Nejdelší linka z Prahy je již v prodeji. China Airlines nabízí spojení do Tchaj-peje od 18 tisíc korun

Airbus A350-900 společnosti China Airlines v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / FlyrRosta.comAirbus A350-900 společnosti China Airlines v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / FlyrRosta.com

Nové spojení je i levnější alternativou pro cesty do Austrálie.

64 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marcela kaderabkova
Martin

to je dobra linka, i v navaznosti v regoonu…

Roman osobně

Konečně dobrá zpráva. Přibude v dohledné době ještě nějaká dálková linka z pražského letiště? Jak to vypadá s linkou do Ho Chi Minh City?

Mysel

SGN nebo HAN, je to jedno, ale uz pred peti lety bylo pozde.

Karel

gdě ta přímá linke do Vietnam?

Kvůli covidu to padlo, ale covid už „není“ tak by to mohli Bamboo znovu spustit…

Apex

Bamboo dalo přednost FRA, aktuálně do PRG neplánují

Viktor Nárožný

škoda

Jarda

Ten uz nespusti nic…jestli se nepletu, tak majitel Bamboo je v base kvuli machinacim…

Apex

Původní majitel. Došlo tam ke změně

Jan

P. Sůro, slušelo by se říci, že tento článek je click bait. Zkuste někdy na web China Airlines najít něco smysluplného. Neseženete let do Sydney, který neletí z Prahy přes AT, NL či UK. Celkový let je přes 40 hodin a i za 3 měsíce se nedostaneš pod cca 1150 EUR. Zlaté Emiráty!

Pavel

Ať teda termín 4.9 tam a 6.10 zpět zadávám do google flights nebo přímo na china airlines různými způsoby, tak teda nejlevnější let co to nabízí, je za 29 tisíc (na google flights, přes AMS a TPE) a na webu china airlines je to pak stejné.

Kde se to dá najít? .)

MartinS.

Je to 06/09-06/10, když létají z Prahy ve středu, nemá cenu hledat pondělí 04/09, ale středu 06/09 a potom to 06/09-06/10 sedí za 1004 EUR.

Pavel

Ok . to to vysvětluje. Použil jsem data od p. Sůry, a nepřemýšlel nad nimi. Díky 🙂

Martin

Sydney za 24 zní fajn!

Viktor Nárožný

Je v Tchaj Peji něco turisticky zajímavého, pro co by bylo dobré tam jet, nebo ta linka je dobrá pouze pro byznys či jako spojení s přestupem někam dále ?

Jakub

Těch důvodů je spousta. Už jen třeba fakt, že Taiwanci mají rádi Prahu a ČR kvůli naší politické podpoře. Mimo to je to přímá podpora demokratického státu ohrožovaného kontinentální Čínou.
Dále je tam samozřejmě také nádherná příroda, vysokorychlostní vlaky, místní kuchyně, památky a svoboda projevu, takže si člověk může zajít i do skutečného kostela a ne pouze do kontrolovaného budhistického chrámu narozdíl od ČLR.

Viktor Nárožný

Tak určitě, protože je to demokratický stát tak proto stojí za to tam jet 🙂 Já navštěvuji země dle toho, co je v nich k vidění nebo návštěvě a zda jsou pro mne jako turistu bezpečné. Jestli tam vládne prezident, „demokraticky“ zvolený díky penězům některých zájmových skupin , sultán anebo někdo dosazený z rozhodnutí strany je mi celkem jedno….

Jan

Jsou i lide s pevnejsimi moralnimi zasadami, ale samozřejmě takovych, jako jste Vy je az kam, prece jen 40 let komunismu se na nasi společnosti hodne podepsalo.
Kez by lide bojkotovali staty poslapavajici lidska prava, jako UAE, atd. Treba by se pak něco zmenilo, bohuzel vetsine lidi staci jet podivat se na flashy nakupni centra a uhrat nejakou dobrou slevu na veci, které stejne realne nepotrebuji.

Viktor Nárožný

Vy jste komik s totálně vymytou hlavou zdejší propagandou, který si myslí že žije v té nejlepší demokracii, ale zatím žije v systému, kdy státy jsou ovládány globálními korporacemi a kde o všem rozhodují peníze, za které si lze koupit vše. Kde nějaká nefinanční , příp. duchovní stránka věci už dávno zemřela. V takovém Ománu mají například sultána, ale spousta věcí tam funguje na mnohem svobodnější bázi, než u nás. Nic na světě není ideální. Jak režim, který funguje v UAE, tak i režim , který funguje u nás… A jestli by se něco změnilo v zemích jako je UAE… Číst vice »

LiborV

Je opravdu nutné na dopravním serveru urážet jiné lidi pro jejich Světonázor? Věřím, že není a to z žádné strany.

Jiří Kocurek

Takže kdo nechce podporovat ČÍnu pod vedením KSČ, tak je podle vás bezskrupolózní mamonista…. protože si dovolil mít jiný názor?

Co to je za přístup?

VTT

Tady je problém – doporučuji zajet do Tajpeje (když tam teď lítá přímá linka :)) do Čankajškova mauzolea a přečíst si zlatý nápis, co tam je vytesaný v mramorové desce: „Jednou nadejde den, kdy se Čína sjednotí pod legitimní vládou“ nebo tak nějak. Totiž Tajvan oficiálně nechce samostatnost na Číně – dříve byly údajně snahy o nezávislost na Číně dokonce trestné – ale tajvanská vláda se považuje za tu pravou a legitimní vládu celé Číny (i kontinentální). Asi jen uctivost Tajvanců jim brání v tom, aby naše politiky poslali k šípku s výroky o „podpoře samostatnosti Tajvanu“. Tím je taky… Číst vice »

VTT

Teď mě napadlo – s tímhle se pojí i jedna „letecká“ zajímavost. Na Tajvanu se linky nedělí na mezinárodní a vnitrostátní, ale mají tři kategorie: mezinárodní linky (kamkoli mimo Čínu), lety do pevninské Číny, Hongkongu a Macaa a vnitrotajvanské lety (povětšinou na Tajvanem spravované ostrůvky v průlivu mezi Tajvanem a pevninou). I když linky do peninské Číny se odbavují stejně, jako mezinárodní, tak je nemůžou mezi ty mezinárodní zahrnout.
Mimochodem, ještě v roce 2014 vydávaly místní letecké společnosti tištěné letové řády, tam to takhle rozdělené bylo.

Pedro

Tchaj-pej 101, kdysi nejvyšší budova světa

Y.K.

Proč jen v Taipeii? Celý Taiwan je zajímavý, není to zase tak velký ostrov, rychlovlak snadno dostupný u pobřeží. Hory příroda, prostě ostrov v Tropech. Jídlo, kultura, religiosní stavby, je to esenciální Čína bez převálcování kulturní revolucí.

Jan

Záleží na tom, co hledáte. Je to velkoměsto – najdete tam všechno od starých chrámů až po moderní mrakodrapy.
Celý ostrov je moc zajímavý a díky dobré infrastruktuře se člověk všude rychle dostane. Osobně doporučuji Taroko a Alishan.
Cenově je to někde trochu jinde než jihovýchodní Asie ale zato je všechno mnohem čistší a líp fungující.

Mysel

Taiwan je cely turisticky pomerne atraktivni. Ale tak jako vsude jinde to chce i vytahnout paty z hlavniho mesta.

Dalnice

Naučte se vyhledávat na internetu. Doporučuju obří muzeum čínské kultury, demokratům se to podařilo odvézt z kontinentální Číny před bolševikem, který by to pravděpodobně zničil za kulturní revoluce. Vnitřek ostrova je přírodně scénický. Zajímavá technicky je i Taipei 101. Ale létá se tam hlavně za byznysem.

Ibragim z Bastru

Me se tam líbilo. Snad se někdy budu moci vrátit. Bolševický odpad to ale asi nerozdycha, tak zkuste třeba KLDR nebo Venezuelu. …

VTT

Tajvan je velice zajímavý al idé jsou tam velice milí. Na druhou stranu, jedno je tam pro milovníky přírody a outdooru velice protivné: pro výstupy na hory (jsou tam krásné hory, až čtyřtisícovky) je třeba si předem vyžádat povolení na policii. K tomu povolení je potřeba udat kontakt na nějakého občana Tajvanu, což policie kontroluje (zavolá mu). Původně jsem myslel, že to nebude problém, že se s někým seznámím ve vlaku nebo tak a on bude tím kontaktem. Ale ne, oni mi klidně zaplatí oběd v restauraci, ale aby byli tím kontaktem, to nejde. Je zajímavé, proč to tak je.… Číst vice »

Y.K.

To je dost zajímavá cena. Aktuálně jsou ceny do Asie dost vysoko, tak to by mohli vyprodat rychle.

Ty časy příletů v obou směrech jsou tedy ty nejhorší na jetlag, ale co už s tím. 🙂

Zbyněk

Nikdy jsem přes tolik časových pásem necestoval, jaká je lepší varianta na jetlag? Přiletět večer do destinace a jít spát? Díky 🙂

Pavel

Nejhorší jsou ranní přilety, kdy přiletíte ráno , nedáte to a jdete se vyspat. Dokonale vás to rozhodí.

Brzký ranní přilet znamená, že ideálně musíte zůstat celý den vzhůru, abyste se co nejrychleji srovnal.

gotop

U mě se nejlépe osvědčilo , ať už je přílet v jakoukoli dobu vydržet vzhůru až do večera a jít spát, pak se tělo srovná rychle.

Y.K.

Jak píše Pavel, nejhorší je ráno, máte biologickou noc, „usínáte za chůze“ a večer je strašně daleko. 🙂 Chce to vytrvat, což je peklo ten první den. Kdo podlehne a jde spát zůstane déle v rozhozeném rytmu (v noci nejde psát a přes den vydržet vzhůru)

Čím později dorazíte, tím kratší dobu musíte vydržet nespat, tak je to prosté. 🙂

Vladimír

Přesně tak.
Vydržet do místního večera, jit spát nejdřív v deset, ráno se vyspat do kolika chci, první den bývám trochu oblblej, další den naprosto v pohodě.

VTT

Na jetlag je úplně nejlepší, když vám ztratí zavazadlo. Pak máte první den po příletu takový stres, že na nějaký jetlag ani nevzpomenete. 🙂

nekdo

ztracené zavazadlo jsem vždy vítal. komepenzace a nemuset se tahat se zavazadlem jsou fajn. ale daleko lepší je mít „ztracené“ zavazadlo až při cestě domů 😉

VTT

Mně se to stalo po příletu na roční služební pobyt v Japonsku. Už první den po příletu jsem o jetlagu nic nevěděl. Kompenzace od ANA s ohledem na japonské ceny nic moc nebyla. Ale vyřešilo se to dobře. V Nagoji je šintoistická svatyně, kde sídlí i bůh cestování. Tak jsem tam třetí den ráno zašel, pokusil se u něj se pomodlit (něco jako umýt ruce, uklonit, tlesknout, v duchu poprosit o pomoc, tlesknout, uklonit se a vhodit minci – já jsem dal 5 jenů). A hned, jak jsem přišel do práce, tak jsem dostal zprávu, že batoh je na světě.… Číst vice »

Martin

Dost záleží. Obecně ideálně zkusit najet na místní čas, ale to mi vždy tak tři dny trvá. Horší je to určitě cestou na východ. Průser je, když nejde v letadle zabrat a přiletíte ráno…

Pavel

Cenovka příjemná, levnější i než přímé lety stejné společnosti z Vídně (a že prý z vídně je to vždy levnější 🙂 ).

M M

Z mé zkušenosti jsou z Vídně vždy levnější low costy, ale long hauly zase z Prahy (a to i s přestupem ve Vídni)

Mysel

Ano, hodne zalezi, o jake lety jde.

Pavel

“Vždy” to neplatí ani u těch lowcostů. Ačkoli ta šance je tam vyšší – příkladem budiž např. Praha – Stansted 30.3 – 3.4, kdy z Prahy je to lowcostem za 1900, zatímco z Vídně za 2300.

Nevěřte všemu, co kdo se snaží lidem nabulikovat na internetu v příspěvcích typu “10 rad jak koupit levnou letenku”.

Jednou je to tak, a jindy jinak – stejně jako není těžké najít lety s lowcostem z Prahy levnějši, tak longhauly z Prahy dražší…

M M

Máte pravdu, že úplně vždy to tak neplatí, každopádně většinou ano.

Jenda

Já bych to ještě trochu upravil 😀 Jak říkáte, i low costy jsou někdy levnější z Vídně a někdy z Prahy. Čeho jsem si ale všiml, tak z Vídně jde vcelku pravidelně koupit letenky za ty šílené ceny okolo 9€. Stačí, když kupujete dopředu a jste trochu flexibilní s termínem. Tyhle šílené cenovky jsou v Praze fakt vzácnost. Ačkoliv i tady se výjimečně vyskytnou a letěl jsem takhle třeba do Jordánska, za stejnou cenu co stojí vlak do z Prahy Děčína 🙂

Lukas

Tak ono to bude tím že z VIE jsou ty letenky v prodeji, ale PRG šla do prodeje teď, tak mají dostupnou i nejnižší RBD 🙄

BreQ

Přejmenovaný AirTraveller ?

Mat

Skvělá zpráva! Ale jako alternativu do Austrálie bych to úplně nebral. Podle jejich webu pořád vyžadují roušky na palubě, na těch 20 hodin letu nic moc 🙂

Jan

Zkuste schválně sehnat ten zázračný let za 24K Kč. Zjistíte, že je nejspíš one-way! Nemluvě o 45h a nikoliv 20h 😀 😀

Ibalgin

Příspěvěk smazán pro rasismus. Uživatel trvale zablokován

Honza

jste idiot. Mám za sebou několik letů s EvaAir minulý měsíc a servis i cestující byly úplně normální (většina asiaté) . Letušky cely let kmitali, několikrát uklízely toalety.
Jinak lince přeji mnoho štěstí a ať vydrží co nejdéle.

Mysel

Letam do Asie a po Asii celkem casto a Vas nezor NEMOHU potvrdit. Dokonce bych ho oznacil za naprosty nesmysl.

RHood

Dobrý den. Chystá LKPR nebo zajímavé (nemyslím tím standardní stříkačky s vodou) na první přílet ?

Tom

Ibalgin byl zaslouženě zablokován, není co řešit.
Nicméně je třeba přiznat, že kultura zejména na některých vnitroasijských letech je výrazně odlišná od evropské. A disciplína cestujících je také poněkud uvolněnější než jsme v Evropě zvyklí.

Lukas

Mam za minuly měsíc 12 letů po jihovýchodní (chudší) Asii s šesti ruznejma aerolinkama, a největší burani byla skupina 4 Čechů, co si na hodinovým letu nebyla schopna zapnout pásy (vždyť má ten let jen hodinu, tak to nemá smysl ne?-doslovná věta z jedněch nabotoxovanejch pysků) i přes několik upozornění cabin crew a jako jedinej lidskej odpad, na celým letišti a pak i v letadle, odmítali nasadit roušky, opět i přes několik upozornění security/cabin crew. Takže sorry, ne, zlatí asiati, jejich cestovní kultura, disciplína a hlavně nulová problematičnost.

Jan

Celkem by mě zajímalo co zde bylo označeno za rasismus a smazáno…

Mysel

Ja to cetl a o nic jste neprisel.

Vítek

Už mám koupeno 🙂

Tom

Vítku gratulujeme. Večer to doma s manželkou oslavíme!