom, aby P9 vybirala za parkovani treba 4000,-/hod., mozna vic a parkoviste se zaplati… Kdyz pak vytvori i pruhy pro busy a dopravu bude ridit policie, tak staci i dopredu ohlasit, ze prijezd je nutny kvuli kolonam 3-4h predem, a muzou lide jezdit i autem… Podobne to funguje i u cest do prace, denne slysim od nekterych kolegu, jak vstavaji o 2h driv, protoze pak projedou lepe… bohuzel v MHD to mym smerem je bez preference, tak take jezdim se zpozdenim, pritom… Číst vice »

Průvodce původní Aleš

Teoreticky to realizovatelné je. Viz třeba Disneyland. Tam nevede žádná kapacitní veřejná doprava. Pár lidí bydlí v hotelích v docházkové vzdálenosti, dalších pár v blízkých hotelích, které mají hotelový shuttle. Ostatní návštěvníci přijedou autem a parkují buď na velkém parkovišti nebo v parkovacím domě. Dojdou pěšky nebo dojedou „turistickým“ vláčkem. A pár dalších přijede taxíky nebo je doveze člen rodiny, který se toho cirkusu nemíní zúčastnit 🙂 Tím nechci říci, že jsem přítelem IAD, ale pokud není jiná možnost, tak to fungovat může. A samozřejmě ano, město, kde Disneyland leží, bylo stavěno velkoryse, ne jako Libeň, kde na to nejsou… Číst vice »

Vašek H.

No to pozor, svého času soudruzi vypravovali mimořádnou autobusovou linku, tzv. zelenou větev, aby dostali cvičence i diváky z I.P.Pavlova přes Karlovo Náměstí a Švandovo divadlo na Strahov:

https://youtu.be/hoIAeosBCfM?si=pcegpl5zJV9vdJ1_

K tomu teda byla i z druhé strany podpora tramvají do smyček Dlabačov a Královka (jenom ty autobusy samotný by to asi nezvládly)…

Michal Bartoníček

Píšete a nevíte o čem. Co dál? 😄

rudlafara

To je vtip? Každý správný čech přijede právě autem…vždyť kvůli tomu tu „revolůcí“ dělali…a Ti, co v té době ještě ani nežili, Ti musí mít auto první na světě, ani neví, že něco jiného existuje…Hlavní heslo zní: „Nejsme socky, abychom s Máñou jeli vlakem….“. 😂😂

Martin

Ano souhlas, ale preci jen se zastanu nekterych lidi, kdy hlavne v okoli Prahy nemate moznost do Prahy jet MHD, ktera tam zaostala o par desitek let a jezdi tam prakticky jen busy s silenym intervalem, o vikendu dokonce nic…

rudlafara

To podepisuji…

MP22

No tak většina lidí se do toho okolí Prahy nastěhovala v nějakých třech a půl desetiletích, to znamená, že věděli do čeho jdou a měli si to rozmyslet než se odstěhovali na vesnici. Teď se nemůžou divit že na ně v tom autě není nikdo v Praze zvědavý

MP22

*v posledních třech a půl…

Ares

Jenže tam mají trvalé adresy a platí daně, tak ať se kraje starají a dopravu zajistí, od toho tam jsou.

MP22

Jasně rychlodráhu za 50 miliard do každého satelitu ve kterém bydlí 1000 de..lů…

p.ondrash

Starají se jako druzí v Evropě, nestačí?

Herold

Nech se vyšetřit, Rudlo.

J.P.

Za mě velká škoda, že se nepodařila rekonstrukce stanice a okolí Českomoravské před samotným MS.

Martas

Tak Praha je podle plánu od příštího roku bezbariérová, tak budu optimistický a řeknu, příští mistroství to ještě asi nebude, ale to za 20 let už by vyjít mohlo.

Frantík

No a ani v té Českomoravské prý nebude výtah.

Martin

No, on v planu je dlouho, ale ceka se na developera, co bude chti na Ceskomoravske postavit…

MP22

Developer už to má dávno vymyšlené, teď se čeká na přenesenou působnost až se uráčí vydat všechna povolení

coolio

Určitě, spolehneme se na mhd při návratu z kulturních akcí.
Nenamáčkneme se do poslední soupravy metra, takže buď pěšky, nebo uplácet taxikáře. Nebo si hodinku počkat na volnější noční autobus, kde nám bude opilec spát na rameni, feťáci s čokly bez náhubku nás vystrčí na druhý konec uličky, a doma budeme odstraňovat různé breberky z nohavic.

Čupačups

Je vidět, že MHD jste jel naposledy před 20 lety..

Lukáš F.

Denní linky MHD jezdí zhruba do půlnoci, večerní zápasy začínají ve 20:20, takže se stíháte dostat domů (nebo někam k P+R) ještě denními linkami.

frank

Pohádky ovčí babičky o zážitku z dětství 🙂

Zdeněk

To je hodně, ale hodně hloupý příspěvek:-(

KrizeVychodniSpolecnosti

A pak jste se probudil?

Vlakoš

A nezapomeňte že 11.5. a 12.5. je koncert Rammsteinů v Letňanech.

Huh

Dobré vědět a někam se evakuovat 🙂

Marek
Mimopražský

Dopadne to jako vždy. Okolí sportovního svatostánku bude zacpané auty diváků snažících se dojet nejlépe až do onoho svatostánku a na zakoupená místa. Starost pořadatelů, že diváci nestihnou úvodní vhazování, uvíznou v koloně, nebo nebudou mít kde zaparkovat se v řadě případů mine účinkem.

Šalina na Špilas

Přitom když už člověk investuje do vstupenky, tak jde za zážitkem. Nabízelo by se v poklidu dojet MHD, byť to papírově zabere víc času, dát si pivo atd.
Přesto si tolik lidí zvolí stres v zácpě.

Jaaa

Zvyk je železná košile. Ty lidi vůbec nenapadne, že se to dá dělat jinak.

Kebab

Jistě. Všichni jsou totiž úplně blbí, to jen vy jste takové letadlo, že vás to napadlo.

mgr.pavel

Tak se schválně běžte podívat, jak to u té haly bude vypadat půl hodinku před začátkem.

Schválně kolik takových „jedině autem, a%t mne to stojí nervů, co to stojí“ tam najdete..

L.

A jak poznáte kolik nervů by je stálo přijet MHD?

Lukáš F.

Jako kolik nervů by je stálo dojet metrem těch pár stanic z P+R na Černém mostě?

mgr.pavel

OK, uživatel Kebab bude sledovat míru naštvanosti automobilistů, uživatel L. míru naštvanosti cestujících v MHD.

Pak prosím oba poreferujte s výsledkem!

😉

Lukáš F.

Když je koncert v Letňanech, a policie na příjezdech pouští jen místní, vždycky se najde dost lidí, kteří to tím autem stejně zkoušejí.

MP22

A pak to nahazejí všude možně po trávě okolo Mladoboleslavské, kde se takovým chováním dopouštějí velmi závažného přestupku se sazbou až 70 tisíc ve správním řízení a policii je to úplně nic s tím nedělá. A opakuje se to co 14 dní..

Jaaa

Popisuji způsob myšlení určité skupiny lidí. Ani většiny, ani všech.
Ale nemalé části populace prostě to auto k zadku přirostlo.

Juraj

To už se skoro nabízí zakalkulovat do ceny vstupenek i denní jízdenku na pražskou MHD a viditelně to všude uvádět.

Surio Mario

Vzhledem k cenám vstupenek by těch 120 korun navíc (za funkci vstupenky jakožto jednodenní jízdenky na den zápasu) nebyl až tak zásadní nárůst. V předprodeji se vstupenky vyprodaly pekelnou rychlostí, prostor pro zvýšení ceny tedy evidentně byl.

Jenda První

Praha má výhodu, že nemá turnikety v metru. Takže by se krásně šlo prokazovat právě vstupenkou na hokej.

L.

Akorát lidi s lítačkou by prskali proč mají platit lístek na MHD když mají tu Lítačku.

frank

s lítačkou by mohla být na lístek sleva na úrovni ceny jednodenní jízdenky a ještě by se to dalo prodat jako sleva domácím 🙂